Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Bliža se jubilejni praznik športa, teka in življenja

 

Stekle so priprave za 35. Maraton treh src

MaratonRadenci – Čeprav je do 35. mednarodnega maratona treh src v Radencih, ki bo štel tudi za državno prvenstvo v polmaratonu na 21,098 km, ostalo še veliko časa, organizatorji tega velikega dogodka, v deželi ob reki Muri ne sedijo križem rok. Prijave na 35. jubilejno izvedbo najstarejše slovenske tekaške prireditve so odprte že od 2. januarja 2015 na spletnih straneh in vse tiste, ki se bodo prijavili, bosta gesli »Tekmuj sam s seboj« in »Vsak je zmagovalec« povezali že 35. leto zapored. Tri srca Radenske so prav gotovo ena med njih, če ne že najpomembnejša. Start bo v soboto, 16. maja 2015 ob 9.00 uri zjutraj. Na pot v Radence bo treba dovolj zgodaj, še bolje – dan prej. Tisoči se bodo na to tretjo majsko soboto 2015 vrnili na kraj spominov in presežkov življenja, mnogi jih bodo spoznali na tekih v Radencih morda prvič, prav vsi pa bodo ob koncu tega dne zmagovalci!

Start jubilejnega 35. Maratona treh src bo 16.5.2015 ob 9.00 uri na tradicionalnem prizorišču pred hotelom Radin v Radencih, ko bodo startali tekači na kraljevski preizkušnji Maraton Radenska Classic 42 km in polmaraton Radenska Light na 21 km, ki šteje tudi za DP. Kmalu zatem - ob 9.20 uri je še start tekov na 10 in 5,5 km – Tek Radenska Naturelle na 10 km in Oazin tek na 5,5 km. Najprej bodo na startu 35. Maratona treh src tudi paraplegiki – ročni kolesarji s prirejenimi tekmovalnimi vozički, startali bodo ob 8.55 uri, pot pa jih bo vodila na 21,098 km. Še pred startom tekov bo zjutraj ob 8.00 uri start še ene množične prireditve maratona treh src – tokrat že srebrni, 25. Pohod Radenska Plus preko vinorodnih gričev Kapele in dežele Treh src, s pohodniki od blizu in daleč. Ob 8.30 uri še start 6. Nordijske hoje na razdalji 8,7 km. Od 8.00 do 14.00 ure bo na prizorišču deloval tudi Vrtec Maratona treh src z vzgojiteljicami Vrtca Radenski mehurčki iz Radencev – organizirano varstvo otrok. Bivanje v vrtcu bosta otrokom polepšala palčka Radenske, veveričke, številne slikanice ter igre. Vmes in po tem, se bo telovadilo, plesalo in pelo, pod milim nebom bo po koncu prireditve še tradicionalni veliki koncert.
Do 21. aprila 2015 so možne skupinske predprijave – on-line na spletni strani www.maraton-radenci.si najmanj 10 tekačev, do takrat je cena startnine nižja tudi za posameznike. Zgodnje prijave do 19. januarja 2015: 23 EUR. Zadnji rok on-line prijav je letos ponedeljek, 4. maja 2015 na spletni strani www.maraton-radenci.si, prijave bodo zbirali tudi v pisarni Športnega društva Radenci, Boračeva 37 ter v TIC-u v Radencih. Prijava na vse teke je možna tudi na dan prireditve – otroški teki do 16.00 ure popoldan, vsi ostali do 8.00 ure zjutraj! Dvig startnih številk bo v tednu pred prireditvijo možen v trgovinah Intersporta v Ljubljani in Mariboru, na dan pred prireditvijo – 15. maja 2014 tudi v prijavni službi na prizorišču 35. MTS. Imena tekov na svoj način komentirajo zahtevnost tekaških prog in prireditev v Radencih na tisto tretjo soboto v maju. Tako bo najdaljša disciplina Maraton Radenska Clasic – 42,195 km, Polmaraton Radenska light – 21,098 km, tek Radenska Naturelle – 10 km; Oazin tek – 5,5 km.
Jubilejni 35. Maraton treh src pripravlja na dan prireditve armada 800 prostovoljcev iz obeh bregov reke Mure, ki jih vodi predsednik organizacijskega odbora Boštjan Gerlec, sodelavec Radenske, ki je povedal: »Prepričan sem, da bomo skupaj s pokrovitelji in prekaljenimi ter srčnimi organizatorji 35. Jubilejno izvedbo MTS izpeljali na visoki ravni, kot mnoge do sedaj. Želimo si le, da bi bile vremenske razmere naklonjene tekačem in njihovim vrhunskim rezultatom, kot tudi vsem udeležencem tega lepega praznika življenja. Posebna zahvala in zasluga za dolg pohod skozi zgodovino gre vsem organizatorjem, sponzorjem, lokalnim društvom, občinam in ne nazadnje prebivalcem ob progi, kot tudi vsem, ki so v prvih 35 letih maratonov treh src ustvarjali to prireditev in verjeli v gesla, ki nas združujejo še danes - Tekmuj sam s seboj – Vsak je zmagovalec!. Vsem naštetim iskrene čestitke in zahvala ob jubileju prireditve«.

