Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka najbližje novemu naslovu!

 

Namizni tenis/ Začenja se 24. ligaško državno prvenstvo

Ljubljana – Ta konec tedna, v soboto, 13. septembra se bo začelo 24. ligaško državno prvenstvo v I. SNTL. In medtem, ko bodo dekleta štartala šele čez dva tedna, saj je v ligi le sedem ekip, bo v 1. moški ligi, tekmovanje že začelo deset ekip. Žal pomanjkanje denarja v klubih močno vpliva, ne le na kvaliteto ekip, temveč je tudi vedno manj klubov, ki se odločajo za igranje v najvišji ligi. Tako je pred začetkom tega prvenstva iz lige izstopila ekipa velenjskega Tempa, saj igralci niso želeli igrati brez plačila. Namesto Velenjčanov se je v eliti nepričakovano znašla ekipa Arrigonija iz Izole, sploh pa je za novo prvenstvo značilno, da bo kakovost še nižja kot doslej. Kar nekaj znanih imen je namreč zapustilo našo ligo, prihajajoči mladci pa še ne morejo jamčiti višjo kakovost domačih tekmovanj.

Ob vsem tem je najmanj izgub utrpela aktualna državna prvakinja Krka, ki je nedvomno med najbolj organiziranimi klubi pri nas, pa tudi finančno so v dolenjski prestolnici očitno najbolj preskrbljeni. Zato je Krka nedvomno glavna favoritka za osvojitev nove zvezdice, torej ohranitev naslova državne prvakinje. Ekipa, ki jo tvorijo izkušeni igralci in nadarjeni mladeniči (Uroš Satinšek, Darko Jorgič, Tilen Novak, Neven Karković...), pravzaprav niti ne bi smela imeti večjih težav na poti do novega naslova. Najhujša tekmeca, Kema Puconci in Zavarovalnica Maribor, sta namreč izgubila pomembna člana ekipe, prvi Mitjo Horvata, drugi Zvonka Plohla, in kot takšna se bodo težko upirala aktualnim prvakom iz Novega mesta. Kljub temu je Kema, z Bojanom Ropošo, Dominikom Škrabanom in Patrikom Sukičem, najresnejša kandidatka za 2. mesto, za play off pa bi se morala, ob omenjenih Mariborčanih, boriti še Letrika iz Vrtojbe (Ludvik Peršolja, Janez Tomše, Janez Petrovčič, Luca Brešan) in ljubljanska Ilirija. Drugo polovico lestvice bodo tvorile preostale ekipe, ki so lahko na šestem mestu ali na zadnjem, ki pelje v drugo ligo. Nekoliko več možnosti bi morale imeti ekipe Mengša, Šternmatika Cirkovce in Keme Puconci II, oster boj za obstanek v eliti pa bi morali voditi ekipi Olimpije, ter novinca med prvoligaši Arrigonija.
Že prvi krog novega prvenstva bo postregel z nekaj zanimivimi dvoboji, še zlasti bodo na svoje prišli ljubitelji namiznega tenisa v Izoli in Cirkovcah, saj bodo prvič spremljali prvoligaški dvoboj. In medtem, ko Izolčani (Simon Frank, Gregor Vukovič, Kristjan Ludvik, Andrej Germek) nimajo nobenih možnosti proti gostom iz Prekmurja, pa bi Cirkovčani (Danilo Piljak, Gregor Kocuvan, Primož Koban...) proti Olimpiji, že na premierni tekmi, morali zabeležiti prvo prvenstveno zmago. Druga ekipa Keme, z veteranom Mirkom Ungerjem na čelu, najverjetneje nima veliko možnosti proti lanskoletnemu udeležencu play offa iz Vrtojbe. Tudi Mengeš ne bi smel povzročati večjih preglavic večkratnim državnim prvakom iz štajerske prestolnice, nekoliko bolj dramatično bi lahko bilo v Novem mestu, kjer so gostitelji sicer izraziti favoriti, a nihče ne sme podcenjevati ekipe Ilirije, ki bo pod vodstvom izkušenega trenerja Boruta Verna, igrala v postavi: Tomaž Roudi, Mirza Tvrtkovič, Jure Koščak, Gaj Vidmar...
Pari 1. kroga v I. SNTL, moški (sobota, 13.9. ob 17,00): Krka – Ilirija, Arrigoni Izola – Kema Puconci I, Mengeš – Zavarovalnica Maribor, Kema Puconci II – Letrika, Šternmatik Cirkovce – Olimpija.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka najbližje novemu naslovu!