Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Reka tekačev proti Radencem in Pomurju

 

Kar 900 ljudi skrbi za organizacijo maratona Treh src

MTSRadenci – Te dni iz dežele srčkov prihajajo novice, kako člani organizacijskega odbora 35. jubilejnega Maratona treh src (MTS) hitijo, skupaj s svojimi sodelavci, da bo letošnja – že 35. izdaja kar najbolje uspela za vse tekače in udeležence te velike in najstarejše tekaške prireditve v tem delu Evrope. V organizaciji jubilejne 35. izdaje maratonov sodeluje na dan prireditve 16. maja 2015 kar 900 sodelavcev, ki bodo skrbeli za odlično organizacijo tekov in kar najlepše preživet dan ob teku in druženju v deželi ob Muri, kamor se bo zlila reka tekačev in rekreativcev, ljubiteljev zdravja in narave, ne le iz Slovenije, temveč iz številnih tujih držav.

Dogajanja 35. MTS se bodo začela že v sredo, 13. maja 2015, ko bodo ob 18.00 uri v avli hotela Izvir v Radencih odprli razstavo »35 fotografij za 35 let Maratonov treh src« sodelavca prireditve Danija Mauka, priložnost bo tudi za spomine na prvih 35 let Maratonov treh src v Radencih. V petek, 15. maja 2015 bo ob 19.00 uri v Kongresni dvorani hotela Radin otvoritev prireditve, združene z dobrodelnim koncertom Teka srca 2015. V dobrodelnem koncertu bodo nastopili številni mladi talenti iz tega okolja, zbrana sredstva iz Humanitarnega koncerta in teka bodo namenili družinam v Občini Radenci, katerih člani imajo cerebralno paralizo ter Zvezi Lions klubov Slovenije.
Na progi 35. jubilejnega MTS bodo favoriti, med njimi tudi mnogi na Državnem prvenstvu v polmaratonu 21,098 km Radenska Light. V kraljevski atletski disciplini teka bo med 361 prijavljenimi tekači sodelovali tudi tekači iz Kenije –Justus Kipchirchir Kipronu l.1987, (pb 2:10 Hamburg, zmagovalec maratona v Helsinkih lani), Silas Kiprono Too, l. 1987 (zmagovalec maraton Rzeszwov, Poljska 2:17). Med ženskami bodo v maratonu nastopile tudi tekačice iz Kenije, in sicer Rebecca Jepchirchir Korir, l. 1992 (zmagovalka polmaratona v Bratislavi s časom 73:30), Agnes Chebet, l. 1992 (zmagovalka maratona v Wrosclavu septembra lani 2:42, zmagovalka polmaratona v Szczecinu Poljska 73:00). Na progi polmaratona, ki bo štel tudi za Državno prvenstvo po kategorijah AZS, bodo tudi tekači iz Kenije: Joel Maina Mwangi, l. 1985 (zmagovalec polmaratona na Reki 62:59), Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, l. 1994 (zmagovalec polmaratona v Bratislavi 29. marca letos – 62:33), Moses Masai Komon, l. 1992, pb 63:23. Med ženskami so favoritke Hellen Jekosegei Kimutai, l.1982 (zmagovalka maratona v Bratislavi 2:35:35 in polmaratona v Rzeszovu 75 minut), Gladys Jepkurui Biwott, l. 1985 – pb 73:40, Stellah Jepngetich Barsosio, l. 1992 (druga na Thesszaloniki maratonu 2:40:50 pred dvema tednoma)...Na progi jubilejnega 35. MTS bodo »zajci«, tudi tokrat iz TS Radenska, opremljeni pa bodo s časi, za katere bodo tekli ter rdečim balončkom. »Zajci« bodo tekli na maratonski razdalji za čas 3:50 (Zdravko Čufar), na polmaratonu za čas 1:30 (Avgust Manfreda), »zajci« bodo še na teku 10 km za čas 50 minut (Tadej Zorjan) ter na teku 5,5 km za čas 30 minut (Branko Gornjak). Organizatorji pričakujejo na vseh tekih 35. MTS ter na 25. Pohodu Treh src predvsem ljubitelje teka in rekreacije, vsak, ki se bo podal na progo preizkušat svoje zmogljivosti, bo zmagovalec!
