Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Slatinšek in Fajmutova za konec sezone na vrhu

 

Namizni tenis/ Slovenska smetana v ŠRC Otočec

Otočec – S četrtim tradicionalnim „Masters turnirjem 2014", na katerem je nastopilo po 16 najboljših igralk in igralcev namiznega tenisa v vseh starostnih kategorijah, je v ŠRC Otočec na Otočcu, prvi junijski vikend tudi uradno bila zaključila domača namiznoteniška sezona 2013/14 pod okriljem Namiznoteniške zveze Slovenije. Tekmovanje Masters, kjer ima pravico nastopa zgolj najboljših 16 igralk in igralcev na jakostnih lestvicah NTZS v kategorijah mlajših kadetov, kadetov, mladincev in članov, je tako še četrto leto zapovrstjo predstavljalo konec namiznoteniške sezone na slovenskih tleh, osvojitev naslova na takšnem turnirju pa pomeni veliki prestiž na domači sceni.

In tukaj sta v najvišji, članski konkurenci, slavila prva favorita in nosilca, slovenska reprezentanta Uroš Slatinšek in Korošica Manca Fajmut, ki sta podobno kot na vseh domačih tekmovanjih, tudi na mastersu bila superiorna. S tem sta oba ponovila uspeh z lanskega podobnega turnirja v Velenju. Prav Velenjčan Uroš Slatinšek, ki že vrsto let nastopa so novomeško Krko, in ki je v finalu članske kategorije gladko premagal svojega mladega soigralca in učenca iz Krke, Darka Jorgića, je že tako izjemno sezono 2013/14 na domačih in mednarodnih prizoriščih, nadgradil še s svojo drugo zmago na mastersu. Prvi dve izvedbi turnirja pri članih je sicer dobil tokrat odsotni Mitja Horvat, ki se po koncu sezone seli v avstrijski Linz. V kraljevski disciplini sta se Urošu in Darku, ki je najprijetneje presenečenje sezone sploh, na stopničkah pridružila še Matic Slodej in Deni Kožul. Naslovu članske državne prvakinje je zmago na Mastersu na Otočcu dodala še Korošica Manca Fajmut, ki ima za sabo najbolj uspešno sezono v karieri, kar se tiče tekmovanj v konkurenci članic. Fajmutova je v finalu podobno kot lani z gladkih 4:0 premagala reprezentančno kolegico Alex Galič, ki je svojih sedem življenj porabila v četrtfinalu in polfinalu, ko se je proti še dvema kolegicama iz reprezentance Zali Veronik in Jani Ludvik morala kar dobro potruditi in utruditi. Na stopničkah se je poleg Mance Alex in Jane, znašla še Tamara Pavčnik.

Zmage v mlajših kategorijah so si sicer priigrali še Deni Kožul (mladinci), Zala Veronik (mladinke), ki je mimogrede osvojila še četrti naslov na Mastersih in je v tem pogledu najuspešnejša igralka v kratki zgodovini, Peter Hribar (kadeti), Ana Tofant (kadetinje), Rok Trtnik  (mlajši kadeti) in Katarina Stražar (mlajše kadetinje).

Rezultati, ml. kadeti, finale: Novel – Trtnik 1:3 (7:11, 7:11, 11:9, 5:11).

Končni vrstni red: 1. Rok Trtnik (Vesna Zalog), 2. Matija Novel (Arrigoni Izola), 3.- 4. Žiga Kristjan Žigon (Fužinar Interdiskont) in Marsel Šegula (Ptuj) itd.

Rezultati, kadeti, ½ finale: P. Hribar – Norčič 3:0, Frelih – Cvetko 0:3, finale: P. Hribar – Cvetko 3:0 (11:7, 11:9, 11:9)

Končni vrstni red: 1. Peter Hribar, 2. Tilen Cvetko (oba Krka), 3.- 4. Luka Norčič (Kema Puconci) in Aljaže Frelih (Mengeš) itd.

