Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Slovenci upajo na vrnitev v elito

 

Namizni tenis/ Začelo se bo Evropsko ekipno prvenstvo

Ljubljana – To sredo, 24. septembra se bo v portugalski prestolnici Lizboni začelo Evropsko ekipno prvenstvo, na katerem bo nastopilo 42 moških in 37 ženskih reprezentanc. In med njimi bosta tudi najboljši slovenski ekipi, za kateri bo to drugo veliko tekmovanje v letošnjem letu. Po ekipnem svetovnem prvenstvu maja letos v Tokiu, bo sedaj med 24. in 28. septembrom, še ekipno EP. Oba naša selektorja sta se odločila za preverjene igralce z izkušnjami s tovrstnih tekmovanj. Bojan Rak bo znova računal na Bojana Tokića, Saša Lasana, Jana Žibrata in Uroša Slatinška, medtem ko se je Vesna Ojsteršek odločila, da poleg Mance Fajmut, Jane Tomazini in Alex Galič tokrat priložnost ponudi 16-letni Tamari Pavčnik. Cilj naših reprezentanc, ki igrajo v 2. diviziji, med 17. in 32. mestom, je sicer uvrstitev med elito, torej med 16 najboljših ekip Evrope, toda to bo vse prej kot lahka naloga.

Na lanskem prvenstvu v Schwechatu je moška ekipa osvojila 18. mesto, ženske so bile 21., vse skupaj pa pomeni, da bosta obe naši ekipi v Lizboni nastopali v 2. diviziji. Moški se bodo v predtekmovalni skupini F kot nosilci pomerili s Švico, Bolgarijo in Irsko, ženske pa čakajo obračuni s Srbijo, Švico in Finsko. Selektor Rak kljub ugodnemu žrebu opozarja na neobremenjene tekmece, ki utegnejo proti našim fantom loviti presenečenje. Že v prvi tekmi proti Bolgarom, ki bo na sporedu v sredo ob 13h, bo potrebno iti na polno: „Lahkega žreba ni, prav vse ekipe bodo na prvenstvo prišle s svojo računico in bodo nevarne. Mi bomo seveda znova računali na vedno odličnega Tokića in nepogrešljivega Lasana, nekoliko pa skrbi zdravstveno stanje Žibrata, ki zaradi poškodbe prepone v zadnjih tednih ni mogel opravljati sistematičnega treninga." Dekleta prvenstvo odpirajo v sredo ob 10h proti Finkam, boju za 2. mesto v skupini pa utegne biti odločilna tekma proti Švici, ki bo na sporedu v četrtek ob 13h. Selektorka Ojsteršek se zaveda izziva in računa na dober pristop svojih varovank: „Vse reprezentance so nam dobro poznane. Proti Finski in Švici smo na papirju favoriti, toda to bo potrebno potrditi tudi za mizo. S Švicarkami smo v pretekli sezoni sicer slavile, vendar so bile vse tekmo izredno tesne, zato je potrebno, da bodo dekleta v ring prišla angažirana in pripravljena na hud boj".
Letošnje EP bo prvo veliko tekmovanje na katerem se bo igralo z novimi plastičnimi žogicami, ki so julija zamenjale stare celuloidne. Našemu najboljšemu igralcu Tokić tranzicija v začetku sezone, v primerjavi z Lasnom, ni povzročala večjih težav: „S svojo formo sem zadovoljen. Malo sem razočaran, ker je v moji igri trenutno preveč nihanj, vendar že res nestrpno pričakujem novo priložnost za igranje v slovenskem dresu in verjamem, da bom v Lizboni znova igral odlično".
V elitno divizijo, kamor želijo naši, vodita prvi dve mesti. V tem boju znova lahko pričakujemo naše fante, njihova glavna konkurenca pa bodo Srbi, Ukrajinci, Danci in Angleži, ter celo Belgijci in Turki. Izločilni boji bodo na sporedu v petek, soboto in nedeljo, ko bodo okronani tudi evropski prvaki. Naslov z lanskega prvenstva v moški in ženski konkurenci branita ekipi Nemčije.
