Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Praznik vina in perecov namenili odprtju vinoteke

 

Perspektiva dobrovniške občine in širšega območja je v ekologiji, turizmu ter s tem povezanim vinom in kulinariko

Vinoteka DobrovnikV organizaciji Zavoda za okolje in turizem, Turističnega društva, Društvo vinogradnikov, MSNS občine Dobrovnik in Občina Dobrovnik, je v dobrovniškem kulturnem domu in pred njim potekala tradicionalna prireditev Praznik vina in perecov, ki je letos bila nekaj več, saj so hkrati predali namenu novo vinoteko. Slavnostni govornik na zanimivi in dobro obiskani prireditvi je bil minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, ki je s sodelavci in domačim županom Marjanom Kardinarjem, ves dan preživel med Dobrovčani, saj si je ogledal njihove turistične in druge znamenitosti.

Prisotnim na prireditvi, številnim gostom od blizu in daleč, vinski kraljici, vinskim vitezom, zlasti pa vinogradnikom, vinogradnicam in domačinom iz vseh treh vasi občine Dobrovnik, pa je med drugim dejal: „Po podrobnem ogledu vaše občine sem se prepričal da ima Dobrovnik velike razvojne potenciale in tudi ljudi, ki bodo dobro vodili prihodnje projekte. Na vseh področjih so velike možnosti, zlasti na področju turizma in s tem povezanega vinarstva in gastronomije". Minister Zdravko Počivalšek je tudi povedal, da je bil navdušen nad turistično ponudbo, veliko pa je še potencialov, še posebej v povezavi s termalno ponudbo v okolici. Vse to je mogoče nadgraditi v zlato pravljico zdravega turizma, seveda ob dobrem sodelovanju. Domačo kulinariko, s katero se prav tako lahko pohvalijo v dobrovniški občini, so v vladi prepoznali kot temelj promocije Slovenije.
Obiskovalce so nagovorili še: Prekmurska vinska kraljica Špela Casar, predsednik Društva vinogradnikov Dobrovnik Bojan Horvat, direktorica Zavoda za turizem in okolje občine Dobrovnik Elizabeta Horvat in dobrovniški župan Marjan Kardinar. V kulturnem programu so nastopili ljudski pevci iz Dobrovnika Dobronaki Notazok in harmonikarka Janet Neubauer. Novo vinoteko so sicer uredili v prostorih kulturnega doma, v njej pa so vina vinogradnikov iz dobrovniške občine, med njimi so tudi arhivska vina, ki so stara petdeset let in več. Čeprav so v njej vina vseh domačih vinogradnikov in vinogradnic, tako iz dobrovniškega kot strehovskega društva, a zraven je tudi nekaj vin drugih vinogradnikov iz Pomurja. Kot je povedal Bojan Horvat bodo vinoteko še naprej dopolnjevali, že sedaj pa se jo izplača ogledati in tudi kaj poskusiti oziroma kupiti. Prostor bo poleg promocij domačih vin, namenjen tudi degustaciji vin in druženju. Ob odprtju je vinoteko in vina v njej blagoslovil domači župnik Simon Štihec.
Praznik vina in perecov v Dobrovniku je sicer tradicionalna vinogradniška prireditev, ki jo organizirajo z namenom druženja in zabave. Dela v vinogradu se počasi končujejo in bo treba z delom nadaljevati v kleti. „Današnji praznik vina in perecov je bil še posebej slavnosten in pomemben, saj smo lahko pokušali vina naših vinogradnikov. Vinogradniška in ostala društva iz Slovenije, Madžarske in Hrvaške so se pomerila v vinogradniških igrah. Tekmovali so tudi v zmernem uživanju domačega špricarja. Vrhunec današnje prireditve pa je gotovo bil otvoritev vinoteke v prostorih kulturnega doma. V prvi fazi smo uredili gradbena dela, za drugo fazo pa je Zavod za okolje in turizem bil uspešen na razpisu Interreg Slovenija – Madžarska in tako smo dobili nove urejene prostore za razstavo, promocijo in degustacijo domačih vin in vin naših poslovnih partnerjev", nam je povedal predsednik dobrovniških vinogradnikov Dobrovnik, ki je bilo ustanovljeno leta 1995, in vinski vitez Bojan Horvat.
Sicer pa, poleg vina so lahko obiskovalci degustirali tudi perece, manjkalo pa ni niti drugih dobrot. Pa tudi veselo je bilo, čeprav je proti večeru nekoliko „zalilo" dobrovniško ravnico in hribčke, za zabavo pa so poskrbeli člani ansambla Aktual iz Moravskih Toplic in okolice.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Lokalno Praznik vina in perecov namenili odprtju vinoteke