Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Veržej bo gostil 1. srečanje potomcev Maistrovih borcev

 

Ostali so le še vnuki in pravnuki borcev, otrok je malo in že ti so v letih

Veržej DGMV soboto, 11. maja bo gotovo zelo veselo in zanimivo, streljaj od znamenitega Babičevega mlina na Muri, v Veržeju. Tamkajšnje Društvo general Maister Veržej prireja namreč v sodelovanju z Zvezo društev general Maister (ZDGM), prvo srečanje društev general Maister Slovenije in potomcev Maistrovih borcev, vključno z vnuki in pravnuki, ker samih otrok je že bolj malo in so že v letih. Vse skupaj se bo začelo v soboto, 11. maja 2019, ob 9,30 uri, pri Kulturnem domu v Veržeju. Kot poudarjajo organizatorji je namen prvega vseslovenskega srečanja vseh društev general Maister in potomcev borcev generala Maistra, predvsem druženje, izmenjava izkušenj in primerov dobrih praks iz delovanja društev ter ohranjanja domoljubnega in zgodovinskega spomina.

Po prihodu v Veržej bo sicer najprej tradicionala Prleška jüžina, čemur bo sledil kulturni program ter zgodovinski oris pomena Maistrovih borcev. Slavnostni nagovor bo imela mag. Lučka Lazarev Šerbec, predsednica ZDGM. Še pred skupnim kosilom bo položitev venca ob spominski plošči Maistrovim borcem, ki so v letih 1918/19 kot prostovoljci stopili v vojaške vrste generala Maistra, da se borijo za svojo domovino, ter pri spomeniku dr. Frana Kovačiča, najtesnejšega Maistrovega somišljenika in sodobnika, teologa in zgodovinarja, ki je na Pariški miorvni konferenci bil med pogajalci glede poteka severne meje ob razpadu Avstroogrske. Seveda bo tudi popoldan sila pestro in zanimivo, saj so predvidene številne dejavnosti in aktivnosti, predvsem pa prijetno druženje ob živi glasbi. Manjkalo ne bo niti rekreativno - športnih dejavnosti, ter ogleda lokalnih znamenitosti, kot so mlin na Muri, Rokodelski center DUO, Terme Banovci, spominska soba dr. Frana Kovačiča in Slavka Osterca, Čebelarski muzej...
"Člane društev prosimo za aktivno sodelovanje pri pripravi dogodka, predvsem pri informiranju svojega članstva in vseh še živečih potomcev Maistrovih borcev. Prav tako prosimo za zbiranje prijav, tako svojih članov kot tudi še živečih potomcev. Prispevek za udeležbo na dogodku znaša za posameznika 10 € in vključuje tradicionalno prleško jüžino ob prihodu in kosilo. Društva prosimo, da zaradi lažje organizacije posredujejo število udeležencev najkasneje do 30. aprila 2019, na e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , oz. na tel. 041/412-745 ali 041/274-961, kjer dobijo tudi vse dodatne informacije. Bodimo hvaležni dediči Maistrove zapuščine in to s ponosom pokažimo, tako da se udeležimo tega domoljubnega srečanja. Ponosni bomo, če se boste kot potomec Maistrovih borcev dogodka udeležili. Seveda pa vabljeni tudi vaši družinski člani in prijatelji", je v imenu organizatorja DGM Veržej, povedala Darja Fras, ki je spomnila na znani Maistrov stavek: »Teh točk ne priznavam«.
Organizator prvega tovrstnega srečanja Društvo generala Maistra Veržej je bilo ustanovljeno pred dobrim letom, 18. marca 2018. V istem letu so v sodelovanju občine Veržej in ZDGM, ki sta zadevo finančno podprla projekt, v okviru 100-letnice bojev za severno mejo, namestili spominsko ploščo preminulim 21 Majstorvim borcem iz sedanje občine Veržej. To so, iz Veržeja: Alojz Auer, Jože Babič, Anton Bobnjar, Alojz Fras, Jakob Fras, Anton Hanžekovič, Anton Kapun, Fran Kovačič, Ivan Kozar, Rudi Milfelner, Anton Osterc, Anton Prleog, Franc Sterniša, Ivan Sterniša, Jožef Sterniša, Martin Stranjšak, Martina Šonaja; iz Bunčan: Anton Bolklovič in Jože Osterc ter iz Banovcev: Jakob Novak in Jože Novak. Plošča z imeni in priimki je nameščena na pročelju Doma kulture v Veržeju, in sicer na posebni slovesnosti, katere so se, 7. oktobra 2018, udeležili še živeči sinovi in hčere Maistrovih borcev, sta odkrila najstarejša še živeča potomca Maistrovih borcev v občini Veržej: 91-letni Avgust Bobnjar in 93-letna Mirka Topolovec.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Dogodki Veržej bo gostil 1. srečanje potomcev Maistrovih borcev