Letos rekordno število učencev
Kar 371 učencev vključenih v GŠ Gornja Radgona v šolskem letu 2012/13
Glasbena šola Gornja Radgona sodi med srednje velike samostojne javne, glasbeno vzgojno-izobraževalne zavode. Vanjo je v novem šolskem letu 2012/13, v program glasbena pripravnica, glasba in ples-balet skupaj vključenih rekordnih 371 učencev. V programu glasba ponujajo široko paleto predmetov, poučujejo kar 14 inštrumentov ter GP, NGL in SFG in še sedem skupinskih predmetov, kot so: pihalni, harmonikarski, godalni, kitarski orkester ter big band. Skupaj program glasba obiskuje 266 učencev in 17 GP. V tej sezoni še razširjajo program ples-balet in tako bodo izvajali že 5. razred baleta. Skupaj ta program obsega tri plesne pripravnice in pet razredov baleta, v katerega je vključenih kar 88 mladih baletk in baletnikov.
„Naše pedagoško poslanstvo bomo s poudarkom na individualnem glasbenem razvoju posameznika, ob strokovnem vodstvu izkušenih mentorjev, ki morajo dobro poznati svoje področje, čim bolje prenašali na mlade glasbenike. Vsi vpleteni v proces edukacije moramo stremeti h kakovostnemu izvajanju pouka in tako izkazovati svojo odličnost in profesionalnost z veliko mero srčnosti. Učitelji morajo prepoznati talente posameznika in ga vzpodbujati, da jih razvija v pravi smeri. Ob glasbenem izobraževanju je prav, da s pomočjo staršev otroke tudi vzgajamo, da bodo znali vzpostaviti prave medosebne odnose, vredne zaupanja in spoštovanja.
Učenci se bodo udeleževali regijskih, državnih in mednarodnih glasbenih tekmovanj, revij glasbenih šol, pripravljali bomo interne in javne nastope-koncerte ter samostojne koncerte šolskih komornih skupin in orkestrov. Mlade baletke bodo podobno kot preteklo šolsko leto konec meseca januarja izvedle baletno predstavo s ponovitvami, ki jo koreografira njihova učiteljica Ana Tina Petkovšek, prof. V novembru bodo obiskale baletno predstavo v SNG Maribor in se tudi na ta način izobraževale“, pravi ravnatelj GŠ GR Tomaž Polak.
Dodal je, kako se bodo trudili, da bi se čim več učencev odločilo za poklicno glasbeno pot in tako nadaljevali glasbeno izobraževanje na umetniških gimnazijah. Prioriteta jim je tudi dobro sodelovanje z vsemi štirimi občinami, ustanoviteljicami zavoda, z drugimi glasbenimi in osnovnimi šolami, skratka z vsemi, ki si bodo njihovega sodelovanja želeli. „Vizija našega zavoda, ki ji bomo sledili skozi celo šolsko leto, je zastavljena v smeri izvajanja strokovno kvalitetnih in pestrih programov, s katerimi bomo vas, šolo in širšo lokalno skupnost povezali k dobremu medsebojnemu sodelovanju. Programe bodo izvajali strokovno izobraženi učitelji z umetniškimi in pedagoškimi izkušnjami. Uvodne besede ob začetku novega šolskega leta, lahko zaključim s sloganom naše šole, GŠ GR - v harmoniji z glasbo in ljudmi, vsem otrokom pa želim uspešen začetek šolskega leta in veliko lepih trenutkov ob spoznavanju glasbene umetnosti“, dodaja ravnatelj Tomaž Polak.