Šola več ne stoji, prijateljstva pa so ostala

Sošolci Spodnja ŠčavnicaNa Turistični kmetiji Hari v Spodnji Ščavnici je potekalo izjemno zanimivo, prijetno in veselo srečanje nekdanjih učencev in učiteljev OŠ Spodnja Ščavnica. Sami dedki in babice, kjer so tudi najmlajši stari okoli 70 let, so se srečali v prekrasnem okolju, kjer je prebujajoča narava ozelenila Ščavniško dolino, na katero seže pogled s Harijeve lepo urejene turistične postojanke. Zbrani učenke in učenci so se ob pogledu v dolino ozirali, da bi uzrli njihovo nekdanjo šolo, ki jim je dajala znanje za življenje. Zastonj! Kajti šole ni več, porušena je in na tem prostoru sedaj stoji mogočni stanovanjski blok, v katerem živi nova mladost.

Srečali so se babice in dedki, učenci nekdanje OŠ Spodnja Ščavnica

Za veselo vzdušje sta poskrbela sin in vnukinja!

Biserna poroka MagušaLe redkim zakonskim parom je dano, da bi dočakali 60 let skupnega zakonskega življenja, saj se eni že prej ločijo, drugi pa prej zapustijo ta svet. Ivanka in Rudi Maguša iz Grabonoša v občini Sv. Jurij ob Ščavnici, pa sta ta visoki jubilej – biserno poroko dočakala in proslavila skupaj z najbližjimi sorodniki in prijatelji. Slavje ob bisernem zakonskem jubileju Magušovih se je začel v farni cerkvi Sv. Jurija ob Ščavnici, kjer je zahvalno mašo, ob sodelovanju p. Lavrencija, daroval domači župnik Boštjan Ošlaj.

Zavidljivo biserno poroko sta praznovala Ivanka in Rudi Maguša iz Grabonoša

Od Črešnjevcev, skozi Mele, do Lisjakove struge

Čistilna akcija TD MajolkaČlanice in člani enega najbolj dejavnih društev na radgonskem območju, Turistično društvo Majolka je pripravilo tradicionalno čistilno akcijo. Prijavili so se tudi na natečaj "Moja reka si", na Turistični zvezi Slovenije, kjer so jih oglaševali. Same čistilne akcije, ki je potekala na širšem območju vzhodnega dela radgonske občine, se je udeležilo 15 članic in članov društva. „Dobili smo se pred trgovino Klasek v Črešnjevcih, kjer smo se razdelili v dve skupini.

Polne vreče odpadne embalaže od pijač v gozdu „Gaj

Začela se je sezona kresovanj in prijetnih druženj

Kres Lisjakova strugaPodobno kot že 17 minulih let, so radgonski ribiči ter njihovi družinski člani in simpatizerji ter tudi drugi gostje, veliki petek preživeli ob „tabornem ognju" in slastnih pečenih ribah. Že leta 2000 so namreč radgonski ribiči združili spomladansko čistilno akcijo ob svojem ribniku in ribiški hiši, v Lisjakovi strugi, kjer je spomladi veliko suhega vejevja in neuporabnega lesa, s prižigom kresa. Od začetka so prireditev imenovali „Srečanje ob tabornem ognju", ker pa je prireditev vsako leto za velikonočne praznike, natančneje na „postni" Veliki petek, sedaj temu rečejo „Velikonočno kresovanje".

Ribiči so zakurili v Lisjakovi strugi

Pomurci in Štajerci med 571 igralci, dobili novega kralja družabne kartaške igre

Kartanje šnopsaDolgi in mrzli zimski večeri, zlasti ob vikendih, so za mnoge Prekmurce, Prleke in Štajerce, poleg pikada, fliperja, namiznega nogometa in biljarda, namenjeni predvsem kartaškim (šnops) turnirjem in še nekaterim družabnim igram, ki so dobrodošle za druženje in krajšanje časa. Prav s takšnimi dogodki, predvsem družabnimi igrami in sploh druženji, se ukvarjajo mladi in manj mladi na skrajnjem severovzhodu države, s čimer potrjujejo, da televizija, internet, FB in sploh računalniki le niso povsem zastrupili večine ljudi, ki so se bolj kot ne prenehali družiti s prijatelji, sosedi, znanci in celo s svojimi domačimi.

