Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka ali Kema, Fužinar ali Arrigoni

 

Namizni tenis/ Finalisti znani po dveh tekmah play offa

Ljubljana – V štirih športnih dvoranah po državi, v Novem mestu, Mariboru, Ravnah na Koroškem in Muti so bile odigrane druge tekme polfinala končnice v obeh prvih namiznoteniških ligah. In zgodilo se je tisto kar smo napovedovali, saj tretje tekme (igra se na dve zmagi) sploh niso bile potrebne. Vsi štirje polfinalni dvoboji, tako med fanti kot dekleti so se končali z drugimi zmagami ekip, ki so slavile že na prvih polfinalnih dvobojih. Najlažje sta se v finale uvrstila branilca državnih naslovov, fantje iz Puconcev in dekleta iz Raven na Koroškem, ki sta očitno znova zelo blizu kroni, kar še posebej velja za ekipo Fužinarja Interdiskonta, medtem ko Prekmurce čaka  bistveno težje delo proti ekipi Krke, ki je že po ligaškem delu prvenstva bila najboljša in si po pokalnem naslovu, gotovo želi še prvi državni naslov.

Na povratnih tekmah so Prekmurci še enkrat visoko premagali Mariborčane, ki so jim v minulih sezonah vedno bili najhujši tekmeci. Tokrat pa so varovanci puconskega stratega Štefana Kovača samo potrdili, da so formo tempirali prav za play off, kajti potem ko so na prvi tekmi v Puconcih izgubili eno igro, so tokrat bili še bolj prepričljivi. Najuspešnejši slovenski ekipi po osamosvojitvi so pred njihovimi navijači prepustili zgolj štiri nize. Zato si je Kema Puconci več kot zasluženo zagotovila finalni nastop proti Krki, ki je glede na ligaški del tekmovanja favoritka za naslov, toda realno je pričakovati novi naslov izkušenejše ekipe iz Prekmurja. Krka je na povratni tekmi očitno nekoliko podcenjevala goste iz Vrtojbe, kar bi se Dolenjcem lahko maščevalo, a do tega le ni prišlo. Za to je znova najbolj zaslužen odlični Uroš Slatinšek, ki je znova osvojil tri točke. Dve je prispeval še Darko Jorgić, tako da sta dve točki Ludvika Peršolja ter po ena Janeza Petrovčiča in Janeza Tomšeta (oba proti Tilnu Novaku), bile premalo za izenačenje v zmagah in nato tretje tekme.

Med dekleti so branilke naslova s Koroške tudi na povratni tekmi brez težav, z gladkih 5:0 premagale gostje iz Logatca. Notranjke so sicer tokrat nastopile nekoliko bolj kompletne, s Katjo Gutnik, a tudi to ni bistveno spremenilo razmerja moči. Proti nepremagljivim Korošicam so tokrat uspele osvojiti le štiri sete (na prvi tekmi niti enega), toda to je bilo daleč premalo za kakšno presenečenje. V primerjavi z aktualnimi državnimi prvakinjami iz Raven na Koroškem, ki se niso preveč utrudile proti igralkam Logatca in so pričakovano prišle v finale, pa so Primorke nekoliko presenetljivo, že po dveh tekmah izločile drugouvrščene igralke Mute. Izolčanke so že na prvi tekmi slavile, a kljub temu so mnogi bili prepričani, da so še vedno favoritinje mlade Korošice. Toda s tem se niso strinjale Primorke, pri katerih sta torkat s po dvema zmagama blesteli novopečena reprezentantka Slovenije Jana Ludvik, ki je sicer izgubila proti Meliti Vrhnjak, in mlada Urška Čokelj, odločilno zmago pa je v zadnjem dvoboju dosegla Alenka Ačimovič, ki je ugnala Anjo Garmut, ki je mimogrede pred tem premagala tudi Urško Čokelj. Tako so se Primorke v finale play offa uvrstile po zaslugi celotne ekipe.

Sedaj nas tako, po pričakovanju čakata moški Dolenjsko - Prekmurski ter ženski Koroško – Primorski derbi, kjer bomo dobili nova (stara) državna prvaka.

Rezultata 2. tekem polfinala play offa, I. SNTL, moški:

Krka – Letrika (prva tekma: 5:2) 5:4 (Jorgić – L. Peršolja 2:3, U. Slatinšek – Petrovič 3:0, Novak – Tomše 0:3, U. Slatinšek – L. Peršolja 3:1, Jorgić – Tomše 3:1, Novak – Petrovčič 1:3, U. Slatinšek – Tomše 3:0, Novak – L. Peršolja 0:3, Jorgić – Petrovič 3:0).

Zavarovalnica Maribor – Kema Puconci (1:5) 0:5 (Slodej – M. Horvat 0:3, Zafoštnik – Škraban 1:3, Plohl – Ropoša 1:3, Zafoštnik – M. Horvat 1:3, Slodej – Ropoša 1:3).

Rezultata 2. tekem polfinala play offa, I. SNTL, ženske:

Fužinar Interdiskont – Logatec (5:0) 5:0 (Z. Veronik – Gutnik 3:1, Kasabova – T. Mihevc 3:0, Fajmut – Zupačnič 3:1, Kasabova – Gutnik 3:0, Z. Veronik – Zupančič 3:2).

Muta – Arrigoni Izola (3:5) 4:5 (Garmut – Čokelj 3:2, Paradiž – Sterchi 3:0, Verhnjak – Ludvik 3:1, Paradiž – Čokelj 0:3, Garmut – Ludvik 0:3, Verhnjak – Ačimovič 3:0, Paradiž – Ludvik 0:3, Verhnjak – Čokelj 1:3, Garmut – Ačimovič 2:3).

Prvi finalni tekmi sta na sporedu v soboto, 24. maja ob 17. uri.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka ali Kema, Fužinar ali Arrigoni