Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Kulinarični užitki s Fredijem

 

Učili so se novih kulinaričnih tehnik in pristopov

Kuhajmo s FredijemPodobno kot vseskozi, zlasti v zimskem času, ko so nekoliko daljše noči, je Evangeličanska cerkvena občina Bodonci, z domačim duhovnikom Simonom Severom, tudi tokrat poskrbela za zanimivo dogajanje. V prostorih cerkvenega doma so namreč pripravili posebno kulinarično delavnico z znanim chefom Fredijem Kranjcem, priljubljenim udeležencem showa »Gostilna išče šefa«. "Na delavnici, katere se je že v prvo udeležilo skoraj 20 farank in faranov, so se pod Fredijevim vodstvom naučili novih kulinaričnih trendov. Kreirali so zanimive krožnike in se naučili tisto, čemur v kulinariki pravijo »nekaj več«.

Na prvem tečaju so bili zraven predvsem domači, bodonski farani, na drugem, ki se bo začel v petek, 20. marca ob 17. uri v Evangeličanskem domu Bodonci, pa se lahko prijavijo zainteresirani tudi od drugod. Naša želja je, da bi skozi delavnico doživeli kulinariko na nekoliko drugačen način, da se seznanimo z modernimi tehnikami in pristopi, kar nam je s pomočjo mojstra Fredija tudi uspelo", nam je povedal duhovnik ECO Bodonci Simon Sever.
Med delavnico in teoretičnim delom učenja, so udeleženci, med katerimi so lahko tudi pripadniki drugih verskih skupnosti, in ne le evangeličanske, pripravili tudi zanimiv meni, ki so ga pozneje tudi poskusili. Najprej je bila na vrsti koromačeva juha z dimljenim lososom in curry peno (za približno 10 oseb), za kar potrebujemo: 6 kosov koromač gomolja, 4 kose krompirja, 7 dag masla, 6 dag dimljenega lososa, 500 ml sladke smetane + 70 ml, curryja v prahu, sojin lecitin v prahu, 2 kosa jušnih kock - zelenjavnih, sol, poper. Na maslu rahlo prepražimo narezan koromač, dodamo mu na kocke narezan krompir. Zalijemo z jušno osnovo in kuhamo nekje 30 minut. Dodamo sladko smetano in takšno še malce pokuhamo. S paličnim mešalnikom spiriramo. Delček juhe prihranimo in iz nje z dodatkom lecitina naredimo peno, ki ji dodamo malce currya. Po vrhu okrasimo z narezanim prekajenim lososom.
Polnjena piščančja bedra, na cvetačnem pireju z dimljeno papriko in porovo slamico (za cca štiri osebe)4 kom piščančjih prsi, 80 g parmezana, 60 g pinjol, 16 listov čemaža, sol, poper, olje. Piščančje prsi operemo in osušimo. Na sredini naredimo z nožem luknjo, in jo napolnimo z nadevom, da dobimo tako imenovani žepek. Za nadev najprej na suho prepražimo pinjole, nato sesekljamo čemaž in vse skupaj zmešamo k skuti in parmezanu. Malo solimo in popramo in nadevamo v piščančje prsi. Nadevane žepke na vsaki strani solimo in popramo nato pa spečemo na zmernem ognju, da lepo porumenijo na obeh straneh. Pečene žepke zrežemo počez na debelejše rezine in jih serviramo.
Ena cvetača, 250 ml mleka, 2 žlici kisle smetane, 1 žlica masla, 2 žlički dimljene rdeče paprike, sol, poper, 2 cela pora. Cvetačo očistimo, jo razdelimo na manjše kose in jo damo kuhat v soljeno mleko. Ko je cvetača kuhana jo odcedimo in shranimo preostalo mleko. Na maslu prepražimo dimljeno papriko, samo toliko da se ogreje, drugače se nam zažge. Dodamo kuhano cvetačo in kislo smetano, nato zmiksamo s paličnim mešalnikom in po potrebi dodamo mleko. Na koncu začinimo še s soljo in poprom. Porovo slamico pripravimo tako, da najprej očistimo por, uporabimo samo beli del pora in ga narežemo po dolžini na 2-3cm. Potem ga narežemo na pol in iz polovic zrežemo majhne trakce, ki jih nato pomokamo in ocvremo v vročem olju na 160 stopinj cca. 2 min. Ocvrte slamice damo na papirnato brisačo, da steče odvečno olje in takoj solimo. Pripravljene porove slamice posujemo po cvetačnem pireju.
Ajdov in bezgov creme brulee (za cca sedem oseb): 125 g ajdove kaše, 250 ml mleka, 250 ml sladke smetane, 4 rumenjake, 35 g sladkorja. Za ajdov creme brulee najprej na suho prepražimo ajdovo kašo, tako dolgo da začne pokat, pazimo da se nam ne zažge. V lonec damo vret mleko in smetano, ko zavre stresemo prepraženo ajdovo kašo in pokrijemo z pvc folijo, da se infuzira cca. 10 min. V tem času zmešamo rumenjake in sladkor, nato odcedimo kašo in z mlekom zalijemo rumenjake in premešamo. Z maso nato napolnimo posodice in pečemo na 90 stopinj 55 min. Ohlajene posujemo z kristalnim sladkorjem in jih zažgemo z gorilnikom in postrežemo.
125 ml bezgovega sirupa, 300 ml sladke smetane, 4 rumenjake, 35g sladkorja. Bezgov creme brulle naredimo tako, da sladko smetano segrejemo in prelijemo čez rumenjake in sladkor na koncu dodamo bezgov sirup. Premešamo in vlijemo v posodice in pečemo na 90 stopinj 55 min. Ohlajene posujemo z kristalnim sladkorjem in jih zažgemo ter postrežemo.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Kulinarični užitki s Fredijem