Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Langa se je vrnila s singlom „Ljubezen, zakaj smo propadli“

 

Po krajšem premoru se je z novim singlom vrnila nekoliko spremenjena prekmurska ciganska glasbena skupina

LangaGotovo so redki ljubitelji etno ter narodno-zabavne glasbe, ki niso slišali pesmi: Za svobodo divjega srca; Prekmurka; Sunac; Roko mi daj, Mala odi nazaj, ter še nekaj deset lepih skladbic s petih plošč, ki jih je v minulih letih posnela ena najbolj znanih slovenskih romskih etno skupin, kjer sta imela glavno besedo brata Mišo in Jože Kontrec. Potem, ko o Langi (v prevodu: plamen) kar nekaj časa ni bilo veliko slišati, so se zadeve očitno uredile, in nekoliko spremenjena prekmurska glasbena zasedba, se znova vrača na svojo glasbeno pot. Po nekaj uspešnih koncertnih nastopih, je namreč pred napovedanim novim albumom Langa, ki jo sedaj tvorijo Jože Kontrec in njegova sinova, 17-letni Miško in 13-letni Angelo, izdala novo skladbo „Ljubezen zakaj smo propadli“ (original v srbščini in hrvaščini: Ljubavi, zašto smo propali).

„Po krajšem predahu menimo, da je ponovno čas za naskok na slovenske glasbene lestvice in festivale, kot tudi na glasbene lestvice držav nastalih na območju nekdanje SFRJ. S pesmijo 'Ljubavi, zašto smo propali', ki je v srbščini oz. hrvaščini, sporočamo, da Langa vedno pride nazaj – v nas je ogenj, ki se ne da pogasiti. Torej prihajamo še boljši in bolj pripravljeni“, pravi ata Jože Kontrec, ki ima v ozadju še eno žlezo, in sicer mlajšo hčerko Vanjo, ki rada prepeva... Sedaj, ko je njegov brat Mišo očitno šel po samostojni ustvarjalni poti, je v Lango potegnil svoja sina, ki sta doslej nastopala za Mlado lango in nastala je enkratna zasedba, kjer vsi dihajo za enega. Jože je kitarist in pevec, Angelo igra na kontrabas, Miško pa na violino.

 

...želijo nov naskok na slovenske in ex-YU glasbene lestvic...

 

„Prvi komad v tej sestavi je v srbščini oz. hrvaščini, ker smo menili, da je besedilo in vse kar sodi zraven nekako zelo blizu najboljšim hrvaškim uspešnicam. V ozadju imamo že dodatne tri pesmi, ki jih bomo kmalu posneli, najpozneje septembra pa nameravamo izdati prvo ploščo v tej sestavi. Poleg snemanja pa imamo tudi veliko nastopov na veselicah ter drugih dogodkih in prireditvah. Prva izmed večjih veselic bo v soboto, 18. maja v Selnici ob Dravi. Mnogi nas sprašujejo, ali bomo tudi v tej sestavi kdaj nastopili v boju za evrovizijo, jaz pa povem, da nikoli ne veš. Pustimo se presenetiti“, pravi Jože, ki je mimogrede tudi spisal besedilo in aranžma za novi komad, ki je bil posnet v studiu Vučko v Mariboru.

 

Jože Kontrec je sicer rojen 23.10.1971 v romski vasi Pušča pri Murski Soboti. Njegov prvi nastop se je začel pri dvanajstih letih ko so prišli po njega ne Romi, ampak takrat imenovana skupina »Palme«. Jože je s skupino igral 15 let, medtem pa je mlajši brat Mišo odrasel, in začel ga je učiti igrati. Skupaj sta ustanovila duo. Kmalu zatem sta brata Kontrec ustanovila skupino Langa, katera danes uspešno nastopa po celi Evropi. Jože igra kontrabas, kitaro, mandolino zraven k vsemu temu pa še poje. Skupina Langa sicer deluje od leta 1997. Nastala je v romskem naselju Pušča. Skupina Langa večinoma izvaja skladbe v slovenskem jeziku, nekaj jih je tudi v romščini, srbščini, hrvaščini... Sploh pa skupina veliko promovira cigansko kulturo v širšem prostoru. Fantje iz skupine Langa pravijo, da med njimi živijo predvsem ljudje, ki so zapisani ustvarjanju glasbe. Želijo si, da bi lahko bila njihova ustvarjalnost prispevek k sožitju in upajo, da jim bodo pri tem vsi pomagali z naklonjenostjo...

Tukaj si lahko ogledate slike.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Glasba Langa se je vrnila s singlom „Ljubezen, zakaj smo propadli“