Živahno tudi v popoldan in zvečer
Uvod v popoldanski del prireditve bo ob 15.00 uri Humanitarni tek – Tek srca, katerega startnina je namenjena za dober in plemenit namen v Občini Radenci. Ob 16.00 uri bo na prizorišču pred hotelom Radin še posebej množično in prisrčno – Tek veveričk in srčkov. Tek otrok proti njihovim prvim kolajnam v življenju bodo spremljali številni starši in obiskovalci, tek otrok 2015 bodo popestrili tudi glasbeni nastopi na odru. Dan v Radencih se bo tradicionalno zaključil s koncertom pod majskim nebom, v prireditvenem prostoru pred hotelom Radin ter po vseh Radencih, kjer bo poskrbljeno za pisano ponudbo in druženje ob tem prazniku teka. Torej, organizatorji si prizadevajo, da bo jubilejna 35. izvedba MTS kar najbolj prijazna do tekačev, to bo tekaški praznik in tekma najhitrejših atletov hkrati – s pogostimi okrepčevalnicami, ki jih na progi ne kaže izpuščati, tekači Maratona Radenska Classic 42,198 km bodo progo, ki je uradno izmerjena s strani AIMS (Mednarodne organizacije maratonskih in cestnih tekov), pretekli 2x. Proga je ravninska in omogoča tudi hitrostne rekorde. Polmaraton Radenska Light 21 km ki ga organizatorji pripravljajo v sodelovanju z Atletsko zvezo Slovenije bo letos štel za DP Slovenije.
Svoje prvenstvo na tekih 35. MTS bo imela tudi Slovenska vojska. Na startu bodo najboljši tekači in tekačice v državi, kot tudi vrhunski tekači iz tujine. Prireditev bo spremljal bogat in pisan program spremljevalnih prireditev, organizatorji pričakujejo, da se jim bo 16.5.2015 ponovno pridružilo na tisoče tekačev in udeležencev, posebej še tistih, ki so na progi maratonov in tekov v Radencih spoznavali življenje in sebe v morda najlepši inačici. Najstarejša in najmnožičnejša športno rekreativna prireditev glede na število stalnih prebivalcev tudi v svoji jubilejni – 35. izvedbi slavi mnoge poti, ki na progah MTS vodijo k sebi, k ljudem. Vsak udeleženec 35. Maratona treh src s plačano startnino prejme okrepčila Radenske na progi in v cilju, spominsko majico 35. MTS, diplomo, spominsko medaljo in praktično darilo. Jubilejni 35. MTS bo praznik v več pomenih – praznovanje teka, zaljubljenosti v življenje in še mnogih drugih lepih in pomenljivih reči življenja. Velja ga praznovati! Organizatorji so MTS že v lanskem letu predstavili tudi največjih tekaških prireditvah doma in na tujem: v Ljubljani, Celovcu, Gradcu, Trstu in Zagrebu. Letos že drugič pripravljajo tesnejše povezovanje med maratoni v Radencih, Gradcu in Mariboru – Štajerski pokal...

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Atletika Bliža se jubilejni praznik športa, teka in življenja