Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Novi gasilski avtomobil so prevzeli gasilke in gasilci PGD Lešane

 

Brez donatorjev in darovalcev bi bilo zelo težko

PGD LešaneNa športnem igrišču v Lešanah, v občini Apače, je potekala slovesnost ob sprejemu novega gasilskega vozila GW-1, ki ga je s pomočjo donatorjev in darovalcev nabavilo PGD Lešane. Slavnosti se je, ob gasilkah in gasilcih iz PGD: Spodnja Ščavnica, Žiberci, Žepovci, Sv. Ana, Lutverci, Apače, Podgorje in še katerega, udeležilo veliko obiskovalcev in gostov, med njimi tudi: župan občine Apače Franc Pižmoht, predsednik in poveljnik GZ Gornja Radgona Peter Cvetkovič in Stanislav Bratuša, poveljnik Civilne zaščite občine Apače Andrej Rugole, občinski gasilki poveljnik občine Apače Peter Horvat, bivša predsednika PGD Lešane Franc Kardinar in Roman Bek ter domači župnik Janez Ferencek. Prireditev, ki jo je vodila Petra Kozic, je s svojim nastopom popestrila Pihalna godba Apače, recitatorja Lana Voršič in Žiga Kozic, Florjanovi pevci in Folklorna skupina Vrisk Apače.

Udeležence prireditve in goste je najprej pozdravil predsednik PGD Lešane Anton Lorbek, ki je med drugim dejal: »Tradicija gasilstva v apaški dolini je več kot 130 let in smo v občini najmlajše gasilsko društvo (ustanovljeno leta 1946 op.p.), sem, in smo ponosni na to, da so v vasi Lešane pred več kot sedmimi desetletji živeli vaščani, ki so imeli voljo in pogum, ter v težkih povojnih časih ustanovili PGD Lešane. Začetki delovanja društva so bili skromni. Društvo je v začetku potrebovalo opremo in izurjenost, da so lahko pomagali ljudem v nesrečah. Z veliko truda, prostovoljnega dela in ob veliki pomoči prostovoljnih prispevkov vaščanov Lešan in sosednjih vasi se je društvo razvijalo vse do danes«. Predsednik je tudi nanizal kronologijo razvoja društva skozi njegov obstoj. Ponašajo se z dvorano, ki služi vsem vaščanom Lešan in Nasove ob raznih prireditvah. Med 151 člani, kolikor jih šteje društvo, imajo tudi usposobljen kader, ki obvlada sodobno opremo za gašenje. Ob koncu nagovora se je zahvalil vsem, ki so pripomogli k razvoju društva in posebej tistim, ki so prispevali sredstva za nabavo tega novega gasilskega vozila. Teh je zelo veliko, lep delež pa je prispevala tudi občina.
Obiskovalce je nagovoril tudi župan Franc Pižmoht, ki je izrazil zadovoljstvo, da lahko sledi predaji novega gasilskega vozila, ki bo služilo gasilcem za njihovo delovanje. Dejal je še, da imajo v dolini Apače najstarejša gasilska društva, ki s svojo dejavnostjo pomagajo, ko se izkaže potreba in dodal: »Gasilci ste prvi, ki priskočite na pomoč v nesrečah«. Zahvalil se je gasilcem, donatorjem in občanom, da so s svojimi prispevki podprli nakup vozila. Nagovor pa je zaključil z besedami: „Vesel sem, da sem danes med vami, preživite lep današnji popoldan na tej prireditvi". Prisotne je pozdravil tudi poveljnik GZ Gornja Radgona Peter Cvetovič. Po predaji ključev vozniku, predal mu jih je poveljnik Damjan Žižek, in odkritju avtomobila kjer sta zastavo snela predsednik Anton Lorbek in poveljnik društva Damjan Žižek, je novo vozilo blagoslovil župnik Janez Ferencek, ki je ob tem pohvalil gasilce, da nudijo prostor krajanom, ko spletajo vence za okrasitev cerkve in nabožnih spomenikov. Slavje se je končalo z veliko gasilsko veselico kjer so za zabavo poskrbeli Razgaljeni muzikantje, za popestritev prireditve pa sta s svojim nastopom poskrbela znana hrvaška pevca Ivana Kovač in Dražen Zečić.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Družabno Dogodki Novi gasilski avtomobil so prevzeli gasilke in gasilci PGD Lešane