Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Izteklo 320 m3 vode, ki je gasilcem uničila njihov dom

 

Gasilci PGD Grabonoš nenadoma prišli v situacijo, da morajo rušiti del gasilskega doma

PGD Grabonoš„Spoštovani prijatelji, znanci in vsi ljudje dobre volje, ki ste pripravljeni pomagati. V prostovoljnem gasilskem društvu Grabonoš smo ljudje, kateri smo vedno pripravljeni pomagati sočloveku v kakršnikoli situaciji. Sedaj pa smo v našem društvu prišli do točke ko smo prisiljeni sami prositi za pomoč. V drugi polovici lanskega leta je v našem domu prišlo do poškodovanja vodovodne cevi, kar je imelo za posledico, da je izteklo 320 m3 vode. Da je prišlo do poškodovanja cevi nismo opazili prej kot smo dobili položnico za porabljeno vodo, saj na samem domu v tistem trenutku nismo opazili nikakršnih znakov izlitja. Po veliko vloženega truda in sredstev smo poškodbo našli, ter uspeli sanirati", so besede predsednika PGD Grabonoš v občini Sveti Jurij ob Ščavnici, Simona Šipka.

Ne on in ne njegovi kolegi pa si nikakor niso predstavljali, da je izlitje vode v garažnih prostorih njihovega gasilskega doma, kjer imajo parkiran gasilski avto in vso opremo za reševanje, pustilo tako katastrofalne posledice. „Zaradi količine izlite vode je prišlo do delne poškodbe dela temelja, kar pa je imelo za posledico, da se je v enem delu garaže posedel tako imenovani "čakatur" ali leseni strop, zaradi česar je nastala kritična razpoka po celotni steni vse do strehe. Zaradi vsega tega smo v PGD Grabonoš prisiljeni nujno obnoviti garažne prostore in streho na garaži, saj po ogledu in mnenju strokovnjakov gradbene stroke, obstaja velika verjetnost, da se v določenih neugodnih vremenskih razmerah, kot se je pred kratkim pokazalo že tudi v velikih količinah snega, vse skupaj poruši na gasilski avto in vso opremo za reševanje. Ker je obnova garaže nujna in je povezana z zelo velikimi finančnimi sredstvi, katerih pa nimamo, saj na to nismo bili pripravljeni oz. gre za intervencijo se ob tem obračamo na vse naše prijatelje, znance in gasilce, da nam pomagajo po svoji moči, saj nam bo vsak vaš prispevek neizmerno pomagal, da obnovimo našo poškodovano garažo do te mere da bo varna za uporabo", pravi Šipek in dodaja, da so vsa razpoložljiva sredstva, v zadnjih letih, poleg nakupa novega gasilskega vozila, vložili v obnovo notranjosti gasilskega doma, potem streho in fasado svojega objekta, kjer se praktično odvija vse društveno in družabno življenje kraja.
PGD Grabonoš, ki letos obeležuje 70-letnico obstoja, sicer šteje okoli 90 članic in članov, med katerimi je veliko mladih, kar pomeni, da gasilstvo v tej vasi ne bo zamrlo, še posebej ob dejstvu, da se mnogi mladi iz sosednjih in drugih vasi vključujejo v njihovo društvo. Tudi zaradi tega si omenjeno gasilsko društvo, katerega članice in člani vedno in vsakomur pomagajo, zasluži podporo in zlasti finančno pomoč širše skupnosti in vseh, ki imajo možnost pomagati. Predračun za nujno popravilo garaže doma PGD Grabonoš, znaša 50.000 evrov. „Žal mi trenutno nimamo nič, saj smo vse porabili za nakup avta in opreme, a vseeno smo prisiljeni iti v obnovo ker se lahko vse skupaj zruši. Občina Sv. Jurij ob Ščavnici je na zadnji seji občinskega sveta sprejela sklep, da nam pomaga s 3.500 €. Vsi smo zelo pozitivno naravnani in smo skoraj prepričani, da nam bo spet uspelo seveda z pomočjo donacij. V ta namen smo pričeli tudi z zbiranjem starega železa, ki je že steklo in bo trajalo leto. Seveda bomo veseli tudi prispevkov v tej obliki, torej če nam odstopite železo, ki ga ne potrebujete. Veseli in hvaležni bomo vsake vaše pomoči!", dodaja Simon Šipek.
In če ste tudi vi pripravljeni darovati kakršnekoli prostovoljni prispevek za nujno obnovo garaže PGD Grabonoš, lahko prispevek nakažete na njihov poslovni račun: PGD Grabonoš, Grabonoš 89, 9244 Sv. Jurij ob Ščavnici, NLB d.d., enota banke 341 številka TR: 0234 1001 6060 721, s pripisom za NUJNO obnovo garaže PGD Grabonoš.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dobrodelnost Izteklo 320 m3 vode, ki je gasilcem uničila njihov dom