Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Ivanjčani v doživljajskem parku Vulkanija

( 1 Ocena ) 

Člani in simpatizerji KŠD Spodnji Ivanjci na potepu po Goričkem

Izlet KŠD IvanjciKulturno športno društvo Spodnji Ivanjci vseskozi skrbi za popestritev življenja v svojem kraju in tudi okolici. V teh nič kaj poletnih dneh so pripravili tudi ekskurzijo, katere se je udeležilo več kot 30 članov in simpatizerjev ter vaščanov Spodnjih Ivanjcev. Čeprav je bil dan deževen, so ga izletniki prijetno izkoristili, saj so se že zjutraj odpravili proti Gradu na Goričkem. Tam so se prepustili dogodivščini doživljajskega parka Vulkanija, ki na Goričko privablja veliko gostov od blizu in daleč.

„Pri Gradu na Goričkem je pred tremi milijoni let bruhal zadnji vulkan na območju današnje Slovenije. Sam obisk Vulkanije je bil za vse nas izjemno doživetje. Izvedeli smo veliko zanimivosti o vulkanih nasploh in tudi o Goričkem vulkanu. Bili smo navdušeni nad našim potovanjem skozi lavino cev, kjer lahko opazuješ lavo, kamnine...; nato nas je dvigalo zapeljalo v samo globino zemljine skorje, skoraj 6.000 m globoko. Med vožnjo smo lahko opazovali zemljino skorjo, sestavo zemlje in vse kar se nahaja pod našim površjem. Najbolj zanimiv del pa je sledil potovanju v globino. Ko smo si ob prihodu v posebej oblikovano sobo morali nadeti očala, smo vedeli, da nas čaka izjemna dogodivščina. Ob pomoči 3D stereoskopske tehnike smo se popeljali skozi zgodovino vesolja, vse od njegovega samega nastanka, do nastanka planetov (tudi Zemlje), prikaza začetka življenja na Zemlji; doživeli tudi prikaz izbruha vulkana v Gradu na Goričkem, vse do današnjega dne. Sama predstavitev je izjemna in res bi ga priporočali vsem, da si to zadevo ogledajo. V prostoru doživiš marsikaj, tresenje tal, dež, sneg, vse mogoče se dogaja okoli tebe in ko vidiš prazgodovinske živali in rastline v 3D tehniki, izgubiš občutek za čas in vse skupaj lahko samo občuduješ, saj je prikaz zelo realističen", nam je osrednjo destinacijo izleta opisala ena izmed udeleženk Mojca Kocbek.
Izlet KŠD IvanjciPolni lepih vtisov so Ivanjčani zapustili dvorano in si v predprostoru skoraj vsi kupili kakšen spominček. Nato so se s turističnim vlakcem zapeljali do gradu Grad, kjer so si s turističnim vodičem ogledali ta največji grad na Slovenskem, ki se počasi obnavlja in dobiva svojo nekdanjo podobo. „Po obisku gradu je sledilo kosilo, nato ogled cerkve v Gradu na Goričkem, izvira slatine nekaj kilometrov vstran, nazadnje pa še ogled mlina, ki je urejen v razstavni prostor mlinarstva v Prekmurju. Na žalost pa si nismo mogli ogledati stolpa na najvišjem vrhu (Sotinski Vrh op.p.) Prekmurja in kamnoloma, kjer bi naj iskali zaklad, saj je bil teren zelo razmočen in se do tja z vlakcem ni dalo priti. Kljub temu smo se na vožnji z vlakcem zelo zabavali, v popoldanskih urah pa nas je razveselilo tudi sonce. Dobre volje nam ni manjkalo in ko smo popoldan zapuščali Goričko, nam je bilo kar malo žal, da se moramo posloviti. Imeli smo super vodičko na našem izletu, Tadejo Čontala, ki nas je z svojim preprostim karakterjem in dobro voljo, zelo uspešno popeljala po njihovih krajih", je dodala Mojca.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Ivanjčani v doživljajskem parku Vulkanija