Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Slovenski mladinci odlični na Češkem

 

Namizni tenis/ Odigrano ITTF Junior Premium Circuit 2015

Praga – Po petih dneh tekmovanja je v mestu Hodonin, na Češkem, končan ITTF Junior Premium Circuit 2015 - Czech Junior & Cadet Open. Izjemno močno in kakovostno tekmovanje, ki so se ga udeležili mladinci in mladinke ter kadeti in kadetinje iz številnih evropskih in azijskih držav, je Sloveniji prineslo izjemen uspeh. Odlično so se odrezali zlati mladinci, ki so osvojili kar tri medalje. Po bronu Darka Jorgića med posamezniki in zlatu dvojice Jorgić/Kožul, je naši nadarjeni ekipi mladincev pripadlo še ekipno srebro, kar je roko na srce, v takšni konkurenci, bilo težko pričakovati. Toda generacija Darko Jorgić, Deni Kožul in Tom Šfiligoj, ki že vrsto let opozarja nase v evropskem merilu ni imela posebnega "rešpekta" proti nasprotnikom. Uspeh na Češkem pa je gotovo tudi spodbuda našim fantom za naslednja tekmovanja, še zlasti na evropskem prvenstvu za mladino, ki bo letos med 10. in 19. julijem potekalo v Bratislavi.

Do evropskega prvenstva je sicer še precej časa, zato kaže omeniti, da je zadnja medalja na Češkem prišla v ekipnih dvobojih, enako srebrno kolajno pa so naši fantje osvojili tudi enakem ITTF turnirju v Varaždinu. Predtekmovalni del tekmovanja v Hodoninu so Darko, Deni in Tom opravili sila suvereno in dvakrat s 3:0 premagali ekipi Madžarska/Romunija in Izrael ter si priigrali četrtfinalno vozovnico. V boju za kolajne je proti Madžarom blestel Jorgić, ki je najprej s 3:2 premagal Mateja Brucknerja, nato pa z 12:10 v petem nizu še Benceja Majorosa, ki je pred tem uspel dobiti peti niz proti Šfiligoju. Kožula je na tretji poziciji v slogu suvereno s 3:0 pospravil Gaborja Kovacsa. Že pred pričetkom polfinalnega obračuna z Rusi je bilo jasno, da naše fante čaka trda tekma, toda malokdo si je upal napovedati dramo, ki se je v naslednjih dveh urah in pol odviljala v dvorani Teza. Najboljši Rus, 5. mladinec Evrope, Konstantin Chernov je v prvi tekmi s 3:0 (9, 7, 8) ugnal Šfiligoja, ki ob zaključkih nizov ni znal povleči pravih potez. Barko je umiril Jorgić, ki je s 3:1 (-6, 7, 9, 6) ugnal Andreya Semenova, Ruse pa je znova v vodstvo popeljal nadarjeni obrambni igralec Maxim Chaplygin, ki je proti Kožulu s pomočjo sreče tesno dobil prvi niz, nato pa dominiral, bilo je 3:0 (10, 5, 4). V četrti tekmi sta se udarila polfinalista posamičnega tekmovanja Jorgić in Chernov. Darko je začel bolje in povedel z 2:0, nato pa je oba igralca dodobra zdelala nervoza in v nadaljevanju smo spremljali tesno bitko – v taki situaciji je zmagovalec samo en, Jorgić je slavil s 3:1 (8, 9, -5, 12). O potniku v finale je tako odločala tekma med Šfiligojem in Semenovom. Igralca se poznata že od rane mladosti – na Euro Mini Champsu leta 2008 je Rus v osmini finala z 11:9 v petem nizu ustavil našega igralca, tokrat pa mu je Tom vrnil z obrestmi. Prvi niz je ekspresno v žep pospravil Tom, nato pa v drugem zapravil prednost in se nekaj minut kasneje znašel v hudi luknji. Semenov je imel pri rezultatu 10:9 v četrtem nizu na voljo prvo zaključno žogico. Do konca tekme jih je zapravil še štiri, vse v petem nizu, kjer sta igralca v igri na razliko odigrala nekaj neverjetnih izmenjav, na koncu pa je Šfiligoj dvakrat z igro na vse ali nič na vrhunski način ubranil zaključni žogici in pri rezultatu 18:16 v znak zmagoslavja padel na kolena, tekma se je končala z rezultatom 3:2 (4, -9, -6, 10, 16).
V finalu so naše fante pričakali japonski mladci: Tomokazu Harimoto, Takuto Izumo in Yukiya Uda. V prvi tekmi je Harimoto s 3:0 (9, 4, 4) premagal Kožula, nato pa je Jorgić zapravil vodstvo z 2:1 in 10:8 in na koncu izgubil proti Izumu z 2:3 (8, -7, 9, -10, -2). Šfiligoj je nadaljeval z izvrstno dnevno formo in je s 3:1 (7, -9, 9, 9) premagal Udo, a Harimoto je kmalu Japoncem priigral končno zmago s 3:1, potem ko je Jorgića ugnal s 3:0 (6, 8, 3). Ostale naše ekipe so obstale v predtekmovanju in si niso priigrale mesta v finalnem delu. Izmed kadetov sta se v finalni del tekmovanja posameznikov prebila Aljaž Frelih in Katarina Stražar in obstala med 32. najboljšimi, enako tudi dvojici Aljaž Frelih/Matjaž Pinter in Aleksandra Vovk/Katarina Stražar.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Slovenski mladinci odlični na Češkem