Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Srhljivki v Mariboru in Vrtojbi

 

Namizni tenis/ Nadaljevalo se je ligaško državno prvenstvo

Ljubljana – Tudi tri kroge pred koncem ligaškega dela tekmovanja v 1. moški namiznoteniški ligi, ni znano katere štiri ekipe bodo nastopile v play offu. V 15. krogu sta bila namreč odigrana velika medsebojna derbija, katerih končna izida sta še dodatno zapletla končni razplet. Zato še vedno ni znano kateri dve ekipi bosta ob Krki in Kemi, zaigrali v letošnji končnici za naslov prvaka. V najslabšem položaju je sedaj ŽNTK Maribor, ki je po porazu pred tednom dni proti Letriki, v domači dvorani izgubil tudi proti Iliriji, torej proti obema neposrednima tekmecema.

Pri večkratnih državnih prvakih iz štajerske prestolnice je znova odpovedal Matic Slodej, ki je osvojil le eno točko, ko je premagal Šfiligoja. Izgubil je namreč proti Roudiju in Tvrtkoviču, tako da niti tri točke Gregorja Zafoštnika niso zadostovale za zmago domače ekipe, kateri se obeta, da je prvič ne bo v play offu
Zelo blizu vnovični končnici pa je Letrika, ki je po zmagi v Mariboru pred tednom dni, tokrat vzela skalp še drugemu velikanu slovenskega namiznega tenisa. Padla je namreč prva ekipa Keme Puconci, ki si je 2. mesto na lestvici bržkone že zagotovila. Toda to v Vrtojbi ni motilo igralcev domače Letrike, ki si je z novo zmago praktično že zagotovila 3. ali 4. mesto pred play offom. Prekmurci so na tem dvoboju veljali za nekakšne favorite, a se je potrdilo, da v odlični formi igra Ludvik Peršolja, ki je ugnal vse tri igralce Keme, še dve točki za zmago domačih je prispeval izkušeni Janez Petrovčič, ki je tesno slavil na začetku proti Škrabanu, ter na deveti odločilni tekmi proti Sukiču. Tokrat so najlažje delo imeli aktualni državni prvaki, igralci Krke, ki so na gostovanju pri Olimpiji v Ljubljani imeli le nekoliko težji trening. Kljub temu so tudi domači osvojili eno točko, kajti Flajs je premagal Novaka, vse drugo pa je šlo na Dolenjsko. Na štajersko – primorskem dvoboju v Cirkovcah so gostitelji brez težav slavili proti Izolčanom, ki niso uspeli osvojiti niti ene same točke. Pravzaprav je samo najmlajši izolski igralec Erik Paulin osvojil tri nize, vse drugo je ostalo pod Ptujsko Goro. Nekoliko bolj dramatičen in negotov dvoboj je bilo pričakovati v Puconcih, kjer je druga ekipa Keme Puconci gostila Mengšane. In ker so gostje nastopili brez Klemna Jazbiča, ni bilo nobenih možnosti za uspeh v Puconcih.
Po 15. krogih je tako že več ali manj jasno, da bodo na 1. mestu po rednem delu končali igralci Krke, drugo mesto je bržkone oddano ekipi Keme Puconci I, tretje Iliriji in četrto Letriki. Ilirijane do konca rednega dela v 17. krogu čaka še derbi s Kemo I, Primorce pa že prihodnji teden čaka peklensko gostovanje v Novem mestu. Mariborčane, ki bodo še dolgo časa obžalovali dva poraza v tednu dni, do konca rednega dela čakata še tekmi s Kemo I in Krko...
V 11. krogu I. SNTL za ženske smo bili priče obračunu dveh vodilnih ekip, ko so v Ljubljani pri Vesni gostovale državne prvakinje, igralke Fužinar Interdiskonta. Domačinke še naprej nastopajo brez poškodovane Kristine Rahotin in to se je tokrat poznalo tudi na rezultatu, na koncu je bilo 5:2 za Korošice. Pri Založankah je Ivana Zera premagala obe dvojčici Veronik, neurje pa je umirila Manca Fajmut, ki je svojo staro rivalko premagala brez večjih težav. Še najbolj zanimivo je bilo v Logatcu, kjer domačinke niso uspele presenetiti igralk izolskega Arrigonija. Obe ekipi v letošnji sezoni nastopata z občutno pomlajeno ekipo in si za tokratno tekmo zaslužita vse čestitke. Na koncu je športna sreča odločila, da bo zmaga odšla v Izolo. V odločilni 9. tekmi sta se pomerili Kaja Okorn in Kim Fink, dvoboj pa se je končal z zmago Primorke, čeprav je Notranjka vodila 2:1 v nizih - 3:2 (-4, 5, -14, 7, 13). Igralke Ptuja so po pričakovanju, brez težav ugnale Kajuh-Slovan, za katere ni nastopila izkušena Špela Polončič, kar je mladim gostiteljicam le olajšalo delo. Med dekleti je sicer že dolgo jasno, da bodo v play offu nastopile igralke Fužinarja Interdiskonta, Vesne Zalog, Mute in Arrigonija Izola.
Rezultati 15. kroga v I. SNTL, moški:
Olimpija – Krka 5:1 (Filipovič – Jorgić 0:3, Flajs – Novak 3:1, Grm Urbančič – Slatinšek 0:3, Boldin – Jorgić 1:3, Filipović – Slatinšek 0:3, Grm Urbančič – Novak 0:3).
Letrika – Kema Puconci I 5:4 (Petrovčič – Škraban 3:2, Tomše – Sukič 1:3, Peršolja – Ropoša 3:2, Tomše – Škraban 0:3, Petrovčič – Ropoša 1:3, Peršolja – Sukič 3:2, Tomše – Ropoša 1:3, Peršolja – Škraban 3:1, Petrovčič- Sukič 3:2).
ŽNTK Maribor – Ilirija 4:5 (Slodej – Šfiligoj 3:1, Zafoštnik – Tvrtkovič 3:0, Črepnjak – Roudi 0:3, Zafoštnik – Šfiligoj 3:2, Slodej – Roudi 2:3, Črepnjak – Tvrtkovič 0:3, Zafoštnik – Roudi 3:1, Črepnjak – Šfiligoj 0:3, Slodej – Tvrtkovič 2:3).
Šternmatik Cirkovce – Arrigoni Izola 5:0 (Kocuvan – Frank 3:0, Piljak – Vukovič 3:0, Koban – Paulin 3:2, Piljak – Frank 3:0, Kocuvan – Paulin 3:1).
Kema Puconci II – Mengeš 5:2 (Unger – Orešnik 1:3, Pelcar – Frelič 3:0, Horvat – Avbelj 3:0, Pelcar – Orešnik 3:2, Unger – Avbelj 1:3, Horvat – Frelih 3:0, Pelcar – Avbelj 3:1).
Lestvica:
1. Krka 15 15 0 75:24 30
2. Kema Puconci I 15 13 2 72:19 26
3. Letrika 15 11 4 65:32 22
4. Ilirija 15 11 4 58:38 22
5. ŽNTK Maribor 15 10 5 62:35 20
6. Šternamtik Cirkovce 15 6 9 39:55 12
7. Kema Puconci II 15 4 11 35:62 8
8. Mengeš 15 4 11 33:61 8
9. Arrigoni Izola 15 2 13 17:73 2
10. Olimpija 15 0 15 18:75 0
Rezultati 11. kroga v I. SNTL, ženske:
Vesna Zalog – Fužinar Interdiskont 2:5 (Lukič – Z. Veronik 0:3, Zera – N. Veronik 3:2, Supanič – Fajmut 0:3, Zera – Z. Veronik 3:0, Lukič – Fajmut 0:3, Supanič – N. Veronik 0:3, Zera – Fajmut 0:3).
Logatec – Arrigoni Izola 4:5 (Okorn – Čokelj 0:3, Gutnik – Fink 3:0, T. Mihevc – Sterchi 0:3, Gutnik – Čokelj 1:3, Okorn – Sterchi 0:3, T. Mihevc – Fink 3:0, Gutnik – Sterchi 3:1, T. Mihevc – Čokelj 3:2, Okorn – Fink 2:3).
Kajuh Slovan – Ptuj 1:5 (Kozamernik – Krajnc 0:3, Opeka – Tomanič Butkovska 3:0, Benčina – Bezjak 1:3, Opeka – Krajnc 0:3, Kozamernik – Bezjak 0:3, Benčina – Tomanič Butkovsak 1:3).
Prosta je bila ekipa Mute.
Lestvica:
1. Fužinar Interdiskont 9 9 0 45: 2 18
2. Vesna Zalog 10 8 2 43:24 16
3. Muta 9 6 3 39:29 12
4. Arrigoni Izola 10 6 4 40:31 12
5. Ptuj 9 3 6 20:36 6
6. Logatec 9 1 8 19:40 2
7. Kajuh Slovan 10 0 10 10:50 0

