V novih prostorih ŠMK Klinke podelili priznanje Dejanu Vajsu
Radgonski župan sprejel državnega prvaka v kick boxingu in aktiviste ŠMK Klinka
Župan občine Gornja Radgona, Anton Kampuš je pripravil posebni sprejem za mladega športnika Dejana Vajsa iz bližnjih Ivanjševcev, ki je sredi aprila v Brežicah postal državni prvak v kickboxingu (Kick-light do 89 kg).
Sprejel ga je v novih prostorih Študentsko-mladinskega kluba (ŠMK) Klinka, v poslovnem objektu, na Trgu svobode 16b v Gornji Radgoni, katerega član je tudi Dejan Vajs. Nove prostore so člani (študentje) pred kratkim s svojo zagnanostjo in prostovoljnim delom dokončno obnovili in preuredili v pisarno ŠMK Klinka. Župan Kampuš je predsedniku ŠMK Klinka Marku Filipiču podaril izvode Monografije Občine Gornja Radgona, 24 – letnemu Dejanu Vajsu pa je izročil priznanje za odlične športne dosežke v kickboxingu. Marko in Dejan sta, poleg župana, tudi spregovorila zbranim novinarjem, ter mladim prijateljem iz ŠMK Klinka.
Tako smo med drugim slišali, da Dejan Vajs že tretje leto (trenira pa že pet let) tekmuje v organizaciji WAKO kar pomeni World Association of Kickboxing Organizations, in sicer v Light Contactu, Kick-light, Low kick in Full Contact. Od lanskega leta 2011 je tudi član slovenske reprezentance KBZS (Kickboxing zveza Slovenije). Trenira v Mariboru in v Gornji Radgoni, kjer deluje tudi Kickboxing klub. Njegovi odmevnejši uspehi so, leta 2010: 1. mesto na Slovenia Open (Zagorje), leto 2011: 1. mesto - državni prvak Kick-light Contact, do 94 kg, 2. mesto - državni podprvak Light Contact, do 94 kg, 2. mesto - državni podprvak Full Contact, do 91 kg, 1. mesto - Svetovni pokal, Kick-light, do 94kg (Rimini – Italija), 2. mesto - svetovni podprvak, svetovno prvenstvo Kick-light do 94 kg (Skopje – Makedonija), leto 2012: 2. mesto - državni podprvak Low Kick, do 91 kg, 2. mesto - Full Contact, Bosna Open do 91kg (Bihać – BiH), 1. mesto - državni prvak Kick-light do 89 kg (Brežice)...
ŠMK Klinka je bil ustanovljen leta 2004, pod tem vodstvom pa aktivno deluje od leta 2009 na področju Upravne enote Gornja Radgona. Svojim članom (zraven jih je 250) želijo ponuditi čim bolj raznolike dejavnosti in pri tem prisluhniti njihovim potrebam. Nočejo in ne želijo konkurirati ali podvajati dogodkov in projektov, ki se že izvajajo, njihova želja je ponuditi aktivnosti, ki še jih ni. S tem želijo prebuditi mlade ume, ki do sedaj še niso našli svojega mesta v obstoječih organizacijah ali društvih ter pritegniti vse, ki si želijo dodatnih aktivnosti. Cilj in želja kluba je spremeniti mišljenje v skupnosti, posebej pri mladi generaciji. Želijo jim pokazati, da so lahko aktivni in da lahko pripomorejo k spremembam. Temelj njihove miselnosti je sodelovanje in mreženje z drugimi organizacijami, delo z mladino v okviru občine, regije, države in njihovih evropskih partneric.
V še ne treh letih aktivnega delovanja so vzpostavili močne temelje za mladinsko organiziranje, ki že kaže napredek v celotni miselnosti mladih v lokalnem okolju. Ne samo, da so postali usmerjevalec in mediator med mladimi in lokalnimi odločevalci, s trdim delom so postali zaupanja vreden partner, ki redno sodeluje z Občino Gornja Radgona, Zavodom za kulturo, promocijo in turizem, Lokalno razvojno fundacijo za Pomurje, lokalnimi podjetji, ipd. Delujejo izključno po načelu prostovoljstva in ob tem še dodatno poudarjajo, da bo nagrada, ki jo bodo dobili za kvalitetno opravljeno delo, izkušnja, ki šteje pri njihovih bodočih delodajalcih. Torej, s svojim delovanjem omogočajo mladim pridobivanje raznolikih in kakovostnih referenc, o katerih mladi pred njihovim delovanjem niso pogosto razmišljali, kaj šele, da bi lokalni odločevalci verjeli, da so mladi sposobni pomagati pri razvoju mesta, regije. Letos so prvič v zgodovini Gornje Radgone dosegli, da podjetje aktivno vključuje študente v projekte, ki jih bodo izpeljali sami v celoti, seveda ob majhnem usmerjanju vodilnega managera. Zavedati se je potrebno, da je mladinsko organiziranje ena izmed najboljših priložnost za mlade, da si ustvarijo kapital znanja, ki ga bodo zagotovo potrebovali pri nadaljnji poslovni in življenjski poti.
Nove prostore so začeli koristiti konec leta 2011. Ti so po dobrem mesecu prostovoljnega dela aktivnih članov ŠMK Klinka (posebej sta se izkazali Tamara Vogrin in Janja Štrakl) bili pripravljeni za vselitev. V prostore so želeli vnesti mladostno razigranost, sproščenost, predvsem pa ustvariti kreativen prostor v katerem bodo mladi lahko pridobivali pomembne izkušnje iz področja projektnega dela in neformalnega izobraževanja. Da bo pisarna dobila pridih ustvarjalnosti, so stene okrasili s slikami in poslikavami, ki so delo mladih radgonskih umetnikov. Posebno mesto v pisarni je dobila slika, ki ponazarja njihovo miselnost in delovanje v lokalnem okolju »Actions speak louder than words«. Upajo, da bodo ti prostori še dodatno pripomogli k dvigu mladinske organiziranosti v Gornji Radgoni, ki je trenutno na dobri poti. „V bodoče želimo doseči, da bi več govorila dejanja kot besede“, je med drugim dejal predsednik ŠMK Klinka Marko Filipič.
Tukaj si lahko ogledate slike.