Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Mariborčane lahko reši le še čudež

 

Namizni tenis/ Končuje se ligaško državno prvenstvo

Ljubljana – Minuli konec tedna, ko je odigran 16. krog ligaškega tekmovanja v I. moški namiznoteniški ligi, so praktično določene štiri ekipe, ki bodo letos igrale v play offu. In doseženi rezultati, ko sta na sporedu bila dva velika derbija, v Puconcih in Novem mestu, so privedli do tega, da v končnici skoraj zanesljivo ne bo najuspešnejše ekipe po osamosvojitvi, ŽNTK Maribor. Teoretične možnosti še obstajajo, toda čeprav se dogajajo tudi čudeži, so možnosti varovancev štajerskega trenerja Mirka Milovančeviča: Gregorja Zafoštnika, Matica Slodeja in Matevža Črepnjaka, več kot minimalne.

Igralci ŽNTK Maribor so svojo prvo meč žogico zapravili na Valentinovo, ko so po kar treh urah dramatičnega in razburljivega dvoboja izgubili na tradicionalnem prekmursko – štajerskem derbiju, v Puconcih bi Mariborčani morali premagati domačo Keme če bi želeli računati na play off, toda svojo računico za dokončno osvojitev 2. mesta pred play offom so imeli tudi varovanci domačega trenerja Štefana Kovača. Junak dvoboja je bil vsekakor Dominik Škraban, ki je premagal vse tri štajerske igralce, vse ostalo pa je bila samo rutina, kajti, čeprav se je zelo boril je tretji mariborski igralec Črepnjak izgubil še proti Bojanu Ropoši in Patriku Sukiču, kar je bilo dovolj za zmago gostiteljev, ki prihodnji konec tedna, v Puconcih gosti še Ilirijo, ki se je že uvrstila v play off, v zadnjem krogu pa gostuje pri vodilni Krki. Prav nepremagljiva Krka to soboto gostuje v Mariboru.
Drugi spopad ekip iz zgornjega dela lestvice, v 16. krogu je odigran v Novem mestu, kjer je vseh skrbi razbremenjena domača Krka, po pričakovanju visoko premagala goste iz Vrtojbe. Spopad Krke in Letrike bo najverjetneje tudi en izmed polfinalnih parov play offa, in že ta tekma je potrdila, kdo je bolj zrel za finale. Za Letriko je edino točko osvojil Janez Tomše, ki je gladko premagal utrujenega Darka Jorgića, vse drugo pa je ostalo na Dolenjskem, kjer se je ob tradicionalno odlčinem Slatinšku, tokrat izkazal tudi veteran Karković. Ostali dvoboji tega kroga niso odločali o ničemer, kljub temu pa je bilo v Izoli, kjer je Olimpija imela možnosti osvojiti prvi par točk, sila dramatično. Čeprav sta Boldin in Grm Urbančič igrala odlično ter osvojila po dve točki, je to bilo premalo za prvi uspeh v tem prvenstvu. Mladi Paulin je ob pomoči Franka in Viginija, uspel osvojiti dovolj točk za tesno zmago domačega Arrigonija. Mengeš je še enkrat razočaral, saj je brez Orešnika, visoko izgubil proti gostom iz Cirkovc. Po zmagi mladega Erjavca so Mengšani sicer povedli, pozneje pa je vseh pet točk pripadlo gostom izpod Ptujske Gore. Veliko težav je tokrat imela Ilirija, ki si je zagotovila play off, a je proti drugi ekipe Keme, komajda dosegla tesno zmago 5:4, potem ko so Prekmurci že vodili 4:3...
