Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Uroš in Asya najboljša na ptujskem polju

 

Namizni tenis/ Odigran II. odprti turnir RS za člane in članice

Asya KasabovaKidričevo -  V organizaciji NTK Šternmatik Cirkovce, je v športni dvorani v Kidričevem potekal II. odprti turnir Republike Slovenije za člane in članice v sezoni 2013/14. In na izjemno zanimivem tekmovanju, na katerem je nastopilo 42 igralcev in 16 igralk, sta slavila prva favorita Uroš Slatinšek in Asya Kasabova. Še posebej prepričljiv in suveren je bil 34 – letni Velenjčan, ki že vrsto let igra v Novem mestu, saj je v primerjavi z nekaterimi predhodnimi turnirji, že od začetka zaigral na vso moč, borbeno za vsako točko. V osmini finala in četrtfinalu je Uroš gladko premagal svoja letošnja varovanca in soigralca pri NTK  Tilna Cvetka in Darka Jorgića, nato pa je v polfinalu bil suveren proti še vedno neugodnemu Bojanu Ropoši, ki je Velenjčanu odvzel prvi niz na tem turnirju.

V spodnjem delu finalnega žreba sta si polfinale priborila Matic Slodej, ki je premagal Ludvika Peršoljo, in Gregor Zafotšnik, ki je v četrtfinalu po hudi borbi tesno premagal izjemno razpoloženega in vedno borbenega mladega Erika Paulina. Polfinalni dvoboj ekipnih soigralcev iz Zavarovalnice Maribor je nato pripadel Slodeju, ki je mimogrede osvojil I. OT RS v letošnji sezoni na Ravnah na Koroškem. Finalni obračun se je odvil po notah izkušenejšega, prvega nosilca Uroša Slatinška, ki je slavil s 4:1 in tako osvojil prvi državni turnir v novi sezoni

Uroš SlatinšekZdesetkani turnir članic je bil kljub odsotnosti reprezentantk Mance Fajmut in Alex Galič, ki sta uspešno nastopali na Odprtem prvenstvu Finske, presenetljivo zanimiv. Poleg mladih nadebudnih igralk Zale in Nike Veronik ter Tamare Pavčnik in nekoliko starejših Nine Pavlin, Nine Zupančič  in Ivane Zera, sta se na turnir prijavili tudi izkušeni Asya Kasabova in Jana Ludvik. Obe omenjeni igralki sta bili izžrebani v različni polovici finalnega dela tekmovanje in kasneje sta si finalni nastop tudi priborili, vendar vse ni bilo tako gladko. Kasabova je v prvem polfinalu s 4:2 premagala Paulinovo, drugi polfinale med Ludvikovo in Zero, pa je pri rezultatu 3:2 in 10:7 za Primorko, postregel celo z ekspeditivnim sistemom, kjer se servis menjava na eno točko, server pa mora točko zaključiti v 13 udarcih, v nasprotnem primeru točka pripade nasprotniku. To je Ludvikovo tudi zmedlo in Zera je z nizom petih zaporednih točk izsilila odločilni 7. niz, tam pa je Primorka Jana znova našla zmagovalno formo in se uvrstila v finale. Finalni obračun med Asyo in Jano je postregel s fantastičnim prikazom namiznega tenisa dveh najboljših igralk na naših tleh. Ludvikova, ki se je lani vrnila po porodniškem dopustu, je nadoknadila zaostanek z 0:2 v nizih in s fantastično obrambno igro pri rezultatu 10:8 v 7. nizu prišla do dveh zaključnih žogic. Nekdanja bolgarska reprezentantka Kasabaova je po tekmi dejala, da je bila ob koncu povsem brez moči v nogah, in prav to ji je tudi prineslo preobrat ter končni uspeh. Ko je zrla porazu v obraz, je povsem sprostila svojo levico in zadela štiri žogice iz obupa ter prišla do zmage z 12:10. Obe igralki si zaslužita iskrene čestitke, saj je bil njun obračun zagotovo eden izmed najbolj kvalitetnih in zanimivih v zadnjih sezonah.

Rezultati, člani, ¼ finale: U. Slatinšek – Jorgič 4:0, Škraban – Ropoša 0:4, Peršolja – Slodej 1:4, Paulin – Zafoštnik 3:4, ½ finale: U. Slatinšek – Ropoša 4:1, Slodej – Zafoštnik 4:1, finale: U. Slatinšek – Slodej 4:1 (11:8, 7:11, 12:10, 12:10, 11:5).

Končni vrstni red: 1. Uroš Slatinšek (Krka), 2. Matic Slodej (Zavarovalnica Maribor), 3.- 4. Bojan Ropoša (Kema Puconci) in Gregor Zafoštnik (Zavarovalnica Maribor), 5.- 8. Darko Jorgič (Krka), Dominik Škraban (Kema Puconci), Ludvik Peršolja (Letrika) in Erik Paulin (Arrigoni Izola) itd.

Rezultati, članice, ¼ finale: Zupančič – Ludvik 0:4, Založnik – Zera 2:4, Z. Veronik – Kasabova 0:4, Pavčnik – Pavlin 3:4, ½ finale: Ludvik – Zera 4:3, Kasabova – Pavlin 4:2, finale: Ludvik – Kasabova 3:4 (4:11, 3:11, 11:5, 11:6, 6:11, 11:8, 10:12).

Končni vrstni red: 1. Asya Kasabova (Fužinar Interdiskont), 2. Jana Ludvik (Arrigoni Izola), 3.- 4. Nina Pavlin (Letrika) in Ivana Zera (Vesna Zalog), 5.- 8. Nina Zupančič (Logatec), Tjaša Založnik (Ilirija), Zala Veronik (Fužinar Interdiskont) in Tamara Pavčnik (Hrastnik) itd.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Uroš in Asya najboljša na ptujskem polju