Pomurci in Štajerci med 571 igralci, dobili novega kralja družabne kartaške igre

Kartanje šnopsaDolgi in mrzli zimski večeri, zlasti ob vikendih, so za mnoge Prekmurce, Prleke in Štajerce, poleg pikada, fliperja, namiznega nogometa in biljarda, namenjeni predvsem kartaškim (šnops) turnirjem in še nekaterim družabnim igram, ki so dobrodošle za druženje in krajšanje časa. Prav s takšnimi dogodki, predvsem družabnimi igrami in sploh druženji, se ukvarjajo mladi in manj mladi na skrajnjem severovzhodu države, s čimer potrjujejo, da televizija, internet, FB in sploh računalniki le niso povsem zastrupili večine ljudi, ki so se bolj kot ne prenehali družiti s prijatelji, sosedi, znanci in celo s svojimi domačimi.

Milan Niderl iz Gederovcev „Kralj šnopsa 2018

Ob druženju še izobraževanje kmečkih žensk

Društvo kmečkih žena ApačeDruštvo Kmečkih žena Apače, ki ga že dolgo vodi predsednica Ema Škrobar, med drugim skrbi tudi za dobro počutje svojih članic, ki jih je v društvu okoli 80. Tako vsako leto v začetku marca, nekako pred dnevom žena, pripravijo srečanje, ki predstavlja prijetno druženje in tudi izobraževanje članic društva. Tokrat so srečanje, ki je potekalo na Turistični kmetiji Marko v Nasovi, začeli z enim takšnim izobraževanje, in sicer s predavanjem vrtnarske strokovnjakinje Brigita Bukovec iz Vrtnarstva Kurbus. Predavala je o presajanju balkonskih rož in vzdrževanje orhidej, katere so v „Tropskem raju" pri Kurbusu na Meleh na ogled vse do 18. marca.

V Nasovi je potekalo prijetno srečanje članic DKŽ Apače

Na tradicionalno pustno rajanje prišli skorajda vsi krajani

Pust MahovciŠportno turistično društvo (ŠTD) Mahovci, vasice z nekaj več kot sto prebivalcev, je v sodelovanju z Vaškim odborom Mahovci tudi letos pripravilo tradicionalno pustno prireditev »Kurentovanje v Mahovcih«. Prireditev, ki se je pričela zgodaj popoldan, so letos s svojim obiskom počastili kurenti KUD Polanec iz Starš na Dravskem polju, ki imajo v svojih vrstah tudi člana ŠTD Mahovci Davida Habjaniča. V lepem zimskem vremenu se je na športnem centru v Mahovcih zbralo zelo veliko obiskovalcev, praktično več kot je v vasi prebivalcev, kateri so nestrpno pričakovali kurente. Slednji so se najprej ustavili na kmetiji Jančar, kjer so se okrepčali in pripravili za pohod po vasi.

»Kurentovanje v Mahovcih« spet navdušilo

Dedek Mraz prišel tudi v Lutverce

Dedek Mraz LutverciV prostovoljnem gasilskem društvu Lutverci že peto leto zapored pripravljamo obdaritev otrok vasi Lutverci in Plitvica s prihodom dedka Mraza. Tudi letos smo dedku Mrazu poslali povabilo, da naj obišče naše otroke, in res je prišel. V petek, 29. decembra 2017 ga je pričakalo 46 otrok s starši, starimi starši ali tetami. Tako smo gasilski dom napolnili do zadnjega kotička.

Dedek Mraz se je odzval vabilu

Turistična kmetija Roškar je gostila nepozabno srečanje in druženje rodbine s Plitvičkega Vrha

Rodbina JaušovecDandanes, v tem hitrem tempu življenja in tehnološkem napredku, ko tudi po lastni krivdi nimamo časa za druženja s prijatelji, znanci in celo s svojci ne, je vsako družabno in družinsko srečanje prav lepo doživetje. In tako se je nadvse prijetno srečanje potomcev Ane, ki je bila rojena leta 1904, in Jakoba Jaušovec (1906), in sta z družino živela na Plitvičkem Vrhu pri Gornji Radgoni, odvijalo minulo soboto, na Turistični kmetiji Roškar v Lastomercih. Na srečanju, kjer se je zbralo 60 potomcev rodbine Jaušovec, med njimi tudi še živeči otroci, ki so razumljivo že v letih. Prišli so: Tilika, Vili, Erna in Štefka, manjkala pa je le Anica, sploh pa so bili udeleženci srečanja od blizu in daleč, najdlje iz Slovenske Bistrice in Gradca. Srečanje, ki je že šesto po vrsti, pripravljali so jih vsaka tri leta, odslej pa bo potekalo vsaki dve leti, so letos pripravili: Vlasta Šalamun, Drago Sobočan in Miran Senčar.

