Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Križevski rogisti na posebnem koncertu predstavili svojo zgoščenko

 

Na zgoščenki z lovskimi rogovi zaigranih 16 melodij

Lovski rogistiPrleški rogisti iz Križevcev pri Ljutomeru, ki delujejo kot KD Križevski rogisti, so v dvorani Kulturnega doma v Križevcih, pripravili celovečerni koncert, na katerem so predstavili svojo zgoščenko „Križevski rogisti", na kateri je predstavljeno 16 skladb različnih avtorjev. Koncert, ki ga je s spremno besedo vodila Teja Recek, je bil obogaten s kulturnim programom, v katerem so, ob gostiteljih, nastopali Prekmurski rogisti, Tamburaši Yesterday, Kvartet Jeruzalem, Otroška folklorna skupina, ki deluje v okviru KUD Janez Čuk Vučja vas s harmonikarjem Robijem Majeričem in harmonikarja na frajtonarici Božidar Štiberc in Tilen Heric.

Po uvodnem nastopu Križevskih rogistov, je kroniko društva predstavil njihov predsednik Milan Lebar, ki je dejal, da so skupino leta 1982 ustanovili v okviru Lovske družine Križevci pri Ljutomeru. Od ustanovnih članov v skupini nastopata le še Mirko Heric, ki je strokovni vodja in Jože Dunaj, ki vseskozi vodi tajniške zadeve. Predsednik društva Milan Lebar tudi sam igra v skupini, ki se je sčasoma registrirala kot samostojno KD Križevski rogisti, v njej pa nastopa 12 članov. Društvo na svojem glasbenem področju dosega številne uspehe, saj jo vabijo na številna srečanja rogistov doma in v tujini. Društvo je v času obstoja prejelo številna lovska, občinska in državna priznanja. Člani skupine pa so prejeli bronasta, srebrna, zlata in dve častni zlati Gallusovi znački za svoje delovanje. Društvo je prejelo za svoje delo tudi najvišje občinsko priznanje občine Križevci pri Ljutomeru. Lovska zveza Slovenije je društvu podelila plaketo za delovanje na lovsko-glasbenem področju, članom pa plakete za dejavnost na področju lovske kulture. Društvo organizira območna srečanja lovskih rogistov, udeležujejo se tudi mednarodnih tekmovanj lovskih rogistov po Sloveniji in tujini, izvajajo tudi programe v domovih za ostarele v regiji, sodelujejo pri lovskih Hubertovih mašah ter nastopajo na številnih prireditvah kulturnih društev.
Tokratnega koncerta se je udeležil tudi župan občine Križevci, mag. Branko Belec, ki je v svojem nagovoru pohvalil delovanje društva, ki s svojimi nastopi v domačem kraju pestri kulturne prireditve, z nastopanjem izven kraja in v tujini pa promovira občino. Čestital jim je tudi ob izdaji zgoščenke. Kot je dejal, je to trajni zapis, ki beleži njihov nastop in rogistično glasbo. V imenu Društva Prekmurskih rogistov je društvu ob izdaji zgoščenke čestital predsednik Rudi Slogovič, ki je dejal, da je izdaja zgoščenke z melodijami, ki jih izvajajo lovski rogisti, veliko dejanje, ki ga je opravilo društvo Križevski rogisti. Prireditev so zaključili s skupnim nastopom Križevskih rogistov in Ljudskih pevk iz Vučje vasi, ki so zaigrali in zapeli ljudsko pesem, ob priredbi Mirka Herica, Zeleni gozd. Po končanem koncertu, ki so ga podprli mnogi sponzorji, so organizatorji poskrbeli še za bogato pogostitev, kjer se je razvilo prijetno druženje z nastopajočimi na koncertu.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dogodki Križevski rogisti na posebnem koncertu predstavili svojo zgoščenko