Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Jorgič in par Cvetko-Hribar med osem

 

Namizni tenis/ Končano 57 evropsko prvenstvo za mladino

Riva del Garda – V italijanskem mestecu Riva del Garda se je včeraj končalo 57. mladinsko evropsko prvenstvo in čeprav slovenski predstavniki tokrat niso posegli po kolajnah (lani so v Ostravi osvojili kar tri), gotovo moramo biti zadovoljni z dosežki naših mladink, mladincev, kadetinj in kadetov. Že ekipni del tekmovanja je namreč znova postregel z zgodbo o uspehu za slovenski namizni tenis, saj so mladinke zasedle peto, mladinci 12., kadeti 14. in kadetinje 22. mesto kar pred prvenstvom najbrž nihče ni pričakoval.

V posamičnem delu tekmovanja ter v dvojcih so najbližje medalji bili Darko Jorgić v konkurenci mladinci posamezno ter Peter Hribar in Tilen Cvetko v konkurenci kadeti dvojice. Končali so med osmimi najboljšimi v Evropi, kar je lep dosežek glede na to, da je pri naših prišlo do zamenjave generacij. Tako je Jorgić, ki je lani kot kadet osvojil kar tri slovenske medalje, že v prvem letu pri mladincih prišel med osem najboljših. Novo uspešno poglavje v svoji karieri je Darko Jorgić spisal, ko je za zmago proti Dancu Clausu Nielsenu v osmini finala potreboval kar sedem nizov, 4:3 (-9, -9, 6, 7, -10, 5, 8), in si priigral četrtfinale s Švedom Eliasom Ranfeurjem, ki je pred tem izločil enega izmed glavnih favoritov za zmago, Madžara Adama Szudija. Dvoboj se je začel po željah Šveda, ki je s svojim glavnim orožjem, servisom delal preglavice Jorgiću. Po izgubljenem prvem nizu je Jorgić v drugem našel svoj ritem in si hitro priigral vodstvo s 5:1. Prednost je držal do rezultata 9:6, nato pa se je sistem podrl in Ranefur je 2. niz dobil s petimi zaporednimi točkami. V tretjem nizu smo gledali podobno zgodbo, kot v drugem. Jorgić je povedel, igral odlično, pri rezultatu 10:7 pa se je znova zalomilo. Pomagala ni niti minuta odmora, Šved je z novo serijo petih zaporednih točk povedel s 3:0 v nizih in povratka za Hrastničana ni bilo več. V četrtem nizu je Šved gospodaril, na koncu je bilo 4:0. Ne glede na poraz, si Jorgić za nove vrhunske rezultate zasluži vse čestitke, saj bo ob nadaljnjem odličnem delu v prihodnjih dveh sezonah vsekakor mešal štrene na samem evropskem vrhu.
Še dva Darkova soigralca iz Krke, Tilen Cvetko in Peter Hribar sta prišla med osem najboljših, a favorizirana Nemca v četrtfinalu bila premočna. Potem ko sta v 1. krogu padla Hrvata Martinek in Vidaćek, ter v 2. krogu še Danca Dilling in Mikkelsen, sta v sobotni osmini finala, našima fantoma na poti bila Belorusa Valentin Henin in Pavel Duranovich, ki sta pred tem bila usodna za 3. nosilca iz Rusije Denisa Ivonina in Antona Kotova. Tekmo sta Tilen in Peter začela precej zadržano in nervozno, zaradi česar sta zapravila vodstvo v 1. nizu in ga na koncu izgubila z 9:11. V drugem nizu je naša dvojica ujela pravi ritem, prikazala izjemno borbo in na koncu slavila s 3:1 (-9, 5, 7, 9).
