Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Športaj s Klinko 2015

 

ŠPORTAJ S KLINKO: Bodi kul, športaj ful!

Športaj s KLINKO 2015V soboto, 13. 6., se je na ŠRC Trate v Gornji Radgoni odvijala že 5. tradicionalna celodnevna športna prireditev »Športaj s Klinko«, ki jo je organiziral Študentsko-mladinski klub Klinka. Sončen dan je bil namenjen aktivnemu preživljanju prostega časa in predstavitvi športov, ki v našem okolju niso prisotni ravno vsakodnevno. Obiskovalcem smo tako ponudili enodnevno športno ekstazo v smislu udejstvovanja in predstavitve čim več športov, ki so jih lahko pozneje tudi sami brezplačno preizkusili. Na samem prizorišču se je skozi celoten potek dneva zbralo več kot 3000 obiskovalcev, ki so vzpodbujali športnike, sodelovali, ali pa le poklepetali v lepem vremenu. Da so se lahko gibali v ritmu je poskrbel DJ TimoG, ki je z zabavnimi in glasnimi zvoki dvigal motivacijo čez cel dan.

Organiziran je bil tudi turnirski del, v katerem so se obiskovalci lahko ob predhodni prijavi pomerili v turnirjih malega nogometa, tenisa, odbojke na mivki, streetballa ter organiziranem skate in blade tekmovanju. Za vsak turnir je bil razpisan nagradni sklad, ki je osrečil tri najboljše športnike v vsaki izmed disciplin. Turnirskega dela se je udeležilo približno 450 športnikov, nagrade pa so domov odnesli najbolj zagreti in tekmovalni. Zmagovalci turnirja v nogometu so bili člani ekipe M&M, ki so s prepričljivo igro ugnali ostalih 9 prijavljenih nogometnih ekip. V odbojki na mivki je slavila ekipa Dva na eno, v tenisu Damir Bezjak, v košarki ekipa Alma Mater Europaea, v blade in skate disciplini pa sta zmago proslavila Hrvoje Čurić in Danijel Krempl. Tekmovanja po posameznih disciplinah so se zvrstila od dopoldanskih do večernih ur, tekmovalcem pa ni niti za minuto zmanjkalo močne in glasne podpore navijačev in publike.
Letos sta že tako pester program največjega ekstremnega športnega dogodka v Pomurju popestrila Nace Pintarič in Rok Bagoroš. Nace Pintarič je s svojim avto drift showom že dopoldan otvoril avto-moto del prireditve. Sledil mu je show svetovno znanega stunt riderja Roka Bagoroša, ki je v pol ure prikazal vrhunsko predstavo in skupaj z ritmi DJ TimoG-ja razgrel domače občinstvo. Z dopoldanskim nastopom sta obiskovalce dodobra pripravila in ogrela za kasnejši spektakel. Nace Pintarič in Rok Bagoroš sta namreč svoj show ponovila, nadgradila in še dodatneje začinila popoldan in s tem povedla prireditev Športaj s Klinko do popolnega vrhunca. Oba sta tudi tokrat vključila občinstvo, Nace Pintarič je z »driftanjem« pripravil do kričanja vseh šest sopotnikov, ki so se imeli priložnost zapeljati z njim. Rok Bagoroš pa je s svojo vožnjo po zadnjem kolesu okoli treh izbrank zastavljal dih ne samo njim, temveč tudi celotnemu občinstvu. Rok je s svojimi vragolijami dobesedno zažigal, saj je v svoj show dodal še nekaj ognjenih zubljev in točko s kurjenjem pnevmatike. Navdušenje gledalcev se je iz trika v trik stopnjevalo, kar se je slišalo tako z glasnimi aplavzi in kriki, kot tudi z osuplimi in občudovanja polnimi pogledi.
Dogajanje na ŠRC Trate pa se je po ekstremnih avto-moto nastopih nadaljevalo in obiskovalci so se lahko preizkusili na velikem plezalnem stolpu, sodelovali in občudovali »free run« adrenalinskega društva GRAB IT in se pridružili fit vadbi z Andrejo, saj je prav za ta namen potekal »klinkin intervalko«. Celotno dogajanje smo tudi letos dopolnili z igro ameriškega nogometa in prijateljsko tekmo med ekipama Tigers iz Domžal in Storks iz Murske Sobote, ki sta končali tekmo z rezultatom 12:6 za ekipo Tigers. Poskrbljeno pa je bilo tudi za najmlajše, saj so se lahko po svoje zabavali na napihljivem gradu ter zaplesali in pozdravili »Božota«, maskoto Študentsko-mladinskega kluba Klinka.
Zapolnjena pa niso bila le vsa igrišča, ampak smo izkoristili tudi prostor na travi, kjer so se predstavili Mladinski center Gornja Radgona s prijetnim vzdušjem v »MC-lounge« kotičku in obiskovalcem nudili možnost, da si sami iztisnejo svežo limonado. Na stojnici sta se predstavila še Proteini.si, kjer so imeli obiskovalci možnost preizkusiti vzorce njihovih napitkov, in Radenska, ki je mimoidočim ponujala osvežilno vodo z okusi in pršilo za obraz, ki je bilo v visokih sobotnih temperaturah več kot dobrodošlo. Na eni izmed stojnic se je predstavljal tudi Tribu, ki je enemu srečnežu podaril 3 dni brezplačnega surfanja v Maroku, Rio de Janeiru, Fuerteventuri ali na Portugalskem. Proti visokim temperaturam so se nekateri obranili tudi s hitrim skokom v manjši bazen, ki je bil ravno pravšnji za kratko osvežitev.
Ko se je finale turnirjev končal in smo podelili vse nagrade in priznanja najuspešnejšim športnikom letošnjega 5. dogodka Športaj s Klinko, so se obiskovalci in tekmovalci lahko udeležili še uradne po-zabave, ki se je odvijala v Pivohramu Golar in tam v sproščenem vzdušju zaključili dan. Da je dogodek uspel tako, kot si je ekipa Klinke zamislila, zatrjuje tudi predsednica kluba Anja Misja, ki dodaja: »Za nami je dogodek, ki smo mu po petih letih opravičili ime in dokazali, da je to resnično največji ekstremni športni dogodek v Pomurju. Hvala vsem, ki nas vzpodbujate in ste se dogodka udeležili v športnem in navijaškem duhu. Bodi kul, športaj ful!«

Študentsko-mladinski klub Klinka

Foto: Denis Tratnjek in Timi Varga

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Športaj s Klinko 2015