Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Popularna slovenska glasba po metalskih ritmih

 

Znani bobnar Simon Škrlec, z zabavnimi glasbenimi posnetki priljubljene slovenske glasbe skuša nasmejati čim več ljudi

Simon ŠkrlecOsemindvajsetletni Simon Škrlec iz okolice Gornje Radgone, ki je zaslovel predvsem konec lanskega leta, ko je z energičnim bobnanjem navdušil na šovu Slovenija ima talent, ter si prislužil celo zlati gumb, vedno znova prijetno preseneča. Bodoči pedagog, ki trenutno pripravlja diplomo na razrednem pouku Pedagoške fakultete v Mariboru in že „trenira" med delom v vrtcu, je namreč v mesecu decembru pripravil verigo bobnarskih videov na slovensko glasbo, ki jih objavlja vsaki drugi dan.

V kasnejših posnetkih bo gostil še druge glasbenike, pripravlja pa tudi že videe za podaljšanje v januar. Z zabavnimi glasbenimi posnetki priljubljene slovenske glasbe bi rad nasmejal čim več ljudi. "Ogledate si jih lahko na moji facebook strani Simon Škrlec drummer in YouTube kanalu SimonSkrlec. Izvajam tudi zabavne točke v živo, za vse tiste, ki si želijo nasmejati svojo publiko ali goste. Podaril bom nekaj praktičnih nagrad ter nastop, saj izvajam zabavne točke po šolah, zabavah, koncertih, veselicah...", pravi Simon.
V letu 2015 sicer mineva že dvajset let odkar je pričel z igranjem na bobne. „Po svojih prvih bobnih, ki sem jih od staršev dobil pred petnajstimi leti, igram še danes. Z leti sem jih obogatil z dodatnimi činelami in dvojnim pedalom, saj me je vedno bolj pritegnila energična glasba death metala. Na slovenski glasbeni sceni je metal glasba, predvsem med starejšimi, slabše sprejeta. Tudi vse več mladih posluša narodno zabavno glasbo, hrvaško glasbo, mogoče kakšne zvrsti popa, ki ga slišijo pa radiu. Druge zvrsti glasbe – rock, metal, jazz, jih ne privlačijo tako kot so sovrstnike in mene v najstniških letih. Prenesti nekaj metalskih ritmov v popularno slovensko glasbo je bil moj prvi poskus, da bi ljudem, ki drugače ne poslušajo metala, pokazal, da je lahko vsaka zvrst glasbe kakovostna in poslušna. Očitno mi je uspelo združiti dvoje, kar sprva ni imelo smisla, saj je bila moja točka na oddaji Slovenija ima talent med Slovenci dobro sprejeta", razlaga naš sogovornik, ki že od nekdaj rad zabava ljudi in jih poskuša nasmejati.
Zato je svoj osebni značaj skušal preliti v igranje bobnov, in je pričel s smešnimi bobnarskimi posnetki, kjer lahko končno uporablja vse svoje vragolije, norčije in otročarije. Piko na i dodajo tudi izkušnje, ki jih pridobiva z delom v vrtcu. „Z zabavnimi posnetki želim k igranju bobnov navdušiti vse, še posebej pa otroke in mladino, saj se jih zelo malo odloča za igranje bobnov. S tem namenom in seveda z željo po nastopanju sem pričel izvajati tudi zabavne glasbene točke na šolah, vrtcih, raznih prireditvah, koncertih in zabavah. Jeseni sem se odločil, da bom za svojo promocijo in promocijo slovenske glasbe, v mesecu decembru 2015 objavil več kratkih, zabavnih glasbenih posnetkov na svoji facebook strani. December sem izbral, ker bi v tem prazničnem času, rad nasmejal čim več ljudi. Ker je ostalo še veliko dobrih slovenskih pesmi in se je pokazalo dobro zanimanje za tovrstne posnetke, sem sklenil nadaljevati z zabavnimi glasbenimi posnetki v letu 2016", nam je povedal Simon, ki je glasbeno šolo začel obiskovati pri sedmih letih, kmalu zatem pa sta mu starša kupila prvi set bobnov. Zdaj jih igra že 21 let in s svojim energičnim igranjem nikogar ne pusti ravnodušnega. Pri igranju si postavlja vedno težje izzive, sam se uči novih tehnik.
Na lanski šov Slovenija ima talent se je prijavil sam, so ga pa še pred tem poklicali ustvarjalci oddaje, ki so bili navdušeni nad njegovimi posnetki na YouTubu. Na oddajo se je prijavil, ker je želel širši množici približati trše ritme na bolj domači način in samo metal tehniko bobnanja. Kot še dodaja Simon je želel pokazati, da so tudi bobnarji pomemben del skupine in nasploh doseči večjo prepoznavnost v Sloveniji. Simon, ki ob študiju in delu v vrtcu, poučuje bobne in ustvarja bobnarske posnetke, si želi, da bi bila njegova poklicna pot povezana z njegovo strastjo do glasbe. Poleg poučevanja si želi nastopov na prireditvah, koncertih in festivalih.
Tudi podatki, ki so preverljivi gotovo potrjujejo, da gre za izjemen glasbeni talent. Na Youtubu namreč ima več kot 120 posnetkov, 7000 naročnikov in skoraj milijon ogledov njegovega bobnanja v več kot 30 državah. Nastopal je v desetih različnih državah z več bendi, vrhunec pa so bili nastopi s skupino Melechesh, znano po vsem svetu...

Oglejte si njegove videe na:
Facebook-u: https://www.facebook.com/SimonSkrlecDrummer,
ter ostale videe na YouTube-u: https://www.youtube.com/user/SimonSkrlec

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Popularna slovenska glasba po metalskih ritmih