Med dekleti kjer ni več neznank, je vodilna ekipa Fužinarja Interdiskonta, v tekmi 12. kroga pričakovano, gladko premagala gostje iz Logatca. Dvoboj na Ptuju, ki ni odločal o ničemer, so suvereno dobile igralke zaloške Vesne, čeprav zraven spet ni bilo izkušene Krstine Rahotin. Najbolj zanimivo pa je bilo nedvomno v Izoli, kjer se je neposredno odločalo o končnem 3. mestu pred play offom in s tem lažjim delom v končnici. V izredno dramatičnem in zanimivem dvoboju so tesno 5:4 slavile gostiteljice, čeprav so pred tem že izgubljale kar 1:4. Korošice so v štirih tekmah potrebovale eno samo točko, a so vsi dvoboji pripadli Izolčankam, kot dodatna zanimivost pa so bili vsi štirje dvoboji končani šele po petih nizih...
Rezultati 16. kroga v I. SNTL, moški:
Mengeš - Šternmatik Cirkovce 1:5 (Erjavec – Koban 3:1, Jazbič – Kocuvan 2:3, Avbelj – Piljak 0:3, Jazbič – Koban 1:3, Erjavec – Piljak 0:3, Avbelj – Kocuvan 1:3).
Arrigoni Izola - Olimpija 5:4 (Frank – Grm Urbančič 0:3, Paulin – Flajs 3:0, Vigini – Boldin 2:3, Paulin – Grm Urbančič 3:0, Frank - Boldin 0:3, Vigini – Flajs 3:1, Paulin – Boldin 3:0, Vigini – Grm Urbančič 2:3, Frank – Flajs 3:2).
Kema Puconci I – ŽNTK Maribor 5:3 (Sukič – Črepnjak 3:2, Ropoša – Slodej 1:3, Škraban – Zafoštnik 3:1, Ropoša – Črepnjak 3:2, Sukič – Zafoštnik 2:3, Škraban – Slodej 3:0, Ropoša – Zafoštnik 2:3, Škraban – Črepnjak 3:1).
Ilirija - Kema Puconci II 5:4 (Tvrtkovič – Horvat 3:1, Šfiligoj – Horvat 3:1, Roudi – Pelcar 0:3, Šfiligoj – Horvat 1:3, Tvrtkovič – Pelcar 0:3, Roudi – Unger 3:2, Šfiligoj – Pelcar 1:3, Roudi – Horvat 3:1, Tvrtkovič – Unger 3:1).
Krka – Letrika 5:1 (Jorgić – Peršolja 3:1, Slatinšek – Petrovčič 3:0, Karković – Tomše 3:2, Slatinšek – Peršolja 3:0, Jorgić – Tomše 0:3, Karković – Petrovčič 3:2).
Lestvica:
1.Krka 16 16 0 80:25 32
2. Kema Puconci I 16 14 2 77:22 28
3. Ilirija 16 12 4 63:42 24
4. Letrika 16 11 5 66:37 22
5. ŽNTK Maribor 16 10 6 65:40 20
6. Cirkovce Štermatik 16 7 9 44:56 14
7. Kema Puconci II 16 4 12 39:67 8
8. Mengeš 16 4 12 34:66 8
9. Arrigoni Izola 16 2 14 22:77 4
10. Olimpija 16 0 16 22:80 0
Rezultati 12. kroga, ženske:
Ptuj - Vesna Zalog 3:5 (Tomanič Butkovska – Lukič 0:3, Bezjak – Supanič 3:0, Krajnc - Zera 1:3, Bezjak – Lukič 3:1, Tomanič Butkovska – Zera 0:3, Krajnc – Supanič 3:0, Bezjak – Zera 1:3, Krajnc – Lukič 0:3).
Fužinar Intergiskont - Logatec 5:0 (Fajmut – Okorn 3:0, Z. Veronik – P. Mihevc 3:2, N. Veronik – T. Mihevc 3:0, Z. Veronik – Okorn 3:0, Fajmut – T. Mihevc 3:0).
Arrigoni Izola – Muta 5:4 (Paulin – Verhnjak 0:3, Čokelj – Naglič 1:3, Sterchi – Rojko 3:0, Čokelj – Verhnjak 2:3, Paulin – Rojko 0:3, Sterchi – Naglič 3:2, Čokelj – Rojko 3:2, Sterchi – Verhnjak 3:2, Paulin – Naglič 3:2).
Prosta je bila ekipa Kajuh Slovana.
Lestvica:
1. Fužinar Interdiskont 10 10 0 50: 4 20
2. Vesna Zalog 11 9 2 48:27 18
3. Arrigoni Izola 11 7 4 45:35 14
4.Muta 10 6 4 43:34 12
5. Ptuj 10 3 7 23:41 6
6. Logatec 10 1 9 19:40 2
7. Kajuh Slovan 10 0 10 10:50 0

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Mariborčane lahko reši le še čudež