Namizni tenis/ Končuje se tekmovanje v 2. in 3. SNTL
KRKA IN KEMA NAJBLIŽJE NAPREDOVANJU

Ljubljana – Proti koncu gre tekmovanje v II. in III. SNTL za moške, kjer so najbližje napredovanju druge ekipe vodilnih moštev med prvoligaši, Krka II in Kema III. Krko II, ki je med drugoligaši tokrat slavila v Križah ter na derbiju na ljubljanskem Kodeljevem, na čelu ogroža le še koroški Fužinar. Med tretjeligaši pa Kemo III, ki je tokrat bila prepričljiva v Novi Gorici in Škofji Loki, lahko v zadnjem krogu ogrozi le še zaloška Vesna.
Rezultati 8. kroga v II. SNTL, moški: Sobota – Ptuj 5:4, Fužinar Interdiskont – Logatec 5:3, Muta – PPK Rakek 5:2, Kajuh Slovan – Melamin Kočevje 5:1, Križe – Krka II 0:5, Muta – Logatec 2:5, Fužinar Interdiskont – PPK Rakek 5:0, Križe – Melamin Kočevje 5:2, Kajuh Slovan – Krka II 4:5.
Vrstni red: 1. Krka II 26, 2. Fužinar Interdiskont 24, 3. Kajuh Slovan 22, 4. Križe 22, 5. Logatec 10, 6. Muta 10, 7. Melamin Kočevje 10, 8. Sobota 10, 9. PPK Rakek 8, 10. Ptuj 2.
Rezultati 5. kroga v III. SNTL, moški: Kajuh Slovan II – Vesna Zalog 1:5, Kema Puconci III – Gorica 5:0, Tempo Velenje – Royal Beach Škofja Loka 5:3, Tempo Velenje – Gorica 5:2, Kema Puconci III – Royal Beach Škofja Loka 5:2.
Vrstni red: 1. Kema Puconci III 16, 2. Vesna Zalog 14, 3. Tempo Velenje 12, 4. Gorica 6, 5. Kajuh Slovan II 2, 6. Royal Beach Škofja Loka 0.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Srhljivki v Mariboru in Vrtojbi