Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Radgono čaka pol leta strahu in groze

( 2 Ocen ) 

Strah, kriki in boj za preživetje kmalu v hiši groze v Gornji Radgoni

House of Horrors RadgonaVerjetno se je že vsakemu izmed nas zgodilo, da so nas preganjale pošasti ali različni liki iz grozljivk. Ob tem smo bili nemočni ali jim nismo mogli pobegniti, ter smo bili srečni in si oddahnili, ko smo se prebudili in so bile le sanje. Od 29. aprila do 2. oktobra letos, pa se bo marsikaj iz tega mnogim obiskovalcem Gornje Radgone dogajalo v realnosti. Strah, groza in kriki ter boj za preživetje prihaja namreč v Gornjo Radgono. Gre za projekt House of Horrors - česar podobnega pri nas še ni bilo. Vašo nočno moro, ki ste jo videli samo v najstrašnejših filmih, boste torej lahko to poletje doživeli v živo v hiši groze v Gornji Radgoni.

Snovalci projekta House of Horrors želijo vaše najbolj hude in grozne sanje, ter nočne more prenesti in jih uresničiti v realnosti. Prav ste prebrali, za vas pripravljajo najbolj grozljivo in najbolj strašno izkušnjo, ki ste jo kadarkoli do sedaj doživeli v življenju. House of Horrors je navdušila in prestrašila veliko občinstva širom sveta. Sedaj prihaja tudi k vam v Gornjo Radgono, da vam ponudi edinstveno izkušnjo, ki je ne boste pozabili nikoli. Pogovarjali smo se z Alexom, idejnim vodjem projekta House of Horrors, ki bo nagnal strah v vaše kosti. Alex nam je povedal, da so tovrstne vsebine zelo pogoste po svetu. Pri nas česar podobnega še ni. Zato so se odločili, da bodo tovrstno izkušnjo in grozljivo doživetje ponudili svojim obiskovalcem. House of Horrors nastaja v Gornji Radgoni in priprave na otvoritev so že v polnem teku. Obiskovalce pričakujejo tako iz Gornje Radgone in Pomurja, kakor tudi iz preostalih delov Slovenije, ter glede na geografsko lego njihove hiše tudi iz ostalih držav, zlasti iz Avstrije, Hrvaške in Madžarske.
Z namenom, da vam bodo pripravili zares enkratno in nepozabno izkušnjo, ki bo v vas zares pustila svoj pečat strahu in groze, so obiskali tudi podobne hiše v tujini. House of Horrors bo sestavljena iz večih prostorov, v katerih boste srečali vse najbolj znane like iz grozljivk. S slednjimi se boste soočili iz oči v oči in jih spoznali v vsej svoji »veličini« in grozi. Zelo veliko pozornosti namenjajo kvalitetni izvedbi zares grozljive izkušnje, ki bo čim bolj pristna, ter se bo odvijala na osebnem nivoju. Zagotavljajo, da bodo lahko obiskovalci občutili strah in grozo na svoji koži. Obiskovalcem želijo ponuditi nekaj novega, novo izkušnjo, ter spodbuditi druženje »na malo« drugačen način.
Za obiskovalce pripravljajo dogodek in predstavo v živo, kjer boste na lastni koži občutili najgloblje občutke strahu, groze, obupa in nasilja. To bo hiša v kateri se boste borili za preživetje. Bo dogodivščina, ki je še niste doživeli. Vašo nočno moro, ki ste jo videli samo v najstrašnejših filmih, boste lahko to poletje doživeli v živo. Za vse groze željne pripravljajo dogodek in predstavo v živo, kjer bodo na lastni koži občutili najglobje občutke strahu, groze, obupa in nasilja. To bo hiša, v kateri se bodo obiskovalci borili za preživetje in s tem dogodivščina, kot je še niso doživeli. Zagotavljajo vam zares grozljivo in nepozabno, hkrati pa popolnoma varno izkušnjo. House of Horrors bo za vas odprla vrata 29. aprila 2016 v Gornji Radgoni. O točni lokaciji zaenkrat molčijo, a pravijo, da bodo javnost pravočasno obvestili. Hiša groze in strahu bo odprta vsak petek, soboto in nedeljo, vse do 2.10.2016. Vstopnice bodo v predprodaji do 10. aprila po znižani ceni 25,50 eur, kasneje bodo karte po redni ceni 30,00 eur. Karte se lahko naročijo tudi preko elektronskega naslova: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , in jih boste prejeli na dom.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Radgono čaka pol leta strahu in groze