Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

35.000 konjev za male rakaste bolnike

 

Prestižnega „Austro ball rallyja 2015", skozi pet držav se je udeležilo 120 visoko cenovnih lepotcev - društvu za boj proti raku otrok so namenili 20.000 evrov

AustroBall rally 2015Gornja Radgona - Mnogi slovenski kraji in mesta, od Gornje Radgone, mimo Radencev in Ljutomera, do Ormoža, in pozneje, od Ilirske Bistrice, mimo Postojne, Ljubljane in Kranja do Ljubelja, ter naprej proti Celovcu, doslej gotovo niso doživeli hkratnega gostovanja takšnega števila avtomobilskih lepotcev, kot je to bilo v sredo in četrtek, 9. in 10. septembra letos. Skozi omenjena mesta je namreč potekal znameniti „Austro ball rally 2015", na katerem je sodelovalo kar 120 visoko cenovnih lepotcev, kakršne si le redki lahko privoščijo. Po prometnicah Avstrije, Slovenije, Hrvaške, pa spet Slovenije in Avstrije, potem Italije, Avstrije in Nemčije, ter na koncu še enkrat Avstrije, so v strjeni koloni in zelo disciplinirano, štiri dni vozili sami vrhunski lepotci, kot so: Lamborghini, Ferrari, Porsche, Bentley, Maserati ter še kakšen Jaguar, BMW, Mercedes, Ford, Audi, Dodge, Aston Martin, Chevrolet, Corvette...

Navadni zemljani oz. smrtniki lahko samo sanjamo že o cenah tovrstnih lepotcev, saj ta znaša, z nekaterimi izjemami, med 80.000 in vse tja do vrtoglavih 550.000 evrov, z nekaterimi predelavami in posodobitvami pa še nekaj deset tisoč evrov zraven. In kot so izračunali organizatorji, se je v nekaj sto metrov dolgi koloni, ki so v štirih dnevih prevozili blizu 1500 kilometrov, valilo za skoraj 15 milijonov evrov pločevine. Organizatorji so prav tako izračunali, da se je na isti relaciji peljalo nad 35.000 konjev, kajti vsako vozilo mora imeti najmanj 250 konjskih moči, povprečje pa naj bi bilo okoli 300 konjev, kajti zraven je menda bil tudi Lamborghini, ki „leti" 320 km/h, poganja pa ga serijski 5,2-litrski motor V10, ki premore dobrih 600 konjev. In vseh teh okoli 35.000 konjev je peljalo na veselje njihovih lastnikov, ter tudi v humanitarne namene, saj so že pred štartom na humanitarni račun Društva za boj proti raku pri otrocih, nakazali 20.000 evrov.
Še nekaj dejstev kaže, da si navadni smrtniki česa podobnega ne moremo privoščiti, temveč je to pisano na kožo tistim, ki imajo veliko pod palcem. Poleg vseh stroškov, kot so gorivo, hotelske in podobne storitve, sprejemi, after partyji ipd., so morali udeleženci že za to, da so lahko zraven (v vozilih naj bi bile povprečno dve do tri osebe) morali ob prijavi plačati 800,00 evrov. Kot nam je povedal eden izmed organizatorjev zanimivega dogodka, Herbert Weiss (zraven sta bila še Peter Buder in Sepp Fuks) je vse potekalo v najboljšem redu, predvsem pa kulturno in disciplinirano, kajti nihče si ne more privoščiti kakšne nesreče, in bog ne daj žrtev. Zato so vsi udeleženci upoštevali navodila spremstva, torej policistov, ki so po vseh državah bili na čelu kolone. Weiss se je zahvalil tudi slovenskim policistom, ter vsem udeležencem v prometu za strpnost, ko so jih malo zadržali. „Iz Feldbacha v Avstriji, so se peljali skozi Bad Radkersburg v Slovenijo, pri Ormožu pa so prestopili na Hrvaško ter mimo Varaždina in Zagreba do Reke, in nato Opatije, kjer so prenočili. In prav tam, na Grobniku, so predvsem tisti mlajši udeleženci rallyja imeli možnost, da se nekoliko zdivjajo, kajti tam jim nihče ni omejeval hitrosti", nam je povedal Borut Perša, ki je poskrbel za organizacijo po slovenskih cestah.
Po prihodu iz Istre so udeleženci rallyja našo državo prevozili še po Notranjskem, osrednji Sloveniji in Gorenjski, proti Celovcu. Od tam se je karavana tretji dan podala skozi severno Italijo in nato čez Tirolsko in Salzburško do Nemčije in nazaj do Schladminga. Zadnji dan pa spet do Feldbacha, kjer po novem domuje glavarstvo jugovzhodne Štajerske, saj je največ udeležencev bilo prav z avstrijske Štajerske.

Galerija

Oglejte si videoposnetek vožnje skozi Gornjo Radgono


Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dobrodelnost 35.000 konjev za male rakaste bolnike