Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Po osmih letih nastopa tudi Bojan Tokić

 

Namizni tenis/ Jesenice gostijo 24. državno prvenstvo, posamično in dvojice

Bojan TokićLjubljana – Športna dvorana OŠ Prežihovega Voranca na Jesenicah bo to soboto in nedeljo, 28. februarja in 1. marca, gostila 24. člansko državno prvenstvo RS v namiznem tenisu, posamično in dvojice. Gre za izjemno pomembno tekmovanje na katerem bodo nastopili domala vsi najboljši igralci in igralke, ki jih premore slovenski namizni tenis. Po mnogih letih se namreč na vrhunec domače namiznoteniške sezone vračata rekorderja po številu naslovov državnih prvakov, Bojan Tokić in Biljana Todorvić.

Naš že vrsto let prvi igralec, 34-letni Novogoričan Bojan Tokić, ki že desetletje igra v tujini, je ob razkritju novice, ki je v namiznoteniških krogih povzročila val navdušenja, pohvalil delo Namiznoteniške zveze Slovenije: »Željo za moj nastop na državnem prvenstvu je izrazila NTZS. Glede na to, da mi zveza res stoji ob strani, me podpira, ter da imam zadnje čase z vodilnimi maksimalno korekten in spoštljiv odnos, sem privolil v nastop na DP, v upanju, da bo moj nastop še dodatno koristil promociji namiznega tenisa«, je dejal Tokić, ki je nazadnje na državnem prvenstvu nastopil v Cerknici leta 2007, ko je v finalu s 4:2 ugnal Mitjo Horvata in prišel še do svojega 7. naslova državnega prvaka, nato pa predvsem zaradi natrpanega urnika v Bundesligi in mednarodnih nastopov prepustil možnost za uspeh tudi drugim igralcem.
V zadnjih letih so tako kraljevali igralci iz vzhodne Slovenije, oz. iz Pomurja, tri naslove je osvojil Horvat, enega Bojan Ropoša, dva pa Jan Žibrat. Lani je do svojega prvenca po dolgem čakanju prišel še Uroš Slatinšek. Tokrat pa se bodo vsi zoperstavili Tokiću, ki je kljub vsemu prvi favorit. Delo NTZS je bilo v zadnjih letih usmerjeno predvsem v razvoj podmladka in rezultati so že tu, za uspehe v mednarodnem merilu skrbi predvsem 16-letni Darko Jorgić, ki na evropski mladinski lestvici že zaseda 8. mesto. Prihod Tokića bo tako izvrstna priložnost za mladce, ki bodo v družbi svojega idola lovili presenečenje.
Da bo zgodba še lepša, je Tokić poskrbel z lepo potezo, saj ni pozabil stare obljube in bo v konkurenci dvojic združil moči z Bojanom Pavičem: "Drži, da sem Paviču pred desetletjem obljubil, da bom tudi z njim enkrat odigral dvojice. Potem na državnih prvenstvih nisem več nastopal, sedaj pa je prišel čas, da obljubo izpolnim. Seveda to ni samo obljuba, ampak tudi motivacija."
Biljana TodorovićŠe lepše spomine na državna prvenstva kot Tokić ima Bilijana Todorović, ki je absolutna rekorderka po številu državnih naslovov v samostojni Sloveniji. Med leti 1995 in 2008 je karizmatična Biba osvojila kar 20 naslovov državne prvakinje (6 posamezno, 8 dvojice in 6 mešane dvojice). V zadnjih letih nastopa v elitni francoski ligi Pro-A, medtem ko se posamičnih turnirjev ne udeležuje. Ob napovedi povratka je bila nasmejana: »Pred letom dni sva se z Bojanom bolj v hecu pogovarjala, da bi nastopila na državnem, sedaj pa je to prešlo v realnost.«
Na Jesenicah bo svoj tretji zaporedni naslov lovila Korošica Manca Fajmut, ki pa bo imela vse prej kot lahko delo, saj poleg Todorovičeve nase vse bolj opozarja Alex Galič, ki je v zadnjih sezonah v Akademiji Wernerja Schlagerja v bližini Dunaja močno napredovala in je na svetovni jakostni lestvici s 172. mestom tudi najboljša Slovenka. Nastop trikratne državne prvakinje Jane Tomazini je še pod vprašajem, zato pa bosta iz ozadja napadali predvsem Zala Veronik in Tamara Pavčnik, ki sta lani na mladinskem evropskem prvenstvu poskrbeli za eno izmed največjih presenečenj turnirja, ko sta Sloveniji v ekipnem delu priigrali 6. mesto.
Nedeljski spored bo skorajda povsem v znamenju posamičnega tekmovanja. Krona za najboljšo mešano dvojico bo podeljena že v soboto zvečer, medtem ko se bo drugi dan začel ob 10. uri zjutraj s tekmami osmine finala posameznikov, zaključil pa okoli 15. ure, ko bosta okronana državna prvaka RS za leto 2015.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Po osmih letih nastopa tudi Bojan Tokić