Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Letos tudi Državno prvenstvo v maratonu na 42,195 km

 

Atletika/ Začele so se prijave za 34. Maraton treh src

Maraton treh srcRadenci – Čeprav je do 34. mednarodnega maratona treh src v Pomurju ostalo še veliko časa, organizatorji tega velikega praznika športa, teka, zdravja in življenja, ne sedijo križem rok. Že od 2. januarja 2014 so na www.maraton-radenci.si ter na www.radenska.si možne prijave za to najstarejšo slovensko tekaško prireditev. Sama prireditev bo letos mlada, kot je mlada ekipa, ki jo vodi - gesla »Tekmuj sam s seboj – Vsak je zmagovalec« bodo znova povezala udeležence in organizatorje te lepe športne prireditve z mnogimi razsežnostmi. Ljubezen do življenja je prav gotovo ena izmed njih. Start bo v soboto, 17. maja 2014 ob 9.00 uri zjutraj. Na pot v Radence bo treba torej dovolj zgodaj, še bolje – dan prej. Tisoči se bodo na to tretjo majsko soboto 2014 vrnili na kraj spominov in presežkov življenja, mnogi jih bodo spoznavali na tekih v Radencih morda prvič, prav vsi pa bodo ob koncu tega dne zmagovalci!

Kot rečeno start 34. Maratona treh src bo v soboto, 17. maja 2014 ob 9.00 uri na tradicionalnem prizorišču pred hotelom Radin v Radencih, ko bodo štartali tekači na kraljevski preizkušnji Maraton Radenska Classic 42 km (Državno prvenstvo Slovenije v sodelovanju z AZS) in polmaraton Radenska Light na 21 km. Kmalu zatem - ob 9.20 uri še start tekov na 10 in 5,5 km – Tek Radenska Naturelle na 10 km in Oazin tek na 5,5 km. Najprej bodo na startu 34. Maratona treh src tudi paraplegiki s prirejenimi tekmovalnimi vozički, startali bodo ob 8.55 uri, pot pa jih bo vodila na 21,098 km. Še pred startom tekov bo zjutraj ob 8.00 uri start še ene množične prireditve maratona treh src – tokrat že 24. Pohoda Radenska Plus preko vinorodnih gričev Kapele in dežele Treh src, s tisoči pohodniki od blizu in daleč. Ob 9.30 uri še start 5. Nordijske hoje na razdalji 5,5 km. Od 8.00 do 14.00 ure bo na prizorišču deloval tudi Vrtec Maratona treh src z vzgojiteljicami Vrtca Radenski mehurčki iz Radencev – organizirano varstvo otrok. Bivanje v vrtcu bodo otrokom polepšali palčka Radenske, veveričke, številne slikanice ter igre....

Doslej so zabeležili že veliko število prijav, do 22. aprila 2014 pa so možne tudi skupinske predprijave najmanj 10 tekačev, do takrat je cena startnine nižja tudi za posameznike. Zadnji rok prijav je letos sreda, 7. maja 2014. Poleg na spletni strani www.maraton-radenci.si, zbirajo prijave tudi v pisarni Športnega društva Radenci, Boračeva 37 ter v TIC-u v Radencih. Tudi letos bo ob 15.00 uri start Humanitarnega teka, ob 16.00 uri pa še prireditev, ki sodi med vrhunce maratonov treh src – Tek veveričk in srčkov, torej Tek otrok 2014. Vmes in po tem, se bo telovadilo, plesalo in pelo, pod milim nebom bo po koncu prireditve še tradicionalni veliki koncert.

