Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Janžev vrh z lastnim društvom upokojencev

 

Na ustanovnem zboru DU Janžev Vrh 71 članic in članov

Ustanovitev DU Janžev vrhPotem, ko je vodstvo upokojenskega Pododbora Janžev Vrh, ki je doslej deloval v okviru UG Gornja Radgona, pred časom sprejel sklep o samostojni poti v bodoče, je v prostorih Picerije Kostanj na Ptujski Cesti, ob izteku leta 2015, potekal ustanovni zbor Društva upokojencev Janžev Vrh. Na zboru, katerega se je udeležilo 71 upokojenk in upokojencev, ne le z Janževega Vrha, temveč tudi iz sosednjih vasi iz občin Radenci in Gornja Radgona, je bil prisoten tudi župan Občine Radenci, Janez Rihtarič, ki se je v pozdravnem nagovoru strinjal, da gre za pogumno, a tudi pravilno odločitev že zato, ker imajo sedež v občini Radenci.

Novemu društvu je zaželel uspešno delo ter jim položil na dušo, da naj bi dobro sodelovali z drugimi društvi v kraju in občini. Prisotnim je predstavil tudi največje projekte, ki jih je občina izvedla v zadnjem času in planirane projekte v naslednjem letu.
Že pred tem so se člani društva, z minuto molka poklonili v letu 2015 preminulim članicam in članom, med katerimi je bila tudi dolgoletna predsednica pododbora in častna članica Mimica Pelcl. Sprejet je bil tudi sklep, da prenehajo biti pododbor DU Gornja Radgona in sklep, da postanejo samostojna pravna oseba z nazivom Društvo upokojencev Janžev Vrh. Sprejeli so tudi nov Statut in izvolili novo vodstvo. Za predsednika je bil izvoljen dosedanji predsednik pododbora Jože Vaupotič, za člane Upravnega odbora še: Marija Belak, Marija Kapun, Oton Strah, Franc Domanjko, Janez Borovič in Marjan Lušanc. V Nadzorni odbor so bili izvoljeni: Silva Domanjko, Mira Skotnik in Alojz Korošec. NO je takoj po seji zbora opravil že tudi prvo-konstitutivno sejo, na kateri je bila za predsednico izvoljena Silva Domanjko. V častno razsodišče so bili izvoljeni: Drago Domanjko, Dragica Ivanek in Franc Bratkovič. Predsednik Vaupotič je prisotne seznanil, da se je v novoustanovljeno društvo, ki bo uradno pričelo delovati s 1.1.2016, že vključilo 12 novih članov iz Janževega Vrha.
Pododbor Janžev Vrh, v okviru DU Gornja Radgona, je imel v letu 2015, 125 članov, od tega 81 upokojenk in 44 upokojencev. V letu 2015 je umrlo šest članov, prav toliko se jih je na novo včlanilo tako, da skupno število članov ostaja enako, torej 125. Pričakujejo pa, da se jim bo v novem društvu že v letu 2016 pridružilo še več članov. Program dela novega društva je sicer razdeljen na pet področij, in sicer na organizacijsko-statutarno dejavnost, strokovno dejavnost, kulturno-družabno dejavnost, rekreativno dejavnost in sodelovanje z drugimi subjekti. Obljubili so, da se bo vodstvo društva trudilo za izvedbo programa dela v bodoče. „Naš edini cilj je vaša udeležba in vaše zadovoljstvo", je med drugim dejal Vaupotič, ki je priznal, da so tudi doslej dobili nekaj kritik posameznikov, a na kritike niso jezni. „Kritike so pokazatelj, da imamo ljudje pač različne okuse in verjetno se bomo strinjali, da je zelo težko čisto vsakemu okusu v neki aktivnosti zadovoljiti".
V planu dela za leto 2016 so v DU Janžev Vrh predvsem vpisali registracijo društva, nakup novega prapora, ter izvedbo vseh aktivnosti, ki so pač predvidena v društvenih delovanjih. Za vse aktivnosti pa so predvideli, da bi potrebovali slabih 8.000 evrov... Sicer pa, po ustanovnem zboru so se upokojenci in upokojenke ter njihovi gostje, zadržali v prijetnem klepetu ob kosilu, ki so si ga seveda v celoti plačali sami.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Janžev vrh z lastnim društvom upokojencev