Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Pri fantih trojček, pri dekletih enojček!

 

Namizni tenis/ Začenja se končnica DP

Ljubljana – Potem ko se je že konec marca končal ligaški del v obeh prvih namiznoteniških ligah, in ko se je minule dni končalo še 52. svetovno ekipno prvenstvo, se bo ta konec tedna začela končnica ligaškega državnega prvenstva. Po štiri najboljše ekipe iz ligaškega dela tekmovanja bodo sedaj odločale o tem kdo bosta nova (stara) prvaka. Posebej zanimivo in dramatično bo pri fantih, saj imajo kar tri ekipe možnost za osvojitev naslova, pri dekletih pa je bolj kot ne jasno, da bo krona spet pripadla igralkam Fužinarja Interdiskonta, ki v zadnjih letih nimajo konkurence na sončni strani Alp. Po splošni oceni je tudi v moški ligi zelo blizu naslovu njegov branilec, ekipa Keme iz Puconcev. Prekmurci stavijo na izkušnje in trenutno formo, Krka pa na zagnanost ter tudi izjemno uigranost mladosti in izkušenj.

Kakorkoli že, na prvih tekmah, ki se igrajo pri slabše uvrščenih ekipah v ligaškem delu tekmovanja, sta favorita Krka, na gostovanju v Vrtojbi, ter Kema Puconci, ki gosti starega tekmeca iz štajerske prestolnice. Uroš Slatinšek, Darko Jorgič, Tilen Novak in Neven Karković gotovo ne bi smeli imeli prevelikih težav, čeprav niti ekipa, ki jo tvorijo Ludvik Peršolja, Janez Tomše in Janez Petrovčič, nikakor ni za podcenjevanje. V prekmursko – štajerskem spopadu pa bo podobno kot vedno sila negotovo. Glede na imena nastopajočih bi morali v prednosti biti Mitja Horvat, Bojan Ropoša, Dominik Škraban in Patrik Sukič, a je vse odvisno od trenutne forme predvsem prve dvojice. Vsekakor se njihov strateg Štefan Kovač zelo dobro zaveda, da z Mariborčani ne bo enostavno, kajti ekipa, ki nastopa v postavi: Gregor Zafoštnik, Matic Slodej, Zvonko Plohl in Matevž Črepnjak, ni le sposobna slaviti v polfinalu, temveč tudi poseči po še enem naslovu državnega prvaka.

Ko gre za dekleta je v Logatcu bolj ali manj vse jasno, kajti mlade gostiteljice (Nina Zupančič, Katja Gutnik, Tjaša Mihevc, Sanja Smiljanič, Kaja Okorn) gotovo ne bodo imele veliko možnosti proti Asyi Kasabovi, Manci Fajmut, ter sestrama Veronik. Vse drugo razen zmage Korošic bi bilo veliko presenečenje. Ko pa gre za drugi polfinalni spopad, ki se igra v Izoli pa je vse možno. Če bo novopečena slovenska reprezentantka Jana Ludvik premagala vse tri Korošice (Melita Verhnjak, Gaja Paradiž, Anja Garmut, Nika Naglič), kar je realno pričakovati, potem imajo Primorke realno možnost za zmago. Janine soigralke: Urška Čokelj, Alenka Ačimovič in Katrina Sterrchi, so namreč kljub vsemu sposobne osvojiti še dve potrebni točki. Seveda pa tudi igralke Mute niso brez možnosti, kar so z drugim mestom v ligaškem delu prvenstva tudi potrdile.

Polfinalna para play offa, I. SNTL, moški (prvi tekmi: sobota, 10.5. ob 17,00): Letrika – Krka, Kema Puconci – Zavarovalnica Maribor.

Polfinalna para play offa, I. SNTL, ženske (prvi tekmi: sobota, 10.5. ob 17,00): Logatec – Fužinar Interdiskont, Arrigoni Izola – Muta.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Pri fantih trojček, pri dekletih enojček!