Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Tokić do osmega, Fajmutova do tretjega državnega naslova!

 

Namizni tenis/ Odigrano 24. državno prvenstvo, posamezno in dvojice

Tokić - Žibrat finaleJesenice - Športna dvorana OŠ Prežihovega Voranca na Jesenicah je zadnji februarski in prvi marčevski dan, v soboto in nedeljo, 28. februarja in 1. marca, gostila 24. člansko državno prvenstvo RS v namiznem tenisu, posamično in dvojice. Šlo je vsekakor za najpomembnejšo domače tekmovanje na katerem so nastopili domala vsi najboljši igralci in igralke, ki jih trenutno premore slovenski namizni tenis. Po dolgih osmih letih se je na državno prvenstvo vrnil najboljši slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokič, ki je na Jesenicah igral koliko je bilo potrebno, in je kljub temu dokazal, da je v Sloveniji še vedno najboljši. V finalu je 34-letni Novogoričan, s 4:2 ugnal enajst let mlajšega Prleka, Jana Žibrata, ki prav tako igra v Nemčiji, s tem pa je osvojil svoj osmi posamični naslov državnega prvaka.

Bojan Tokić, ki ga v Nemčiji čaka težavno delo, da bi s svojim Saarbrücknom zaigral v play offu nemške Bundeslige, je na Jesenicah že izgubljal z 0:2, a je v nadaljevanju izid preobrnil v svojo korist. V četrtem nizu je tudi izničil zaostanek s 7:9 in 10:11. Naslednja dva niza je dobil lažje.
Nekaj težav je osemkratni državni prvak imel tudi v polfinalu, kjer mu je nadarjeni Darko Jorgić po zaostanku z 0:3 odvzel dva niza. „Delo sem opravil korektno, jasno pa je, da nisem igral najboljšega tenisa. Enostavno se nisem dobro počutil, tudi če bi igral proti očetu, bi zagotovo imel probleme. Ne bom lagal, vedno govorim po resnici, zato moram reči, da nisem zadovoljen z organizacijo. Prišel sem iz Nemčije, očitno s konja na osla. Imam težave z gležnji, pa sem moral igrati Tokić - Žibratna parketu, na katerem se nikjer ne igra. Tudi svetloba ni bila prava, zato sem bil mogoče videti malce nejevoljno. A svoje delo sem vseeno opravil korektno in pošteno. Že vrsto let igram v tujini in imel sem kar nekaj težav, da sem se našel. Drugače je igrati proti najboljšim igralcem sveta kot z domačimi igralci. Vesel sem, da sem spet državni prvak, povsem jasno pa je, da se tega ne veselim, kot bi se to mladca Žibrat ali Jorgić. Oba pa moram pohvaliti, pokazala sta, da imata potencial. Jaz komaj čakam, da bo Jorgić malo starejši, jaz pa tretji igralec reprezentančne ekipe. S tako ekipo bi lahko kaj dosegli, samo upam, da Jan in Darko ne bosta prišla na pravo raven, ko bom jaz že v pokoju", je po osvojitvi novega državnega naslova dejal Bojan Tokić.
Pri ženskah je lanskoletni naslov ubranila trenutno naša igralka, članica državnih prvakinj Fužinarja Interdiskonta, Manca Fajmut, ki je v finalu s 4:1 premagala mlado Tamaro Pavčnik. Ta je v polfinalu presenetila najbolje rangirano slovensko igralko na svetovni jakostni lestvici, Alex Galič. V finalu je bila Fajmutova večji del obračuna premočna in je slavila s 4:1 ter tako prišla še do tretjega zaporednega naslova. Pred njo je to uspelo le še Martini Safran (poročena Pohar) med leti 2002 in 2004. Naslov je za Korošico prišel v pravem trenutku: »V namiznoteniškem centru že dve sezoni odlično treniramo in na prvenstvo sem prišla v dobri pripravljenosti. V finalu sem sicer pričakovala obračun z Galičevo, vendar sem kljub temu proti Pavčnikovi odigrala izredno skoncentrirano od prve do zadnje točke.« Za Fajmutovo, ki je v polfinalu ugnala soigralko s Koroške, Zalo Veronik, je to tretji posamični naslov, pričakovano pa je postala prvakinja med tudi med ženskimi dvojicami, kjer je igrala skupaj z Galičevo. Pri moških dvojicah sta zmagala Jan Žibrat in Deni Kožul, pri mešanih pa Gregor Zafoštnik in Zala Veronik.
Rezultati zaključnih dvobojev:
Moški, posamezno, ¼ finale: Bojan Tokić – Bojan Ropoša 4:0, Darko Jorgić – Tomaž Roudi 4:2, Mitja Horvat – Matic Slodej 4:1, Ludvik Peršolja – Jan Žibrat 1:4, ½ finale: Bojan Tokič - Darko Jorgić 4:2, Jan Žibrat - Mitja Horvat 4:0, finale: Tokič - Žibrat 4:2.
Končni vrstni red: 1. Bojan Tokiž, 2. Jan Žibrat (oba Nemčija), 3.- 4. Darko Jorgić (Krka) in Mitja Horvat (Avstrija), 5.- 8. Bojan Ropoša (Kema Puconci), Tomaž Roudi (Ilirija), Matic Slodej (ŽNTK Maribor) in Ludvik Peršolja (Letrika) itd.
Ženske, posamezno: ¼ finale: Alex Galič – Urška Čokelj 4:0, Ivana Zera – Tamara Pavčnik 0:4, Zala Veronik – Nika Veronik 4:2, Rebeka Lukič – Manca Fajmut 1:4, polfinale: Manca Fajmut - Zala Veronik 4:0, Alex Galič - Tamara Pavčnik 0:4, finale: Fajmut - Pavčnik 4:1.
Končni vrstni red: 1. Manca Fajmut (Fužinar Interdiskont), 2. Tamara Pavčnik (Hrastnik), 3.- 4. Zala Veronik (Fužinar Interdiskont) in Alex Galič (Avstrija), 5.- 8. Urška Čokelj (Arrigoni Izola), Ivana Zera, Rebeka Lukič (obe Vesna Zalog) in Nika Veronik (Fužinar Interdiskont).
Moške dvojice, finale: Uroš Slatinšek/Darko Jorgič - Jan Žibrat/Deni Kožul 3:0, ženske dvojice, finale: Manca Fajmut/Alex Galič - ZalaVeronik/Nika Veronik 3:1, mešane dvojice: Gregor Zafoštnik/Zala Veronik - Deni Kožul/Katja Gutnik 3:1 (Bronasta odličja sta osvojila še para: Darko Jorgić/Tamara Pavčnik in Matic Slodej/Ivana Zera).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Tokić do osmega, Fajmutova do tretjega državnega naslova!