Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Petrolova "energija" za tri družine

( 1 Ocena ) 

Trije Petrolovi servisi z radgonskega območja pomagali družinama v stiski

Petrol RKSZ manjšo zamudo, potem ko so konec letni prazniki in s tem december, mesec upanja in obdarovanja že končani, je na sedežu Območnega združenja Rdečega križa (OZ RK) Gornja Radgona ponovno potekala krajša slovesnost, ki bo zlasti trem družinam v stiski z radgonskega območja, ostala v nekoliko prijetnejšem spominu. Trije Petrolovi bencinski, ki delujejo na na širšem radgonskem območju so jim namreč preko OZ RK Gornja Radgona, s 600,00 evri pomagali, saj družine živijo v hudi socialni stiski, in tudi skromnejša pomoč jim bo dobrodošla, kajti vsak cent večkrat obrnejo preden ga porabijo.

Podobno kot v minulih štirih letih, je tudi tokratna pomoč strogo namensko izročena trem družinam oz. posameznikom iz občine Radenci, ki se težko preživlja. Predstavniki - poslovodji bencinskih servisov Črnci (Stanko Vrabl), Gornja Radgona (Severin Pfefer) in Radenci (Miran Kreft) so predsednici in sekretarki OZ RK Gornja Radgona, Silvi Vračko in Katji Makovec, izročili po 200,00 evrov, torej skupaj 600,00, ki sta jih dobili družini, in starejši upokojenec iz radenske občine, Vsako leto pomoč izmenično namenjajo pomoči potrebnim iz občin Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici. Kot je ob tej priložnosti povedala Silva Vračko, so se s predstavniki Petrola že pred petimi leti dogovorili, da pomagajo družinam iz vseh občin na območju katerih delujejo omenjeni bencinski servisi. Tako so denimo predlani pomagali družini Strah s Plitvičkega Vrha, v občini Apače, lani družinama Mir in Fras iz Gornje Radgone, letos pa že trem družinam iz radenske občine. Drugo leto pa bo na vrsti nekdo drug, čeprav si vi želijo, da bi naša država imela vse državljane, ki jim humanitarna pomoč skupnosti ne bi bila potrebna. Žal pa temu še zdaleč ni tako, saj je zelo veliko ljudi z radgonskega območja socialno zelo ogroženih, kar najbolj občutijo prav otroci. Tudi predstavniki Petrolovih servisov so izrazili zadovoljstvo, da lahko vsaj skromno pomagajo, še posebej so poudarili, kako je pomembno, da sredstva neposredno dobijo družine, ki so ogrožene.
Sicer pa družba Petrol je tako, že peto leto zapored, izvedla vseslovensko humanitarno akcijo „Naša energija povezuje", s katero so sredstva, predvidena za nakup poslovnih daril, namenili posameznikom, društvom in projektom v lokalnih skupnostih, ki jih, skupaj z RKS izbrajo zaposleni na vseh Petrolovih bencinskih servisih. Tako so po vsej državi v humanitarne namene, v letu ko obeležujejo 70-letnico obstoja, podelil več kot 70.000 evrov. V Petrolu se namreč zavedajo, da so se gospodarski pogoji v letu 2015 nekoliko izboljšali in je prišlo do rahle gospodarske rasti in okrevanja. Kljub temu je brez služb še vedno veliko ljudi, veliko pa je tudi otrok, ki si v šoli ne morejo privoščiti niti enega obroka. Zato družba Petrol izvaja akcijo „Naša energija povezuje", osnovni namen projekta pa je s pomočjo zaposlenih na Petrolovih BS podpreti pomoči potrebne posameznike ali projekte, ki bodo v lokalnih skupnostih pripomogli k boljšemu življenju. „V družbi Petrol, kjer sta spoštovanje in srčnost pomembni vrednoti, zato ponovno izvajamo akcijo Naša energija povezuje. Osnovni namen projekta je s pomočjo zaposlenih na Petrolovih bencinskih servisih podpreti pomoči potrebne posameznike ali projekte, ki bodo v lokalnih skupnostih pripomogli k boljšemu življenju. V Petrolu se zavedamo, da je v življenju vsakega posameznika pomembna energija, ki nam vsem skupaj prinaša pozitivne občutke. Pomembna je energija, ki nas povezuje. Nekaj te energije smo preko svojih zaposlenih prenesli tudi v mnoge kraje po vsej Sloveniji,« je ob tem povedal mag. Tomaž Berločnik, predsednik uprave Petrola, ki je ponosen na zaposlene v družbi, ki so se že večkrat izkazali kot sodelavci, ki brez obotavljanja in prostovoljno priskočijo na pomoč.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dobrodelnost Petrolova "energija" za tri družine