Rezultati, mladinci; ¼ finale: Jorgić – Šfiligoj 3:0, Erjavec – Sukič 1:3, P. Hribar – Grm Urbančič 1:3, Cvetko – Kožul 0:3, ½ finale:  Jorgić – Sukič 3:2, Grm Urbančič – Kožul 0:3, finale: Jorgić – Kožul 2:3 (10:12, 6:11, 12:10, 11:4, 8:11).

Končni vrstni red: 1. Deni Kožul (Logatec), 2. Darko Jorgić (Krka), 3.- 4. Patrik Sukič (Kema Puconci) in Črt Lovro Grm Urbančič (Olimpioja) itd.

Rezultati, člani, 1/8 finala: U. Slatinšek – Jamšek 4:0, Črepnjak – Ropoša 0:4, Roudi – Škraban 4:1, Novak – Slodej 1:4, Peršolja – Jorgić 3:4, Pelcar – Piljak 2:4, Kožul – Sukič 4:1, Paulin – Zafoštnik 0:4, ¼ finale: U. Slatinšek – Ropoša 4:0, Roudi – Slodej 3:4, Jorgić – Piljak 4:0, Kožul – Zafoštnik 4:0, ½ finale: U. Slatinšek – Slodej 4:1, Jorgić – Kožul 4:3, finale: U. Slatinšek – Jorgić 4:0 (12:10, 11:5, 11:0, 11:0).

Končni vrstni red: 1. Uroš Slatinšek, 2. Darko Jorigć (oba Krka), 3.- 4. Matic Slodej (Zavarovalnica Maribor) in Deni Kožul (Logatec) itd.

Rezultati, ml. kadetinje, finale: Stražar – T. Kobetić 3:0 (11:7, 11:8, 11:8).

Končni vrstni red: 1. Katarina Stražar, 2. Tara Kobetić (obe Mengeš), 3.- 4. Lara Opeka (Kajuh Slovan) in Živa Staniša (Krka) itd.

Rezultati, kadetinje, ½ finale: Naglič – Sterchi 3:0, Tofant – Vovk 3:0, finale: Naglič - Tofant 0:3 (6:11, 5:11, 4:11).

Končni vrstni red: 1. Ana Tofant (Mengeš), 2. Nika Naglič (Muta), 3.- 4. Katrina Sterchi (Arrigoni Izola) in Aleksandra Vovk (Logatec) itd.

Rezultati, mladinke, ¼ finale: Z. Veronik – Sterchi 3:1, T, Mihevc – Pavčnik 0:3, Paradiž – Čokelj 0:3, Krajnc – N. Veronik 0:3, ½ finale: Z. Veronik – Pavčnik 3:1, Čokelj – N. Veronik 0:3, finale: Z. Veronik – N. Veronik 3:0 (11:3, 12:10, 11:6).

Končni vrstni red: 1. Zala Veronik, 2. Nika Veronik (obe Fužinar Interdiskont), 3.- 4. Tamara Pavčnik (Hrastnik) in Urška Čokelj (Arrigoni Izola) itd.

Rezultati, članice, osmina finala: Fajmut – Čokelj 4:0, Supanič – Pavlin 0:4, Zera – Paradiž 3:4, Ačimovič – Paradiž 0:4, N. Veronik – Ludvik 1:4, Založnik – Rahotin 1:4, Galič – Gutnik 4:2, Lukič – Z. Veronik 0:4, ¼ finale: Fajmut – Pavlin 4:2, Paradiž – Pavčnik 0:4, Ludvik – Rahotin 4:1, Galič – Z. Veronik 4:2, ½ finale: Fajmut – Pavčnik 4:3, Ludvik – Galič 2:4, finale: Ludvik – Galič 4:0 (13:11, 11:8, 12:10, 11:4).

Končni vrstni red: 1. Manca Fajmut (Fužinar Interdiskont), 2. Alex Galič (Akademija Schwechat), 3.- 4. Tamara Pavčnik (Hrastnik) in Jana Ludvik (Arrigoni Izola).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Slatinšek in Fajmutova za konec sezone na vrhu