Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Moški po načrtih, dva poraza deklet!

 

Namizni tenis/ Nadaljuje se svetovno ekipno prvenstvo

Tokio – Drugi dan svetovnega ekipnega prvenstva v japonski prestolnici, ko sta na sporedu bili tekmi 2. in 3. kroga predtekmovanja v skupinah, sta slovenski namiznoteniški reprezentanci dosegli polovičen uspeh. Obe naši ekipi igrata v drugi diviziji, in obe v skupini „H", ki sta prvi dan prvenstva premagali Dominikansko republiko oz. Peru, včeraj pa so fantje zabeležili dve zmagi, dekleta pa so utrpela dva poraza. Varovanci selektorja Bojana Raka so najprej, 3:1 ugnali Vietnam, nato pa z enakim izidom še Bolgarijo, na drugi strani pa so varovanke selektorke Vesne Ojstršek Drnovšek, najprej z 1:3 izgubile proti Švedski, v 3. krogu pa so gladko 0:3 izgubile proti prvim favoritinjam skupine Brazilkam. In medtem, ko so fantje s tremi zmagami že praktično dosegli cilj, uvrstitev na eno izmed treh prvih mest v skupini, ki pelje v boj za uvrstitev med 25. in 36. mestom, pa bo dekletom to težko doseči, saj imajo samo eno zmago, igrati pa morajo še proti Grčiji, ki je tudi zelo močna.

Ko gre za fante se je očitno že začela uveljavljati formula 2+1, torej dve zmagi prvega igralca Tokiča, eno pa prispeva kateri izmed preostalih fantov. Prvi slovenski lopar Bojan Tokič tudi sploh še vedno niza same zmage, saj je tudi proti Bolgariji bil uspešen dvakrat, tretjo točko je tokrat prispeval Jan Žibrat, medtem ko je Saš Lasan svoj dvoboj izgubil. Podobno je pred tem bilo proti Vietnamu, ko je Tokič spet prispeval dve točki, eno je tokrat dosegel Saš Lasan, Jan Žibrat je edini točko izgubil. Po treh tekmah ima Tokič pet zmag, Žibrat tri zmage in poraz, Lasan pa zmago in dva poraza. Slovenci so po treh tekmah drugi v skupini, maksimalni učinek ima tudi Egipt, ki je vse tri dosedanje tekme dobil z gladkih 3:0. Medsebojni dvoboj bosta vodilni reprezentanci odigrali danes (sreda), in zmagovalec bo bržkone tudi prvak skupine ter nekoliko lažji razpored v nadaljnjem tekmovanju. Na praznični četrtek Slovenci igrajo še proti Norveški, ki je tudi kandidatka za prvo polovico lestvice v skupini.

Kot rečeno, manj uspešna so bila drugi dan dekleta, ki pa so pričakovano izgubila proti Švedski in Braziliji, ki tudi sodita na prvi dve mesti v skupini H. Proti Brazilkam so naša dekleta gladko klonila, edino točko za Slovenijo, proti Švedinjam pa je kot igralka na položaju tri dosegla Jana Ludvik, kar je tudi njena prva posamična zmaga na svetovnih prvenstvih. Na tem dvoboju je namreč debitirala. Danes Slovenke igrajo z Uzbekistanom, jutri pa še proti Grčiji. In glede na videno, bodo naša dekleta osvojila šele 4. mesto, kar pomeni, da bodo igrala za končno uvrstitev med 37. in 48. mestom, s tem pa ne bodo dosegle želenega cilja, izboljšanja rezultata s prejšnjega SP v Dortmundu, ko so bile na 38. mestu.

Rezultati slovenskih ekip, moški:

Slovenija – Vietnam 3:1

Bojan Tokič - Van Nam Duong 3:0 (10, 8, 6), Jan Žibrat - Quang Linh Dinh 0:3 (-2, -10, -7), Saš Lasan - Ba Tuan Anh Doan 3:0 (2, 7, 2), Tokič - Dinh 3:1 (6, 5, -9, 7).

Slovenija – Bolgarija 3:1

Bojan Tokič - Stanislav Golovanov 3:0 (7, 6, 5), Jan Žibrat - Petjo Krastev 3:2 (-9, 7, 6, -9, 11), Saš Lasan - Teodor Aleksandrov 1:3 (-9, 6, -8, -10), Tokič - Krastev 3:0 (9, 11, 7).

Ženske:

Brazilija - Slovenija 3:0

Caroline Kumahara - Jana Tomazini 3:0 (9, 7, 1), Gui Luin - Manca Fajmut 3:2 (10, -7, -6, 8, 2), Jessica Jamada - Jana Ludvik 3:1 (-5, 10, 1, 7)

Švedska - Slovenija 3:1

Matilda Ekholm - Alex Galič 3:1 (7, 6, -3, 4), Linda Bergstroem - Manca Fajmut 3:1 (9, 9, -5, 8), Jennifer Jonsson - Jana Ludvik 0:3 (-6, -8, -7), Ekhomlm - Fajmut 3:1 (-9, 8, 5, 8).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Moški po načrtih, dva poraza deklet!