Samo srečanje je bilo nepozabno in ganljivo, kar niti ne preseneča, saj gre za „isto kri". Sami veseli in nasmejani obrazi, kar je pomenilo še več zabave in smeha. Ker so potomci Ane in Jakoba pevci, Vili je celo vodja pevskih skupin, in med njimi številni glasbeniki, je razumljivo, da je odmevalo lepo petje in glasba. Za glasbeni program je sicer poskrbel Tibor Jaušovec, občasno pa mu je pomagalo kar osem harmonikarjev z igranjem na »frajtonarici«: Nace Sobočan, Boštjan Jaušovec, Nejc Senčar, Tadej Vajngerl, Dejan Potočnik in njegov sin Anže Potočnik, Miran Rola in njegov sin, in najmlajši harmonikar, star šele 5 let, Anže Rola. Mnogi so sicer pogrešali njihovega »prvega harmonikarja« Mira Jaušovca, ki pa se ni mogel udeležiti srečanja. Glasbeniki so tudi šaljivci, zato so prisotni bili deležni humorističnih nastopov muzikantov, tudi skečev, s katerimi so dodobra nasmejali prav vse prisotne. Svoj glasbeni nastop je prispevala tudi Neli Senčar, ki je zaigrala na saksofon.
Udeležence srečanja je v nekaj besedah pozdravila in nagovorila organizatorica srečanja Vlasta Šalamun, ki se je v svojem imenu in imenu soorganizatorjev Draga Sobočana in Mirana Senčarja zahvalila vsem, da so se udeležili tega nepozabnega srečanja. Povedala je, da se je število članov, potomcev rodu Jaušovec, od zadnjega srečanja samo večalo in da je na poti nov član te »družine«, ki se jim bo pridružil že v mesecu juniju. Svoj nagovor je zaključila z mislijo: »Danes je vedno, jutri nikoli, zato naj bo to srečanje za vsakega spet nepozabno«. In bilo je zares nepozabno, saj se je zabava odvijala vse do četrte ure zjutraj. Zaključili pa so jo spet s pesmijo, ki je bila rdeča nit tega srečanja.

(Foto: Ludvik Kramberger)

Srečalo se je 60 potomcev Jaušovec

Moj kraj Radgona

Za prikaz vremena omogočite piškotke na zavihku "Zasebnost"!

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Na madžarskem sta bili naši ekipi visoko poraženi

 

Namizni tenis/ Začela se je Srednjeevropska super liga

Ljubljana – Potem ko so se praktično po vsej Evropi začela nacionalna namiznoteniška ligaška prvenstva, se je sedaj začela še Srednjeevropska Super liga v kateri imamo letos prijavljeni dve ekipi. Poleg sedaj že standardne udeležbe prve ekipe NTK Kema Puconci, je letos Namiznoteniška zveza Slovenije na to tekmovanje prijavila tudi ekipo slovenskih U-21 reprezentantov. Liga je iz leta v leto bolj skromna in letos bi bilo prijavljenih samo pet ekip, vse skupaj pa so rešile mlade reprezentance Avstrije, Slovenije in Slovaške, tako da tekmovanje poteka v dveh skupinah po štiri ekipe. Naši mladi reprezentanti igrajo v skupini A, aktualnih državni prvaki iz Prekmurja pa v skupini B.

In uvodoma so tako Prekmurci, kot trije člani NT centra, ki so tvorili slovensko mlado reprezentanco, gostovali na Madžarskem, ter se po pričakovanju v domovino vrnili praznih rok. Kema Puconci je z gladkih 0:7 izgubila proti ekipi Penzügyör SE, saj so Madžari hitro povedli s 4:0. Pucončanom pa ni pomagala niti boljša predstava v zadnjih treh tekmah, ko so jih vse izgubili po petih nizih. V ekipi Slovenija U-21 bo tekom sezone prihajalo do rotacij, saj bo nastopalo več mladih igralcev. Tokrat so priložnost dobili Ludvik Peršolja (Letrika), ter Tilen Novak in Darko Jorgić (oba Krka). In tudi naši mladi reprezentanti so morali proti madžarski ekipi CVSE Celldömölk priznati premoč z rezultatom 0:7. Najbližje zmagi je bil Peršolja, ki pa je proti Nagyju izgubil z rezultatom 20:18 v petem odločilnem petem nizu.

V 2. krogu, ki se bo na sporedu v torek, 24. septembra, bodo Pucončani gostovali v Avstriji pri tamkajšnji U-21 reprezentanci, ki je uvodoma 1:6 izgubila v Zagrebu proti ekipi STK Dr. Časl, naši mladi člani pa bodo v Mariboru gostili avstrijsko ekipo UTTC Stockerau, ki je v 1. krogu 6:1 premagal slovaško reprezentanco U-21.

Rezultati 1. kroga, skupina A: CVSE Celldömölk – U21 Slovenija 7:0 (Fazekas/Nagy – Peršolja/Jorgič  3:0, Szita – Jorgič 3:0, Fazekas – Novak 3:0, Nagy – Peršolja 3:2, Fazekas – Jorgič 3:1, Szita – Peršolja 3:1, Nagy – Novak 3:0).

Skupina B: Penzügyör SE – Kema Puconci 7:0 (Hoffmann/Palosi -  Ropoša/Škraban 3:1, Palosi – Horvat 3:1, Feketa – Škraban 3:0, Varga – Ropoša 3:0, Fekete – Horvat 3:2, Palosi – Ropoša 3:2, Varga – Škraban 3:2).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Na madžarskem sta bili naši ekipi visoko poraženi