Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Zbori, orkestri in skupine za praznično vzdušje

 

Božično-novoletni koncert GŠ GR znova napolnil dvorano

Novoletni koncertVedno, ko v Gornji Radgoni pripravljajo kakšen glasbeni, baletni ali podoben dogodek zaposleni in učenci Glasbene šole (GŠ GR) Gornja Radgona, je to prava priložnost za uživanje vseh ljubiteljev kulture. In tako je bilo tudi ob izteku leta 2013, ko so pevski zbori, orkestri in komorne skupine, ki delujejo v okviru GŠ GR, na svojem tradicionalnem božično – novoletnem koncertu, poskrbeli za pravo praznično vzdušje. V avli radgonske osnovne šole je zraven mešanega in otroškega pevskega zbora sodeloval tudi baletni vrtec, s prazničnimi skladbami pa so se predstavili godalni in harmonikarski, kitarski ter pihalni orkester.

Na koncertu, ki sta ga povezovala Klavdija Kovič in Andrej Tibaut, se je uvodno predstavil mešani pevski zbor GŠ GR, ki je edini odrasli pevski zbor v Sloveniji, ki deluje pod okriljem kakšne glasbene šole. Člani zbora, ki ga vodi profesor na GŠ GR Andrej Tibaut, so večinoma učenci, nekdanji učenci in starši sedanjih učencev, seveda pa so v svojih vrstah izredno veseli vsakršnega člana, ki ne spada med naštete. Tokrat so nam pevke in pevci MePZ GŠ GR odlično zapeli: Millabyjevo Swing the Prelude in Carol of the Bells skladatelja Mykola Leontovicha. V nadaljevanju so se predstavili njihovi nasledniki, pevke in pevci Otroškega PZ GŠ GR. Tudi ta zbor vodi Andrej Tibaut, za klavirsko spremljavo pa je poskrbela Božena Pirjevec, otroci pa so zapeli tri skladbe (Janez Kuhar: Žalostni metuljček; Anton Dermota: Na pot; Bojan Glavina: Zima).

Nastopati smo videli tudi otroke iz vrtca Manka Golarja, mlade baletnike, ki plešejo pod mentorstvom učiteljice baleta Ane Tine Petkovšek, ki so se nam predstavili s Plesom Labodov in Plesom Božičkov. Sodelovanje med vrtcem in GŠ GR poteka že dalj časa in se je izkazalo kot uspešno, saj ti otroci že v rani mladosti spoznavajo zakonitosti plesa in glasbe nasploh, nenazadnje pa je to podmladek glasbene šole. Violina je, tako pravijo, kraljica instrumentov in če se le te ob pridružitvi nižjih godal združijo v orkester, čarobni zvoki godal zazvenijo še prijetneje. In tega si ob praznikih želimo še več. Tako je Godalni orkester GŠGR, ki deluje pod mentorstvom Dejana Zormana, zaigral Largo iz Dvoržakove najbolj znane simfonije z naslovom Iz novega sveta in tradicionalno Amazing Grace. Slednjo so zagodli ob klavirski spremljavi Božene Pirjevec.

Novoletni koncertIzjemno prijetno je bilo prisluhniti tudi kitarskemu orkestru GŠG R, katerega mentorica je Klavdija Kovič. Zaigrali pa so nam znane skladbe: Črnsko duhovno Swing low, sweet chariot; Spencerjevo Spanish dance ter Richievo La bambo v Čagaljevi priredbi. Na odru so se nato pridružili tudi člani harmonikarskega orkestra GŠ GR, ki so zaigrali skladbo z naslovom Sininen ja valkoinen, ki je sicer znana, znan pa je tudi avtor skladbe - Jukka Kuoppamäki. Prav tako pa smo slišali še skladbi Ave Maria in A Whiter Shade Of Pale. Mentorica harmonikarskega orkestra GŠGR je sicer Olga Radolič, tokrat pa je dirigentsko vlogo prevzel njen sodelavec Rihard Lebar. Tokratno dogajanje je sklenil pihalni orkester GŠ GR, katerega mentor je Rok Volk. Zaigrali so tri lepe skladbe: Webberjevo The Music of the night; Martin Krpan: Na cesarskem dvoru, skladatelja Emila Glavnika v prir. Vladimirja Mustajbašiča. Kot zadnjo Feliz Navidad, vesel božič!

In kot je povedala sovoditeljica koncerta Klavdija Kovič, glasba je pač univerzalna govorica, ki prija tako v prazničnih kot malo manj prazničnih dneh in hitro mine... Tako je hitro kot majhen škratek minil čas, ki smo ga preživeli ob še enem odličnem kulturnem dogodku GŠ GR, v avli radgonske OŠ. Za sam konec koncerta, preden je prisotne pozdravil ravnatelj GŠ GR Tomaž  Polak, pa je vse presenetil še Božiček, ki je obdaril nekatere akterje prireditve.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Koncerti Zbori, orkestri in skupine za praznično vzdušje