Letošnji 34. Maraton treh src pripravlja na dan prireditve armada 800 prostovoljcev iz obeh bregov reke Mure, ki jih vodi predsednik organizacijskega odbora Boštjan Gerlec, sodelavec Radenske in vodja izvoza Skupine Pivovarne Laško: »Prepričan sem, da bomo skupaj s pokrovitelji in prekaljenimi ter srčnimi organizatorji 34. izvedbo Maratona treh src izpeljali na visoki ravni, kot mnoge do sedaj. Želimo si le, da bi bile vremenske razmere naklonjene tekačem in njihovim vrhunskim rezultatom, kot tudi vsem udeležencem tega lepega praznika življenja. Posebna zahvala in zasluga za dolg pohod skozi zgodovino gre vsem organizatorjem, sponzorjem, lokalnim društvom, občinam in nenazadnje prebivalcem ob progi, kot tudi vsem, ki so v prvih 34 letih maratonov treh src ustvarjali to prireditev in verjeli v gesla, ki nas združujejo še danes - Tekmuj sam s seboj – Vsak je zmagovalec!«, je o letošnji prireditvi povedal Boštjan Gerlec.

Organizatorji si prizadevajo, da bo 34. izvedba Maratona treh src kar najbolj prijazna do tekačev, to bo tekaški praznik in tekma najhitrejših atletov hkrati – s pogostimi okrepčevalnicami, ki jih na progi ne kaže izpuščati, tekači Maraton Radenska Classic 42,198 km bodo progo, ki je uradno izmerjena s strani AIMS (Mednarodne organizacije maratonskih in cestnih tekov), pretekli 2x. Proga je ravninska in omogoča tudi hitrostne rekorde. Maraton Radenska Classic 42 km ki ga organizatorji pripravljajo v sodelovanju z AZS bo letos štel za Državno prvenstvo Slovenije. Svoje prvenstvo na tekih 34. Maratona treh src bo imela tudi Slovenska vojska. Na startu bodo najboljši tekači in tekačice v državi, kot tudi vrhunski tekači iz tujine. Prireditev bo spremljal bogat in pisan program spremljevalnih prireditev, organizatorji pričakujejo, da se jim bo 17. maja 2014 ponovno pridružilo na tisoče tekačev in udeležencev, posebej še tistih, ki so na progi maratonov in tekov v Radencih spoznavali življenje in sebe v morda najlepši inačici.

Zaradi zapore cest, ki bodo na progah tekov zaprte uro pred začetkom starta, se bo na pot v Radence treba odpraviti varno in pravočasno (svetujejo: AC Maribor-Lendava, izvoz za Radence – Vučja vas), organizatorji si bodo prizadevali, da bodo udeležencem in obiskovalcem v Radencih zagotovili kar največ parkirnih prostorov in olajšali vstop v prireditveni prostor. Proga polmaratona in maratona poteka preko reke Mure v sosednjo občino Tišina, ob progi pripravljajo lep sprejem in dodatno popestritev teka. Pomembno obvestilo za vse udeležence – predprijave so obvezne za vse teke. Zadnji dan za oddajo prijav je do vključno srede, 7. maja 2014; kasnejših prijav za teke 42 km, 21 km, 10 km in 5,5 km organizatorji ne bodo upoštevali. Prijava velja z datumom plačila prijavnine! Na dan prireditve bodo zbirali prijave samo za Tek otrok 2014 in Humanitarni tek. Vsak udeleženec 34. Maratona treh src s plačano startnino prejme okrepčila Radenske na progi in v cilju, spominsko majico 34. MTS, diplomo, spominsko medaljo in praktično darilo. 34. Maraton treh src bo praznik v več pomenih – praznovanje teka, zaljubljenosti v življenje in še mnogih drugih lepih in pomenljivih reči življenja.

Organizatorji so Maraton treh src v lanskem letu predstavili tudi največjih tekaških prireditvah doma in na tujem, v Ljubljani, Celovcu, Gradcu, Trstu in Zagrebu. Za letošnje leto pa snujejo tesnejše povezovanje med maratoni v Radencih, Gradcu in Mariboru – Štajerski pokal.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Atletika Letos tudi Državno prvenstvo v maratonu na 42,195 km