Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Krka z Letriko, Kema z Ilirijo

 

Namizni tenis/ Končano je ligaško državno prvenstvo

Ljubljana – Prav na predvečer mednarodnega dneva žena je bil končan prvi del državnega prvenstva v obeh prvih namiznoteniških ligah. In čeprav je že prej bilo jasno, katerih osem ekip se je uvrstilo v končnico, oz. tako imenovani play off, je tudi zadnji krog imel svoje čare. Teoretično je namreč bilo možno, da bi Letrika prehitela Ilirijo, s čem bi vodilna Krka, namesto z Vrtojbčani, v polfinalu play offa igrala proti Ljubljančanom. In prav malo je manjkalo, da bi se to zgodilo, kajti Šternmatik bi skoraj preseneti Ilirijo v Ljubljani. Ilirijani so sicer povedli 4:1, a so gostje izpod Ptujske Gore, osvojili tri točke zapovrstjo in je kmalu bilo 4:4. Tako je odločal deveti dvoboj, kjer je prvi domači igrač Tomaž Roudi, komajda premagal tretjega igralca Šternmatika Primoža Kobana. Tako je tesna zmaga le ostala v Ljubljani in Ilirija bo v polfinalu play offa igrala proti Kemi.

Letrika je po drugi strani svoje delo v Mengšu opravila z odliko, saj so Ludvik Peršolja, Janez Tomše in Janez Petrovčič, gostiteljem prepustili le dva niza. Kljub temu so igralci iz Vrtojbe že z osvojitvijo 4. mesta dosegli svoj maksimum, kajti praktično nemogoče je pričakovati, da bi Tokićevi varovanci, v polfinalu play offa, lahko ogrozili aktualno prvakinjo Krko. V ospredju zadnjega kroga je kljub vsemu bil veliki derbi, med vodilnima ekipama na lestvici, ki bosta bržkone tudi letos zaigrali v finalu play offa. Krka je samo še enkrat potrdila svojo dominacijo v tem prvenstvu in je dosegla še 18. zmago. Prekmurci so v Novo mesto prišli brez svojega prvega igralca Bojana Ropoše, kar je gostiteljem samo olajšalo delo. Edino točko za Kemo je osvojil Patrik Sukič, ki je v uvodnem dvoboju ugnal Tilna Novaka, vse drugo pa je pripadlo gostiteljem. V zadnjem, 6. dvoboju je 16-letni Darko Jorgić pričakovano ugnal trenerja Keme in nekdanjo legedno, 52-letnega Štefana Kovača, ki je kljub temu osvojil vsaj en niz, enako kot pred tem proti Urošu Slatinšku. Visoka zmaga Krke je napovedala, da želijo Dolenjci osvojiti še en naslov, a takrat bodo tudi Prekmurci bolj kompletni...Tudi ekipa, ki je v tem prvenstvu najbolj razočarala, ŽNTK Maribor je na gostovanju v Izoli slavila z maksimalno zmago. Najlažje delo pa je vseeno imela druga ekipa Keme, ki je kljub temu proti ljubljanski Olimpiji, ki spet seli v 2. ligo, izgubila eno točko.
Med dekleti je že dalj časa bilo vse znano, a si kljub temu Muta ni smela privoščiti poraza na Ptuju, kajti takrat bi v polfinalu play offa morale na spopad k nepremagljivim sosedam s Koroške, aktualnim državnim prvakinjam. Toda Muta je potrdila vlogo favoritinj pri mladih Ptujčankah, kjer je visoko slavila. Še lažje je ekipa Logatca slavila na gostovanju pri Kajuh Slovanu. V ponovitvi lanskega play offa so igralke Fužinarja Interdiskonta pričakovano slavile proti gostjam iz Izole. In prav spopad Korošic in Primork bo en izmed parov polfinala letošnje končnice, v drugem pa se bosta spopadli zaloška Vesna in druga koroška ekipa, Muta.
