Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Peršolja resno ogrozil Mariborčane

 

Namizni tenis/Nadaljevalo se je državno ligaško prvenstvo

Ljubljana – Minuli 14. krog tekmovanja v 1. moški namiznoteniški ligi, je dodatno zapletel boj za končnico, tako da nas tudi v zadnjih štirih ligaških krogih čaka veliko zelo zanimivih spopadov. Zadnji januarski vikend je osrednji spopad, ki je neposredno odločal o uvrstitvi v play off, odigran v mariborskem Taboru, kjer na štajersko – primorskem spopadu, gostje iz Vrtojbe niso smeli izgubiti. In glede na to, da sta obe ekipi v zadnjem času v dobri formi, so gledalci lahko spremljali odlično tekmo, igralci Letrike pa so na koncu le potrdili vlogo rahlega favorita. Odločilen je vsekakor bil Ludvik Peršolja, ki je osvojil tri točke, saj je premagal vse tri domače igralce. S tem je mladi slovenski reprezentant resno ogrozil Mariborčane, saj se jim lahko zgodi, da prvič ne bi prišli v play off. Po eno točko za pomembno zmago Letrike, sta tokrat prispevala Janez Tomše in Janez Petrovčič, ki sta dokaj presenetljivo premagala Matica Slodeja. Tako Korošec ostaja tragik za svojo ekipo izpod Pohorja.

Ostale tekme tega kroga niso odločale o ničemer, nekoliko bolj negotovo pa smo pričakovali na derbiju ekip iz spodnjega dela lestvice, in sicer v Izoli, kjer je pri Arrigoniju gostovala druga ekipa Keme Puconci. Gostje, ki so tudi bili v rahli prednosti, pa so bili premočni, saj za Izolčane ni nastopil Erik Paulin, kar jim je le še olajšalo delo. Arrigoni je osvojil le štiri nize kar je dejansko premalo za kakšno presenečenje. Še lažje delo kot njihovi mlajši kolegi, je imela prva ekipa Keme, ki je v Puconcih gostila že odpisano ljubljansko Olimpijo. Kljub temu so gostje uspeli osvojiti eno točko, ko je Flajs presenetljivo premagal Sukiča, vse drugo pa je ostalo v Prekmurju. Tudi Ilirija, ki resno računa na play off, je zabeležila novo zmago, a so se Ljubljančani proti gostom iz Mengša morali dobro potruditi. Aktualna državna prvakinja Krka, je svoj dvoboj 14. kroga preložila, a gotovo bo imela le nekoliko težji trening proti gostom iz Cirkovc.
Med dekleti je bil derbi na sporedu v Izoli, kjer si je zaloška Vesna z novo zmago že zagotovila končno 2. mesto pred play offo. Izolčanke so edini dve točki osvojili z zmagama proti mladi Špeli Trelec, vse drugo pa je pripadlo igralkam Vesne. Ekipa Mute, ki si je tudi zagotovila play off, sicer ni imela težjega dela proti gostjam iz Logatca, a kljub temu so tudi Notranjke odnesle dve točki. Še manj težav pa je po pričakovanju imela druga koroška ekipa, aktualne državne prvakinje, ki so gostile zadnjeuvrščeno ekipo Kajuh Slovana. Za gostje tokrat ni nastopila izkušena Špela Polončič, s čimer bi kakšna točka gotovo odšla tudi na Kodeljevo, kar je Manci Fajmut, ter Zali in Niki Veronik samo olajšalo delo.
Rezultati 14. kroga v I. SNTL, moški
Ilirija - Mengeš 5:3 (Roudi – Orešnik 0:3, Šfiligoj – Avbelj 3:2, Tvrtkovič – Jazbič 3:0, Šfiligoj – Orešnik 3:0, Roudi – Jazbič 3:0, Tvrtkovič – Avbelj 2:3, Šfiligoj – Jazbič 2:3, Tvrtkovič – Orešnik 3:0).
Arrigoni Izola - Kema Puconci II 0:5 (Vigini – Pelcar 0:3, Frank – Unger 0:3, Ludvik – Horvat 1:3, Frank – Pelcar 2:3, Vigini – Horvat 1:3).
Kema Puconci I - Olimpija 5:1 (Sukič – Grm Urbančič 3:0, Ropoša – Filipovič 3:0, Škraban – Flajs 3:0, Ropoša – Grm Urbančič 3:0, Sukič – Flajs 2:3, Škraban – Filipovič 3:0).
ŽNTK Maribor - Letrika 4:5 (Slodej – Tomše 2:3, Zafoštnik – Petrovčič 3:0, Črepnjak – Peršolja 0:3, Zafoštnik – Tomše 3:1, Slodej – Peršolja 1:3, Črepnjak – Petrovčič 3:2, Zafoštnik – Peršolja 0:3, Črepnjak – Tomše 3:2, Slodej – Petrovčič 2:3).
Krka – Šternmatik Cirkovce (ponedeljek, 2.2.2015 ob 17,00).
Lestvica:
1. Krka 13 13 0 65:21 26
2. Kema Puconci I 14 13 1 68:14 26
3. Letrika 14 10 4 60:28 20
4. ŽNTK Maribor 14 10 4 58:30 20
5. Ilirija 14 10 4 53:34 20
6. Šternamtik Cirkovce 13 5 8 32:50 10
7. Mengeš 14 4 10 31:56 8
8. Kema Puconci II 14 3 11 30:60 6
9. Arrigoni Izola 14 1 13 17:68 2
10. Olimpija 14 0 14 17:70 0
Rezultati 10. kroga v I. SNTL. ženske:
Fužinar Interdiskont - Kajuh Slovan 5:0 (N. Veronik – Benčina 3:0, Fajmut – Kozamernik 3:0, Z. Veronik – Opeka 3:0, Fajmut – Benčina 3:0, N. Veronik – Opeka 3:1).
Arrigoni Izola – Vesna Zalog 2:5 (Fink – Zera 1:3, Sterchi – Trelec 3:0, Paulin – Lukič 0:3, Sterchi – Zera 1:3, Fink – Lukič 0:3, Paulin – Trelec 3:1, Sterchi – Lukič 2:3).
Muta - Logatec 5:2 (Verhnjak – Okorn 3:0, Rojko – P. Mihevc 3:0, Naglič – Gutnik 1:3, Rojko – Okorn 3:0, Verhnjak – Gutnik 3:0, Naglič – P. Mihevc 0:3, Rojko – Gutnik 3:0).
Prosta je bila ekipa Ptuja.
Lestvica:
1. Fužinar Interdiskont 8 8 0 40: 4 16
2. Vesna Zalog 9 8 1 41:19 16
3. Muta 9 6 3 39:29 12
4. Arrigoni Izola 9 5 4 35:27 10
5. Ptuj 8 2 6 15:35 4
6. Logatec 8 1 7 15:35 2
Kajuh Slovan 9 0 9 9:45 0

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Peršolja resno ogrozil Mariborčane