Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Po zasneženi pokrajini in naprej po gozdu...

 

V Vrtnem centru Kurbus že četrtič poteka velika adventna razstava v soju lučk

Adventna razstava KurbusOb začetku letošnjega adventnega časa, torej teden pred adventom, so v Vrtnarstvu Kurbus na Meleh pri Gornji Radgoni, odprli veliko adventno razstavo, na kateri je božično novoletna dekoracija že četrto leto zapored na ogled v soju lučk. Razstava, katere ogled je brezplačen, bo na ogled vse do 18. decembra in je prodajnega značaja, saj je vse razstavljene artikle moč tudi kupiti. Ob tem potekajo tudi kreativne delavnice za otroke in odrasle. Vse skupaj pa je pričarano kot v naravnem okolju in v resničnem adventno-božičnem času.

„Veseli bi bili, da se sprehodite po zasneženi pokrajini, kjer se pod težo snega šibijo veje dreves in v snegu vidijo sledi živali. Dovolite, da vas v svoj objem ujame ledena kraljična. Skupaj z njo oddrvite s sankami po klancu do koče, vstopite in se za trenutek ozrite skozi okno. Nato naj vas pot popelje skozi gozd, kjer vas pozdravita zvita lisička in igrivi jež. S polno košaro jesenskih plodov se odpravite domov. Za trenutek posedite ob peči in v mislih odtavajte v preteklost - v otroštvo, kajti spet prihaja čas veselja in praznovanja v krogu družine. Naj se vam ob pogledu na božičkovo domovanje nariše nasmeh na obraz, saj Božiček pripravlja darila za vse in se odpravlja na dolgo pot. Naj bo letos božič igriv in pisan tako kot se konča naš sprehod po razstavi", opisujejo dogajanje v Vrtnem centru Kurbus in dodajajo, da je razstava doživetje za vso družino in ne le otroke.
Razstavni prostor je osnovan na podlagi trendov, ponujeni so vsi božično novoletni artikli: keramične figure, svečke, dišave, okraski za krašenje jelk, lučke, različne dekorativne živali ipd. „Na ogled je več različnih kompozicij, predstavljeni so različni materiali, barvne kombinacije pa čarajo svoje zgodbe", pravi Miroslav Kubus, ki dodaja, da so letošnji floristični trendi so v barvah petroleja, pavovih peres in kombinacije zlate ter srebrne barve. „Moderna je tudi pastelno nežna vijolična barva v kombinaciji z nežno zlato. Hladno, a elegantno zimo si lahko pričaramo denimo z odtenki modre barve v kombinaciji z belo in srebrno", je še dejal Kurbus, ki je tudi dodal, da imajo veliko izbiro izredno kvalitetnih, doma vzgojenih božičnih zvezd.
V okviru razstave so na ogled postavljeni tudi nekateri stari kmečki predmeti in kolo časa so zavrteli za nekaj desetletij nazaj in pričarali utrip nekdanjega življenja, oziroma domačega vzdušja na kmetih v Prlekiji, kako so pred pol stoletja ljudje praznovali, ali doživljali adventni čas. Na ogled je postavljena zidana krušna peč z lesenimi loparji, stara lesena postelja in drugi stari pohištveni predmeti. Veliko teh predmetov so cvetličarke prinesle iz zaprašenih podstrešjih. Kot ugotavljajo v Vrtnem centru Kurbus so obiskovalci nad adventno razstavo navdušeni, saj si jo pridejo ogledat iz cele Slovenije ter iz tujine predvsem iz sosednje Avstrije. Čar razstave je v tem, da je na njej veliko zelenja in vej brez listja, kar je v tem času že videti zunaj v naravi. Vsa adventno – božična razstava pa žari v tisočerih barvah soju lučk.
Torej, v teh dneh, ko se bliža božično-novoletni čas, ko med nami skorajda ni nikogar, ki ne bi svojemu domu nadel praznične podobe, se izplača obiskati Vrtnarstvo Kurbus, kjer bomo gotovo dobili idejo in navdih, kako si olepšati bivalno ali delovno okolje. „Tako je, saj smo ustvarili okolje, v katerem boste začutili vzdušje božiča, dobili veliko idej za dekoracije in si z obiskom polepšali dan. Prvič smo adventno dekoracijo postavili na ogled v soju lučk in svečk, in ker je razstava tudi prodajna, boste vse, kar na njej vidite, lahko tudi kupite. Naša ekipa cvetličarjev je pripravila aranžmaje po najnovejših novoletnih trendih in barvah. Si želite kombinacijo bele in petrolej modre, ki prikazujeta zimo hladno, a elegantno? Ste bolj navdušeni nad toplino in žarom, ki ga dajeta zlata in rdeča? Prav vsak bo pri nas našel, kar bo iskal", poudarjajo pri Kurbusu, kjer bodo na svoje vseeno še posebej prišli otroci, saj bodo v času razstave tudi pravljične ure..., kjer bosta v ospredju Janko in Metka.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Po zasneženi pokrajini in naprej po gozdu...