V soboto 16. maja 2015 bodo ob 8.00 uri najprej na pot prav tako jubilejnega 25. Pohoda Treh src krenili planinci in pohodniki, 5 minut pred startom ob 8.55 uri bodo na 21,098 km krenili na pot paraplegiki – ročni kolesarji, ob 9.00 uri bo start jubilejnega 35. Maratona Radenska Classic za tekače in tekačice na 42,195 km ter polmaratona Radenska Light na 21,098 km, ki bo v organizaciji AZS štel za DP v polmaratonu. Skupaj s tekači bodo na pot v zrak krenili tudi srčki in srca Radenske. Ob 9.20 uri bo start teka Radenska Naturelle na 10 km in Oazin tek na 5,5 km, zatem še start Nordijske hoje. Popoldan bo ob 15.00 uri tradicionalni humanitarni tek, startnina in prispevki bodo šli za dobrodelne namene in za ljudi v stiski v občini Radenci. Svoj tek Srčkov in Veveričk proti svojim prvim zmagam življenja bodo tekli najmlajši udeleženci prireditve – dečki in deklice, na startu jih pričakujemo nekaj čez 1200, njihov tek bo ob 16.00 uri. Vsega skupaj pričakujejo organizatorji 10 tisoč udeležencev tega lepega tekaškega praznika v Radencih.
V organizaciji TD Klopotec z bližnje Kapele pripravljajo na 1. kontrolni točki 25. Pohoda Treh src „Vaško tržnico Atila" med 8.00 in 12.00 uro pri Preši na Kapeli. Obiskovalce in pohodnike čaka pestra ponudba stojnic domačih izdelkov, predstavitev društev, organizacij, posameznikov, vso dogajanje pa bo spremljala domača glasba. Organizatorji se v pripravah kar najbolj osredotočajo na zagotovitev optimalnih pogojev za udeležence tekaških prireditev, tako bo tekačem in tekačicam na voljo tudi šotor za shranjevanje oblačil v posebne vrečke, od 8.00 do 14.00 bo organiziran otroški vrtec, tekačem bo pred startom na voljo tudi zdravniško osebje kot tudi ves čas med tekom. Na prizorišču bosta med drugim palčka Radenske v družbi veveričk iz parka v Radencih. Slovenska vojska bo v startno ciljnem prostoru poleg predstavitve vojske pripravila tudi tuše za vse udeležence tekov 35. MTS. Okrepčevalnice na progi bodo na vsakem 2,5 km, posebej opozarjajo vse udeležence, naj ne izpuščajo okrepčevalnic na progi, kilometri in informacije so kar najbolje označeni. Proga v največjem delu poteka preko mostu na Muri po levem bregu reke v občini Tišina, ob progi jih bodo pričakali prijazni ljudje z naklonjenostjo, vzpodbujanjem ter vodo, v Gederovcih bo ritem teka pospeševal Pihalni orkester iz Gornje Radgone in ŠMK Klinka iz Gornje Radgone.
Zapore cest: v soboto, 16. maja 2015 bodo od 8.00 ure do 15.00 ure za ves promet zaprte ceste in ulice v Radencih in okolici, obvozi bodo urejeni. Vse udeležence v prometu naprošajo k strpnosti in razumevanju ter upoštevanju navodil redarjev in policije. 35. jubilejni MTS, praznik teka in rekreacije se pričenja, sobota, 16. maj 2015 bo v Radencih in Pomurju prav poseben dan in praznik, ki ga kaže praznovati. S tekom, športom in rekreacijo ter vedrim srcem. Dolg in lep dan se bo prevesil v večer, ob 21.00 uri še veliki koncert s skupino Šank Rock.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Atletika Reka tekačev proti Radencem in Pomurju