Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Nova prvaka Peter Hribar in Ana Tofant

 

Namizni tenis/ Odigrano 23. državno prvenstvo za kadete in kadetinje

Otočec – V organizaciji NTK Krka je v ŠRC Otočec potekalo 23. državno prvenstvo v namiznem tenisu za posameznike in dvojice. Tako pri fantih kot pri dekletih se je zgodilo kar nekaj presenečenj, še zlasti v posamičnem delu prvenstva, saj sta naslova pripadla domačinu Petru Hribarju, ter Ani Tofant iz Mengša. Za eno izmed največjih senzacij v zgodovini državnih prvenstev sploh je že v četrtfinalu poskrbel Jaka Strohsack, ki je s 4:2 premagal prvega nosilca in favorita Tilna Cvetka, ki sicer že kar nekaj let kraljuje v svoji starostni kategoriji in bi lahko poraze na domačih tleh proti vrstnikom preštel na prste ene roke. V klubskem četrtfinalnem obračunu je Aljaž Frelih s 4:0 premagal Nejca Erjavca. Polfinalna obračuna med Luko Norčičem in Jako Strohsackom ter Petrom Hribarjem in Aljažom Frelihom sta bila odločena hitro s 4:0 za favorizirana Norčiča in Hribarja.

Čeprav smo vsi pričakovali finalni obračun med Cvetkom in Hribarjem pa je svojo 'dolžnost' izpolnil le Peter in v finalu ga je zanimala samo zmaga. Priložnosti 14-letni Novomeščan ni zapravil in z zmago s 4:0 si je priigral prvi posamični naslov državnega prvaka v življenju. Lepi občutki pa so zagotovo na podelitvi preplavili tudi predsednika NTZS in Petrovega očeta mag. Marjana Hribarja, ki je svojemu mlajšemu sinu lahko podelil pokal za najboljšega kadeta v Sloveniji za sezono 2013/14. Na celotnem turnirju je Hribar med posamezniki in v konkurenci kadetskih dvojic izgubil le en niz, kar potrjuje, da sta mu naslova zasluženo pripadla!

Pri dekletih se je v četrtfinale uspelo prebiti sedmim izmed osmih prvih nosilk. V osmini finala je proti Nuši Tomis izpadla le Pija Mihevc. Tudi v četrtfinalu ni bilo presenečenj in v polfinale so se uvrstile najboljše štiri z jakostne lestvice. V prvem polfinalu je Nika Naglič s 4:1 premagala Katrino Sterchi, v spodnji polovici žreba pa je Ana Tofant s 4:2 premagala Aleksandro Vovk. Finale med Tofantovo in Nagličevo se je odločilo v 7. nizu, kjer je bolj mirna ostala Ana in tako prvenstvo zaključila z zmago med posameznicami in dvojicami ter srebrom v mešanih dvojicah, tako da jo lahko okronamo za kraljico prvenstva. Lani je Tofantova eksplodirala prav na domačem kadetskem državnem prvenstvu, ko je v skupini šokirala 2. nosilko turnirja Gajo Paradiž, nato pa prišla do srebrne kolajne.

Na dvodnevnem državnem prvenstvu smo dobili najboljše tudi v konkurencah dvojic. Pri fantih sta Cvetko in Hribar v finalu pričakovano s 3:0 premagala Erjavca in Freliha, mnogo bolj zanimiv finale deklet je s 3:2 pripadel Ani Tofant in Katarini Stražar, ki sta ugnali Aleksandro Vovk in Pijo Mihevc. Tretje mesto pri kadetinjah sta osvojili dvojici Katrina Sterchi in Nika Naglič ter Gaja Mavri in Tina Mozetič. Obe igralki s Primorske sta se v soboto udeležili tudi matematičnega Vegovega tekmovanja in osvojili zlato priznanje. Korošca in nekdanja soigralca pri NTK Muta, Tilen Cvetko in Nika Naglič, sta v napetem finalnem obračunu mešanih dvojic s 3:2 premagala Nejca Erjavca in Ano Tofant, ki sta pred tem dobila polfinalni obračun proti Petru Hribarju in Aleksandri Vovk.

Končni vrstni red, kadeti, posamično: 1. Peter Hribar (Krka), 2. Luka Norčič (Kema Puconci), 3.- 4. Jaksa Strohsack (Rakek) in Aljaž Frelih (Mengeš), 5.- 8. Marcel Šegula (Ptuj), Nejc Erjavec, Rok Hribar (oba Mengeš) in Tilen Cvetko (Krka) itd.: Dvojice: 1. Tilen Cvetko/Peter Hribar (Krka), 2. Nejc Erjavec/Aljaž Frelih (Mengeš), 3.- 4. Jure Avberšek/Martin Golob (Tempo Velenje) in Jaka Strohsack/Tim Pavli (Rakek) itd.

Končni vrstni red, kadetinje, posamično: 1. Ana Tofant (Mengeš), 2. Nika Naglič (Muta), 3.- 4. Katrina Sterchi (Arrigoni Izola) in Aleksandr Vovk (Logatec), 5.- 8. Nuša Tomis (Muta), Katarina Stražar (Mengeš), Gaja Mavri (Letrika) in Nuša Bolte (Križe) itd.; Dvojice: Ana Tofant/Katarina Stražar (Mengeš), 2. Aleksandra Vovk/Pija Mihevc (Logatec), 3.- 4. Gaja Mavri/Tina Mozetič (Letrika) in Katrina Sterchi/Nika Naglič (Arrigoni Izola/Muta) itd.

Končni vrstni red, mešane dvojice: 1. Tilen Cvetko/Nika Naglič (Krka/Muta), 2. Nejc Erjavec/Ana Tofant (Mengeš), 3.- 4. Luka Norčič/Pija Mihevc (Kema Puconci/Logatec) in Peter Hribar/Aleksandra Vovk (Krka/Logatec) itd.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Nova prvaka Peter Hribar in Ana Tofant