V popoldanskem boju za kolajne sta se Cvetko in Hribar srečala z Nemcema Gerritom Engemannom in Xu Jannikom. Dvoboj obeh dvojic smo na letošnjem prvenstvu že videli in sicer na samem začetku ekipnega tekmovanja, ko sta nemška varovanca nemške selektorice Eve Jeler slavila s 3:0, tudi tokrat pa naša igralca nista bila sposobna pripraviti presenečenja, znova je bilo 0:3.
Rezultati slovenskih predstavnikov, 8. dan, , 2. kolo: Tilen Cvetko – Irvin Bertrand (FRA) 1:4 (-4, 11, -4, -5, -6), Ana Tofant – Andreea Dragoman (ROM) 0:4 (-3, -10, -8, -5), Darko Jorgić – Gael Vende (ŠVI) 4:0 (6, 8, 9, 5), Tamara Pavčnik – Kristyna Štefcova (ČEŠ) 1:4 (-6, -9, 13, -8, -7), Nika Veronik – Leila Imre (MAD) 0:4 (-3, -9, -8, -10), Zala Veronik – Elizaveta Khlyzova (RUS) 2:4 (3, -6, -5, 11, -10, -9), T. Cvetko/P. Hribar – A. Dilling/R. Mikkelsen (DAN) 3:0 (5, 7, 8), L. Norčič/A. Frelih – N. Givone/I. Bertrand (FRA) 0:3 (-9, -6, -5), A. Tofant/K. Sterchi – M. Nigues/A. Garcia (ŠPA) 0:3 (-9, -7, -5), E. Paulin/E. Ranefur (ŠVE) – K. Chernov/S. Ismailov (RUS) 1:3 (12, -8, -5, -11), N. Veronik/M. Brodar – L. Imre/C. Nagypal (MAD) 0:3 (-5, -7, -8), Z. Veronik/T. Pavčnik – C. Mantz/Y. Wan (NEM) 1:3 (9, -4, -9, -5), Darko Jorgić – Anders Eriksson (ŠVE) 4:3 (-9, 7, 3, -9, -8, 11, 6).
Slovenski nastopi, 9. dan, sobota: osmina finala: Darko Jorgić – Claus Nielsen (DAN) 4:3 (-9, -9, 6, 7, -10, 5, 8), P. Hribar/T. Cvetko – P. Daunarovich/V. Henin (BLR) 3:1 (-9, 5, 7, 9), četrtfinale: Darko Jorgić – Elias Ranfeur (ŠVE) 0:4 (-7, -9, -10, -3), P. Hribar/T. Cvetko – G. Engemann/X. Jannik (NEM) 0:3 (-8, -8, -14).
Dosedanje slovenske medalje na MEP:
- 1992, Topolčany (SVK): Polona Čehovin, Mojca Guzelj in Metka Gorkič – 2. mesto ekipno mladinke
- 1993, Ljubljana (SLO): Petra Dermastja in Janez Petrovičič, 2. mesto kadeti mešane dvojice; Polona Čehovin, 3. mesto mladinke posamezno
- 1994, Pariz (FRA): Petra Dermastja – 1. mesto kadetinje posamezno
- 1996, Frydek-Mistek (ČEŠ): Martina Safran – 1. mesto kadetinje posamezno in 3. mesto kadetinje dvojice
- 1997, Topolčany (SVK): Špela Lukner, 3. mesto kadetinje posamezno
- 2000, Bratislava (SVK): Jana Tomazini in Petra Škabar, 3. mesto kadetinje posamezno
- 2006, Sarajevo (BiH): Jan Žibrat in Matic Slodej – 2. mesto dvojice kadeti
- 2010, Istanbul (TUR): Jan Žibrat – 3. mesto mladinci posamezno in dvojice
- 2013: Ostrava (ČEŠ): srebro – ekipno kadeti (Darko Jorigč, Erik Paulin), srebro – dvojice kadeti (Jorgič, Hohmaier), bron – mešane dvojice kadeti (Jorgič, Diaconu).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Jorgič in par Cvetko-Hribar med osem