Milan Niderl iz Gederovcev „Kralj šnopsa 2018

Ob druženju še izobraževanje kmečkih žensk

Društvo kmečkih žena ApačeDruštvo Kmečkih žena Apače, ki ga že dolgo vodi predsednica Ema Škrobar, med drugim skrbi tudi za dobro počutje svojih članic, ki jih je v društvu okoli 80. Tako vsako leto v začetku marca, nekako pred dnevom žena, pripravijo srečanje, ki predstavlja prijetno druženje in tudi izobraževanje članic društva. Tokrat so srečanje, ki je potekalo na Turistični kmetiji Marko v Nasovi, začeli z enim takšnim izobraževanje, in sicer s predavanjem vrtnarske strokovnjakinje Brigita Bukovec iz Vrtnarstva Kurbus. Predavala je o presajanju balkonskih rož in vzdrževanje orhidej, katere so v „Tropskem raju" pri Kurbusu na Meleh na ogled vse do 18. marca.

V Nasovi je potekalo prijetno srečanje članic DKŽ Apače

Moj kraj Radgona

Za prikaz vremena omogočite piškotke na zavihku "Zasebnost"!

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Na madžarskem sta bili naši ekipi visoko poraženi

 

Namizni tenis/ Začela se je Srednjeevropska super liga

Ljubljana – Potem ko so se praktično po vsej Evropi začela nacionalna namiznoteniška ligaška prvenstva, se je sedaj začela še Srednjeevropska Super liga v kateri imamo letos prijavljeni dve ekipi. Poleg sedaj že standardne udeležbe prve ekipe NTK Kema Puconci, je letos Namiznoteniška zveza Slovenije na to tekmovanje prijavila tudi ekipo slovenskih U-21 reprezentantov. Liga je iz leta v leto bolj skromna in letos bi bilo prijavljenih samo pet ekip, vse skupaj pa so rešile mlade reprezentance Avstrije, Slovenije in Slovaške, tako da tekmovanje poteka v dveh skupinah po štiri ekipe. Naši mladi reprezentanti igrajo v skupini A, aktualnih državni prvaki iz Prekmurja pa v skupini B.

In uvodoma so tako Prekmurci, kot trije člani NT centra, ki so tvorili slovensko mlado reprezentanco, gostovali na Madžarskem, ter se po pričakovanju v domovino vrnili praznih rok. Kema Puconci je z gladkih 0:7 izgubila proti ekipi Penzügyör SE, saj so Madžari hitro povedli s 4:0. Pucončanom pa ni pomagala niti boljša predstava v zadnjih treh tekmah, ko so jih vse izgubili po petih nizih. V ekipi Slovenija U-21 bo tekom sezone prihajalo do rotacij, saj bo nastopalo več mladih igralcev. Tokrat so priložnost dobili Ludvik Peršolja (Letrika), ter Tilen Novak in Darko Jorgić (oba Krka). In tudi naši mladi reprezentanti so morali proti madžarski ekipi CVSE Celldömölk priznati premoč z rezultatom 0:7. Najbližje zmagi je bil Peršolja, ki pa je proti Nagyju izgubil z rezultatom 20:18 v petem odločilnem petem nizu.

V 2. krogu, ki se bo na sporedu v torek, 24. septembra, bodo Pucončani gostovali v Avstriji pri tamkajšnji U-21 reprezentanci, ki je uvodoma 1:6 izgubila v Zagrebu proti ekipi STK Dr. Časl, naši mladi člani pa bodo v Mariboru gostili avstrijsko ekipo UTTC Stockerau, ki je v 1. krogu 6:1 premagal slovaško reprezentanco U-21.

Rezultati 1. kroga, skupina A: CVSE Celldömölk – U21 Slovenija 7:0 (Fazekas/Nagy – Peršolja/Jorgič  3:0, Szita – Jorgič 3:0, Fazekas – Novak 3:0, Nagy – Peršolja 3:2, Fazekas – Jorgič 3:1, Szita – Peršolja 3:1, Nagy – Novak 3:0).

Skupina B: Penzügyör SE – Kema Puconci 7:0 (Hoffmann/Palosi -  Ropoša/Škraban 3:1, Palosi – Horvat 3:1, Feketa – Škraban 3:0, Varga – Ropoša 3:0, Fekete – Horvat 3:2, Palosi – Ropoša 3:2, Varga – Škraban 3:2).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Na madžarskem sta bili naši ekipi visoko poraženi