Bojan Rak, selektor moške reprezentance pred odhodom na Portugalsko posebej žaluje, da se že na drugem prvenstvu zapovrstjo ubadajo z zdravstvenimi težavami. „Jan Žibrat nikakor ne uspe v celoti sanirati poškodbe prepone. Če počiva je v redu, ko začne s treningi, pa je situacija znova kritična. Rad bi bil, da bi bili vsi stoodstotno pripravljeni, vendar se nas nekako drži smola. Znova bo potrebno ekipo maksimalno zmotivirati in videti, kaj je v tem trenutku mogoče. Po celi Evropi so se ta vikend še igrala ligaška prvenstva, tako da pred samim prvenstvom skupnih priprav ni bilo moč izvesti. Skupne bazične priprave smo opravili avgusta na Otočcu, sedaj pa igralci predvsem lovijo formo na tekmah v tujini. Kljub vsemu tudi tokrat bomo seveda skušali priti v elitno divizijo. Ko sredi turnirja vidim priložnost, naredim vse, da jo tudi izkoristimo. Če se bo priložnost pokazala v Lizboni, jo bom zagrabil z obema rokama, obljubim borbo do zadnje točke", pravi Rak.
Selektorica ženske ekipe Vesna Ojsteršek pa tudi obljublja, da bodo dekleta v vsak dvoboj šla maksimalno angažirana, pripravljene na vse in upa, da bodo z dobro igro prišla do želenega rezultata. Težko bo proti Švici, še posebej pa proti Srbiji, ki je favoriizirana skupina, a se ne mislijo predati in verjame, da je lahko dvoboj odprt vse do konca. „Glede na to, da smo še na začetku sezone, in se igralci še privajajo na plastične žogice, je težko napovedati formo deklet. Trening je povsem nekaj drugega kot tako pomembno tekmovanje. Manca, Alex in Jana so že na prvih mednarodnih turnirjih (Češka, Belgija in ETTU pokal) pokazale odlično igro, vendar tudi nekaj pomanjkljivosti, katere bo treba v zadnjih treningih pred EP še odpraviti. Vsa tri dekleta so profesionalke, zato verjamem v njih, da bodo dale svoj maksimum. Za Tamaro Pavčnik sem se odločila iz preprostega razloga, enostavno verjamem vanjo. To je naša najbolj obetavna mlada igralka z zelo perspektivno igro, predvsem pa je igralka, katera ve, kaj hoče", pravi selektorica.
„Situacija je takšna, da v 2. kakovostni skupini na EP nastopajo tri reprezentance iz prve divizije SP (Ukrajina, Srbija in Danska ), Anglija pa se je v Tokiu med elito uvrstila. Hočem samo poudariti, kako močna je 2. divizija na letošnjem EP. Naš cilj je seveda, da osvojimo 1. mesto v skupini, potem pa bomo videli, kaj lahko storimo v izločilnih bojih. Seveda lahko pridemo med štiri najboljše reprezentance od 16. do 20. mesta, ni pa realno pričakovat, da se bomo borili za zmago v 2. skupini in mesto, ki vodi na evropske igre v Bakuju. S svojo formo sem zadovoljen. Malo sem razočaran, ker igram toplo-hladno. V večji meri sem bil v celotni karieri konstanten igralec in nisem izgubljal z igralci slabšimi od sebe, tako da sta me malo prizadela oz. zmedla poraza v Ligi prvakov s Simončikom in v Bundesligi s Hilscherjem. Veselim se nastopov za reprezentanco. Tam vedno igram dobro in upam, da bo v Lizboni tudi tako. Jan je v zadnjih štirih tednih imel veliko težav s poškodbo prepone in ni bil v pravem trening procesu, tako da bo vsak njegov doprinos ekipi (kakršnakoli zmaga) ogromen. Lasan je naš standardni igralec na katerega se lahko vedno zanesemo", nam je povedal naš najboljši igralec in največji selektorjev up Bojan Tokić.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Slovenci upajo na vrnitev v elito