Polfinalni dvoboji, tako pri fantih, kot dekletih, se igrajo šele 9. in 13. maja, morebitna tretja tekma pa 16.5., finalni dvoboji so na sporedu med 30. majem in 6. junijem. Igra se na dve zmagi, prednost na morebitni tretji tekmi imajo ekipe, ki so bile bolje uvrščene v ligaškem delu prvenstva. Za tretji in četrti mesti se ne igra.
Rezultati 18 (zadnjega) kroga v I. SNTL, moški:
Krka – Kema Puconci I 5:1 (Novak – Sukič 2:3, Slatinšek – Kovač 3:1, Jorgić – Škraban 3:2, Slatinšek – Sukič 3:1, Novak – Škraban 3:2, Jorgić – Kovač 3:1).
Ilirija – Šternmatik Cirkovce 5:4 (Roudi – Kocuvan 3:1, Tvrtkovič – Koban 3:1, Vidmar – Piljak 0:3, Tvrtkovič – Kocuvan 3:0, Roudi – Piljak 3:0, Vidmar – Koban 0:3, Tvrtkovič – Piljak 1:3, Vidmar – Kocuvan 1:3, Roudi – Koban 3:2).
Mengeš – Letrika 0:5 (Avbelj – Tomše 0:3, Jazbič – Petrovčič 0:3, Orešnik – L. Peršolja 0:3, Jazbič – Tomše 1:3, Avbelj – L. Peršolja 1:3).
Arrigoni Izola – ŽNTK Maribor 0:5 (Germek – Slodej 0:3, Ludvik – Črepnjak 0:3, Frank – Zafoštnik 0:3, Ludvik – Slodej 0:3, Germek – Zafoštnik 0:3).
Kema Puconci II – Olimpija 5:1 (Unger – Flajs 3:0, Pelcar – Boldin 3:0, Horvat – Grm Urbančič 0:3, Pelcar – Flajs 3:0, Unger – Grm Urbančič 3:1, Horvat – Boldin 3:0).
Končna lestvica:
1. Krka 18 18 0 90:28 36
2. Kema Puconci I 18 15 3 83:28 30
3. Ilirija 18 13 5 69:51 26
4. Letrika 18 13 5 76:39 26
5. ŽNTK Maribor 18 11 7 72:45 22
6. Šternmatik Cirkovce 18 7 11 52:66 14
7. Kema Puconci II 18 6 12 49:72 12
8. Mengeš 18 5 13 39:71 10
9. Arrigoni Izola 18 2 16 24:87 4
10. Olimpija 18 0 18 23:90 0
Rezultati 14 (zadnjega) kroga v I. SNTL, ženske:
Ptuj – Muta 2:5 (Tomanič Butkovska – Verhnjak 1:3, Bezjak – Naglič 3:0, Krajnc – Rojko 0:3, Bezjak – Verhnjak 0:3, Tomanič Butkovska – Rojko 0:3, Krajnc – Naglič 3:0, Bezjak – Rojko 0:3).
Kajuh Slovan – Logatec 0:5 (Kozamernik – T, Mihevc 0:3, Benčina – Okorn 0:3, Adamek – Gutnik 0:3, Benčina – T. Mihevc 1:3, Kozamernik – Gutnik 0:3).
Fužinar Interdiskont – Arrigoni Izola 5:2 (N. Veronik – Paulin 3:0, Fajmut – Fink 3:0, Z. Veronik – Sterchi 1:3, Fajmut – Paulin 3:0, N. Veronik – Sterchi 1:3, Z. Veronik – Fink 3:0, Fajmut – Sterchi 3:1).
Prosta je bila ekipa Vesne Zalog.
Končna lestvica:
1. Fužinar Interdiskont 12 12 0 60:8 24
2. Vesna Zalog 12 10 2 53:29 20
3. Muta 12 7 5 44:41 14
4. Arrigoni Izola 12 7 5 47:40 14
5. Logatec 12 3 9 29:48 6
6. Ptuj 12 3 9 28:51 6
Kajuh Slovan 12 0 12 12:60 0

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Krka z Letriko, Kema z Ilirijo