Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Mladi igralci in igralke za evropske naslove

 

Namizni tenis/Začenja se 57. MEP (Riva del Gardi, 11.- 20.7.)

Ljubljana – Za skoraj 600 namiznoteniških kadetov, kadetinj, mladincev in mladink iz natanko 45 držav se bo jutri z ekipnimi tekmovanji začelo 57. evropsko prvenstvo za mladino (MEP). V italijanskem mestecu z dobrih 15.000 prebivalcev Riva del Gardi, bo namreč med 11. in 20. julijem na sporedu to največje tekmovanje namiznoteniške mladine, kjer bodo nastopili tudi naši fantje in dekleta, ki so na lanskem MEP v češki Ostravi, predvsem po zaslugi najboljšega slovenskega kadeta Darka Jorgića dosegli izjemen uspeh in osvojili kar tri medalje. V prvem delu letošnjega prvenstva, ko se igra ekipno, skorajda gotovo nimamo ekipe, ki bi se lahko borila za kolajne, zato se bodo mladi igralci in igralke borili za obstanek oz. preboj v 1. divizijo. Sistem tekmovanja je precej zapleten in šele ko se bo začelo oz. odigralo predtekmovanje po skupinah, bo nekoliko več znanega.

Morebiti pa bo nekoliko več možnosti v posamičnem delu MEP ter v dvojicah, za kar so se naši fantje in dekleta, pod vodstvom državnega selektorja za mladino Jožeta Urha, državne selektorice za članice Vesne Ojsteršek Drnovšek, ter trenerjev Mateja Petarja in Darijana Vizjaka, do odhoda v Riva del Gardu, pripravljali na Otočcu. V Italijo, kjer bodo branili slovenske barve, je sicer odpotovalo 15 mladih Slovencev in Slovenk (sedem deklet in osem fantov). Selektor Urh je namreč odločili, da bodo v Italiji nastopili, mladinke: Nika in Zala Veronik (obe Fužinar Interdiskont), Tamara Pavčnik (Hrastnik), kadetinje: Ana Tofant (Mengeš), Katrina Sterchi, Lea Paulin (obe Arrigoni Izola) in Aleksandra Vovk (Logatec), mladinci: Darko Jorgić (Krka) Deni Kožul (Logatec), Patrik Sukič (Kema Puconci), Erik Paulin (Arrigoni Izola) ter kadeti: Tilen Cvetko, Peter Hribar (oba Krka), Aljaž Frelih (Mengeš) in Luka Norčič (Kema Puconci).
Pred odhodom v Italijo nam je selektor Jože Urh povedal, kako bi izjemen uspeh za vse ekipe bil obstanek ali uvrstitev v prvo divizijo. „Za kadete velja, da bi bil velik uspeh, če bi se obdržali v najmočnejši skupini. Za mladince in mladinke pa bi bil velik uspeh, če bi napredovali med elito, če pa bi to uspelo še kadetinjam, bi to bil uspeh enak medalji. Zlasti pri mladincih in mladinkah imamo, rekel bi, čudni ekipi, ki bi lahko izgubili proti mnogim, a tudi nihče jih ne sme podcenjevati in vsi se jih bojijo. Ko pa gre za posamični del tekmovanja ter dvojice, bi lep uspeh bil že vsaka uvrstitev med 16 najboljših, vse kar bi bilo več pa je naravnost izvrstno...", nam je povedal Urh, ki je dodal, da imajo že danes vse ekipe po eno, jutri pa po dve tekmi predtekmovanja v skupinah.
Že pred časom je na sedežu ETTU v Luksemburgu bil opravljen žreb ekipnega dela 57. MEP, kjer naslove branijo Italija in Romunija pri mladincih oz. mladinkah ter Češka in Romunija pri kadetih oz. kadetinjah. Edino naši kadeti bodo igrali v prvi jakostni skupini, saj so na minulem prvenstvu v Ostravi osvojili vrhunsko 2. mesto in s tem srebrno medaljo, kar je tokrat iluzorno pričakovati. Uspeh bi bil, če bi se naši kadeti letos uspeli obdržati med elito, enako velja tudi za ostale ekipe, katerim bi bil uspeh obstanek v 2. diviziji lep uspeh, napredovanje v elito pa vrhunski dosežek. Izžrebane skupine, mladinci (2. divizija): Skupina F - Slovenija, Finska, Wales, Armenija; Mladinke (2. divizija): Skupina H - Slovenija, Finska, Bosna in Hercegovina, Ukrajina; Kadeti (1. divizija): Skupina D - Moldavija, Nemčija, Danska, Slovenija; Kadetinje (2. divizija): Skupina E – Madžarska, Slovenija, Estonija, Azerbajdžan, Bosna in Hercegovina.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Mladi igralci in igralke za evropske naslove