Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Zbirali vse, kar lahko komu koristi

 

Tretji Krkin humanitarni teden namenjen zbiranju in deljenju pomoči, od Dolenjske in Ljubljane, do Prlekije

Krkin teden dobrodelnostiVse večje stiske ljudi po vsej državi kar kličejo po dobrodelnih dejanjih, ki jih tudi v našem našem uspešnem farmacevtskem podjetju Krki, negujejo že vrsto let. In tako so med 7. in 11. aprilom, že tretje leto zapored organizirali Krkin teden humanosti in prostovoljstva, ki so ga, kot poudarjajo, pripravili z mislijo na boljši jutri. Tudi letos so darovali kri, zbirali potrebščine, pomagali pripravljati živilske pakete in sortirati oblačila za Rdeči križ in Karitas, pomagali starejšim, se povezali z društvi in zavodi ter poskrbeli za male živali. Pod geslom Tudi dobrodelnost je del nas, so Krkaši za Rdeči križ in Karitas, do petka, po različnih lokacijah Krke po državi, zbirali predvsem: prehodna oblačila, čevlje, posteljnino, odeje, blazine, otroške avtosedeže, vozičke, mizice za hranjenje, zložljive posteljice, nerabljene šolske zvezke, svinčnike, barvice, torbe, šolske knjige..., pa tudi hrano z daljšim rokom uporabe in higienske pripomočke (praške, detergente, zobne paste, mila, šampone ipd.), saj so stiske ljudi vse večje..., pravzaprav vse kar lahko komu koristi. In zbrali so več sto kilogramov, pravzaprav več ton različnih potrebščin, ki so ali bodo razveselile mnoge družine in posameznike. Ob tem so krkaši darovali tudi več deset litrov krvi.

V akcijo so bili vključeni Krkini sodelavci in organizacije v okviru Krke – Kulturno-umetniško društvo Krka, Trim klub Krka, Krkini upokojenci in Krkini sponzoriranci - športni klubi ter Pihalni orkester Krka. Tako kot v Novem mestu in Ljubljani, so potrebščine za ljudi v stiski in hrano za male živali zbirali tudi Krkini prostovoljci v Krkinem obratu v Ljutomeru.  In podobno kot na drugih lokacijah so Krkini sodelavci tudi v prleški prestolnici, kjer so njihove aktivnosti pohvalili mnogi domačini, zlasti v domu starejših ter na humanitarnih organizacijah, bili zelo uspešni. Poleg zbranih potrebščin, so številni Krkini sodelavci-prostovoljci iz Ljutomera, darovali najdragocenejšo tekočino - kri. V okviru aktivnosti v Prlekiji, so Krkini prostovoljci bili tudi v Varstveno delovnem centru Ljutomer, kjer so preživljali lepe skupne trenutke z varovanci. Najprej so skupaj delali in pri tem dali na preizkušnjo tudi lastne ročne spretnosti, nato pa so jih Krkini prostovoljci spremljali na obisk v bližnji Dom upokojencev. Skupaj so si privoščili tudi daljši sprehod, ob koncu pa so se posladkali še s sladoledom. Bilo je spontano, prijetno in izjemno prisrčno druženje.

Nekateri Krkini sodelavci so k akciji prispevali s pakiranjem živilskih paketov in sortiranjem zbranih oblačil. Dejavnosti so potekale na območnih centrih Rdečega križa v Novem mestu in Ljutomeru, na Humanitarnem centru v Ljubljani in v novomeški enoti Karitasa. Krkaši prostovoljci iz Ljutomera so pomagali na Območnem združenju RK Ljutomer. Tako so vsa oblačila in druge potrebščine, ki so jih zbrali ljutomerski sodelavci Krke presortirali in pospravili na ustrezna mesta. Učilnico Rdečega križa so pripravili za predstavitev usposabljanja oživljanja ponesrečencev, ki ga bo Krka skupaj z Drušvom za srce in ožilje organizirala v teh dneh. Pripravili pa so tudi približno 160 živilskih paketov in tako tudi oni prispevali k pomoči ljudem v stiski.

„Vse to je dokaz, da se duh prostovoljstva širi in da je med nami vse več ljudi, ki želi tako ali drugače pomagati tistim, ki so v stiski", pravi Simona Gorjup, vodja področja Služba za odnose z javnostmi pri Krki, ki dodajal, da Krkaši pomagajo v 22 domovih starejših občanov po Sloveniji. Tako so prostovoljci obiskali tudi stanovalce DSO Ljutomer, kjer so se z njimi družili, jim pomagali pri vsakodnevnih opravilih, jih spremljali na sprehodih in jim dan obogatili s kulturnim programom... Za starejše sicer organizirajo tudi poučne in zabavne delavnice urjenja spomina Bilobil, s katerimi stanovalce domov obogatijo tudi s koristnimi nasveti, zato da bi bil njihov vsakdan še bolj prijeten. Za medicinsko in negovalno osebje v domovih starejših pa so v teh dneh skupaj z Društvom za srce in ožilje Slovenije organizirali tečaj oživljanja.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dobrodelnost Zbirali vse, kar lahko komu koristi