Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka, Kema, Ilirija in Letrika v play off-u!

 

Namizni tenis/Končuje se ligaško državno prvenstvo

Ljubljana – Po nepopolnem predzadnjem krogu ligaškega dela državnega prvenstva v I. moški namiznoteniški ligi je dokončno jasno, da bosta polfinalna para play offa: Krka – Letrika in Kema Puconci II – Ilirija. Teoretično se lahko pari sicer spremenijo, a je to težko pričakovati. Po prepričljivi zmagi proti tretjeuvrščeni Iliriji, Kema Puconci je namreč zadržala vsaj teoretično možnost, da bi v zadnjem krogu, ko bo veliki derbi, premagala Krko v Novem mestu, in si še zagotovila najboljši položaj pred končnico. Če pa Krka v zaostali tekmi 17. kroga osvoji točki v Mariboru, potem bodo Dolenjci spet imeli najboljši položaj pred play offom. Prav tako teoretično se lahko zgodi, da bi Letrika v zadnjem krogu prehitela Ilirijo, a le če Ljubljančani izgubijo proti Šternmatiku, Letrika pa premaga Mengeš.

Na tokratnem derbiju v Puconcih je edino točko proti Ljubljančanom izgubil prvi domači igralec Bojan Ropoša, ki je moral priznati premoč prekmurskemu rojaku Tomažu Roudiju. Zato pa je Ropoša ugnal Gaja Vidmarja, Patrik Sikuč in Dominik Škraban pa sta bila nepremagljiva za goste iz Spodnje Šiške. Uspešna je bila tudi druga ekipa Keme, ki je nekoliko presenetljivo slavila v Cirkovcah. Danilo Piljak je sicer osvojil tri točke za domače, a je to bilo premalo za zmago proti Prekmurcem, kjer sta po dve točki osvojila Pelcar in Unger, eno pa je prispeval še Horvat. Letrika je po pričakovanju slavila na primorskem derbiju proti gostom iz Izole. Pri gostiteljih je nekoliko odpovedal le Janez Petrovčič, katerega sta premagala Frank in Paulin, zato pa sta Ludvik Peršolja in Janez Tomše bila premočna za vse tri izolske igralce. Mengšani so po nekaj slabših nastopih, tokrat suvereno slavili pri Olimpiji na ljubljanski Galjevici. Drugi derbi 17. kroga je preložen na sredo zvečer, ko v Mariboru gostuje vodilna in nepremagljiva Krka. Gostje z Dolenjske so favoriti tudi pod Pohorjem.
Pri dekletih pa je že prej bilo odločeno, da bodo prvo mesto po prvem delu zasedle prve favoritinje in branilke naslova, igralke Fužinarja Interdiskonta, ki so v 13. krogu gladko s 5:0 slavile na koroškem derbiju pri Muti. To je bila pravzaprav koroška „generalka" polfinalnega dvoboja play offa, saj sta koroški ekipi na prvem in četrtem mestu na lestvici. Vmes pa sta izolski Arrigoni, ki je tokrat bil prost, ter zaloška Vesna, ki ni imela težav proti gostjam s Kodeljevega, tako da bodo ligaški del tekmovanja zaključile na 2. mestu. V Logatcu, kjer se ni odločalo o ničemer, so mlade gostiteljice slavile proti prav tako mladi ekipi iz Ptuja.
Rezultati 17. kroga v I SNTL, moški:
Kema Puconci I - Ilirija 5:1 (Sukič – Roudi 3:1, Ropoša – Vidmar 3:0, Škraban – Tvrtkovič 3:1, Ropoša – Roudi 1:3, Sukič – Tvrtkovič 3:0, Škraban – Vidmar 3:0).
Letrika - Arrigoni Izola 5:2 (Petrovčič – Frank 2:3, L. Peršolja – Vigini 3:0, Tomše – Paulin 3:1, L. Peršolja – Frank 3:0, Petrovčič – Paulin 0:3, Tomše – Vigini 3:0, L. Peršolja – Paulin 3:0).
Olimpija - Mengeš 0:5 (Boldin – Orešnik 0:3, Grm Urbančič – Avbelj 1:3, Flajs – Jazbič 0:3, Grm Urbančič – Orešnik 0:3, Filipovič – Jazbič 0:3).
Cirkovce Šternmatik - Kema Puconci II 4:5 (Koban – Horvat 0:3, Piljak – Unger 3:1, Kocuvan – Pelcar 0:3, Piljak – Horvat 3:1, Koban – Pelcar 0:3, Kocuvan – Unger 2:3, Piljak – Pelcar 3:1, Kocuvan – Horvat 3:2, Koban – Unger 2:3).
ŽNTK Maribor - Krka - prestavljeno na 25.2. ob 18,00.
Lestvica:
1. Krka 16 16 0 80:25 32
2. Kema Puconci I 17 15 2 82:22 30
3. Letrika 17 12 5 71:39 24
4. Ilirija 17 12 5 64:47 24
5. ŽNTK Maribor 16 10 6 65:40 20
6. Cirkovce Štermatik 17 7 10 48:61 14
7. Kema Puconci II 17 5 12 44:71 10
8. Mengeš 17 5 12 39:66 10
9. Arrigoni Izola 17 2 15 24:82 4
10. Olimpija 17 0 17 22:85 0
Rezultati 13. kroga, ženske:
Muta – Fužinar Interdiskont 0:5 (Verhnjak – Z. Veronik 0:3, Rojko – N. Veronik 0:3, Naglič – Fajmut 0:5, Rojko – Z. Veronik 0:3, Verhnjak – Fajmut 0:3)
Logatec - Ptuj 5:3 (Okorn – Krajnc 1:3, Gutnik – Tomanič Butkovska 3:0, T. Mihevc – Bezjak 1:3, Gutnik – Krajnc 3:0, Okorn – Bezjak 0:3, T. Mihevc – Tomanič Butkovska 3:1, Gutnik – Bezjak 3:2, T. Mihevc – Krajnc 3:1).
Vesna - Kajuh Slovan 5:2 (Lukič – Benčina 3:0, Zera – Kozamernik 3:0, Supanič – Opeka 1:3, Zera – Benčina 3:0, Lukič – Opeka 3:1, Ristevski – Kozamernik 0:3, Zera – Opeka 3:0).
Prosta je bila ekipa Arrigonija Izola
Lestvica:
1. Fužinar Interdiskont 11 11 0 55:6 22
2. Vesna Zalog 12 10 2 53:29 20
3. Arrigoni Izola 11 7 4 45:35 12
4. Muta 11 6 5 43:39 12
5. Ptuj 11 3 8 26:46 6
6. Logatec 11 2 9 24:48 4
Kajuh Slovan 11 0 11 12:55 0

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka, Kema, Ilirija in Letrika v play off-u!