Murskosoboška bolnišnica postala učna bolnišnica
Velik korak za dvig kakovosti zdravljenja v Pomurju
Tik po letošnjem martinovanju je Ministrstvo za zdravje Splošni bolnišnici Murska Sobota v Rakičanu, za dobo petih let podelilo naziv učni zavod za izvajanje praktičnega pouka dijakov srednje strokovnega izobraževalnega programa tehnik zdravstvene nege, srednje poklicnega izobraževalnega programa bolničar – negovalec in študentov visokošolskega strokovnega študijskega programa zdravstvene nega, radiologija, laboratorijska biomedicina ter študentov univerzitetnega študijskega program medicina in farmacija.
Dogodku ob odgrnitvi spominske table je med drugim bil navzoč tudi minister za zdravje Tomaž Gantar, ki je ob tem poudaril, da ga veseli pozitivna konotacija dogodka in predvsem to, da je soboška bolnišnica bila pripravljena na izziv in zagotovila vse pogoje in standarde za pridobitev tega naziva. S tem bodo v bodoče pomemben del svojega znanja prenašali na mlajše rodove in tako skrbeli za dvig kakovosti znanja strokovnega zdravstvenega kadra.
Dogodku prisostvoval tudi minister za zdravje Tomaž Gantar
„Naša bolnišnica je s pridobitvijo naziva Učna bolnišnica, ki nam jo je podelilo ministrstvo za zdravje, preskočila na višjo raven svojega delovanja. Poenostavljeno bi lahko rekli, da smo do sedaj predvsem zdravili, od zdaj naprej pa bomo tudi učili zdraviti. Znanje bomo tudi predajali našim bodočim zdravstvenim sodelavcem in kolegom“, je med drugim poudaril direktor SB Murska Sobota Bojan Korošec, ki je prav tako opozoril na dosežene uspehe dela bolnišnice v zadnjih letih. Izpostavil je povečanje števila zdravnikov od 96 na 126, dejstvo, da je po oceni zdravniške zbornice ginekološko porodni oddelek v bolnici že drugo leto najboljši v Sloveniji, nakup aparata za magnetno resonanco in mamograf, obnovo internistične intenzive in očesnega oddelka, ponovno odprtje ortopedske dejavnosti, pridobitev mednarodne akreditacije in uspešno zaključeno energetsko prenovo bolnišnice.
Naziv učni zavod za bolnišnico pomeni, da ima v okviru svoje strokovne dejavnosti organizirano strokovno enoto s tremi strokovnimi sodelavci, usposobljenimi za pedagoško delo in z izobrazbo v skladu z zahtevami srednje strokovnega izobraževalnega programa tehnik zdravstvene nege, srednje poklicnega izobraževalnega programa bolničar-negovalec in študentov visokošolskega strokovnega študijskega programa zdravstvene nege, radiologija, laboratorijska biomedicina ter študentov univerzitetnega študijskega programa medicina in farmacija. Prav tako morajo v strokovni enoti v času izvajanja praktičnega pouka imeti vsaj 10 strokovnih primerov z navedenih področij ter zagotavljati primerne študijske prostore za dijake, študente in učitelje za izvajanje seminarskega dela.