Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Majdi Matjašič priznanje za prostovoljstvo

 

V DSO Gornja Radgona kulturno in svečano ob dnevu starejših

Priznanje Majda MatjašičS posebnim kulturnim programom, v katerem so nastopili pevci, tamburaši in likovnica z odprtjem razstave, so v Domu starejših občanov (DSO) Gornja Radgona s krajšo zamudo obeležili svetovni dan starejših. Pravzaprav je zamuda bila načrtovana, saj so ob tej priložnosti svoji aktivistki Majdi Matjašič želeli izročiti posebno priznanje. In zato so počakali, da je Majda, ki je hudo zbolela, prišla iz bolnišnice, tako ji je ob glasni podpori vseh stanovalcev doma in drugih prisotnih v prepolni avli doma, direktor DSO GR, mag. Marjan Žula izročil priznanje „prostovoljec leta 2014". Hkrati se je Žula omenjeni prostovoljki zahvalil za vse, kar je storila za dom oz. tamkajšnje stanovalce, izrazil je tudi upanje, da se jim bo spet pridružila. Tudi sama Majda Matjašič je v zahvali za priznanje, izrazila upanje, da bo spet tako zdrava, da se vrne v vode prostovoljstva.

„Hvala, da me podpirate v teh težkih trenutkih. Največja želja mi je, da bi okrevala in se vrnila svoji družini ter med vas v domu, tako da bi lahko nadaljevali tam kjer smo skupaj obstali", je dejala Matjašičeva. V imenu občine Gornja Radgona pa je spregovoril podžupan Robert Žinkovič, ki je mimogrede zet Majde. Tudi on se ji je, s solznimi očmi in cmokom v grlu, zahvalil za vse kar je naredila za družino in tudi njegove otroke, enako za njeno celotno prostovoljstvo v celotni družbi. Ob otvoritvi likovne razstave domače likovnice Vidke Borko, so v kulturnem programu nastopili pevke in pevci domskega pevskega zbora, katerega začasno vodenje je prevzela Terezija Geder. Osrednji gostje večera pa so bili tamburaši „Drotmantraši" iz Radencev pod vodstvom Elice Sarjaš, ki so zaigrali in zapeli kar nekaj pesmi, kjer so imeli glasno podporo praktično vseh prisotnih v avli doma.
Kot je v obrazložitvi za „prostovoljca leta 2014", ki ga vsako leto podeljuje Mladinski svet Slovenije, med drugim zapisalo vodstvo DSO Radgona, je Majda Matjašič skromna oseba, čutečega, vendar odprtega srca, v družini privzgojene vrednote so vodilo njenega prostovoljskega dela. Zna prisluhniti, tolažiti in pomagati ljudem v stiski, sočloveku iskreno in toplo stisniti roko in se veseliti uspehov drugih. Posebej blizu so ji starejši, otroci in tisti, ki jih je življenje na tak ali drugačen način zaznamovalo. Poleg v domu starejših je Majda, kot prostovoljka sodelovala ali še sodeluje tudi z varovanci in osebjem Bivalne enote Zavoda Hrastovec v Gornji Radgoni. Vključena je v društvo upokojencev, kjer je aktivna pri pevskem zboru in literarni sekciji. Zelo aktivna je v okviru domače župnije, za kar je že prejela pohvale in priznanja. Ob 200-letnici župnije pa tudi priznanje Škofije Murska Sobota...
„Gospa Majda je prostovoljka, ki v DSO Gornja Radgona opravlja prostovoljsko delo od začetka delovanja doma. V začetku je sodelovala pri duhovni oskrbi stanovalcev, pozneje je prevzela vodenje pevske skupine stanovalcev-pevskega zbora. Permanentno pa sodeluje tudi pri izvedbi raznih projektov, kot so izleti za osebe na vozičkih, kuharske delavnice, kulturne prireditve, pikniki, skrb za rože... V dom prihaja tudi izven dogovorjenih prostovoljskih aktivnosti, samoiniciativno z namenom individualnega druženja s stanovalci in jim s svojo vedrino lepša dneve. Gospa Majda Matjašič je ena tistih, žal vedno bolj redkih oseb, ki ji prostovoljstvo ne pomeni nikakršne obveznosti, marveč je to enostavno njen način življenja", je ob predaji priznanja med drugim povedal direktor doma, mag. Marjan Žula.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dobrodelnost Majdi Matjašič priznanje za prostovoljstvo