Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Darko Jorgić in Zala Veronik državna prvaka

 

Namizni tenis/ Odigrano 11. državno prvenstvo U-21

DP-U21Cerknica - V organizaciji PPK Rakek, je v Cerknici potekalo 11. državno namiznoteniško prvenstvo za igralce in igralke stare do 21 let. Na tekmovanju, kjer je nastopilo 34 članic in 36 članov, sta posamično po pričakovanju slavila tačas najboljša mlada Slovenca, Darko Jorgić in Zala Veronik. Tekmovanje posameznikov je bilo zanimivo že vse od samega začetka. V skupini I, sta se udarila mlada reprezentanta, ki sta pred tem odlično nastopila na MP Italije, Deni Kožul (Logatec) in Tom Šfiligoj (Ilirija). Kožul je zasedal vlogo 1. nosilca in branilca naslova, tokrat pa ni našel odgovora na Šfiligoja, ki je izvrstno formo prinesel tudi na Notranjsko ter je slavil s 3:0. Še bolj zanimivo je bilo v skupini 5, kjer je Patrik Sukič (Kema) po porazih s Tilnom Cvetkom (Krka) in Črtom Grmom Urbančičem (Olimpija) ostal brez finalnega dela.

Poraz v skupini je Kožul še kako drago plačal, saj mu je žreb že v 1. krogu finalnega dela namenil 2. nosilca Darka Jorgića (Krka), ki je slavil s 3:0. V osmini finala je preobrat uprizoril Erik Paulin (Arrigoni), ki je Aljaža Šmaljclja (Krka) premagal po zaostanku z 2:2 in 2:8. Osvojil je zadnjih 9 točk na tekmi. Paulin je še eno epsko tekmo odigral v četrtfinalu, kjer je s 4:3 premagal Tilna Cvetka. Preboj v polfinale je uspel še Jorgiću, Šfiligoju in Ludviku Peršolji (Letrika). Jorgić je v polfinalu s 4:1 ugnal Paulina, povsem drugače pa je bilo v drugem polfinalu, kjer sta Peršolja in Šfiligoj navduševala z odličnimi potezami. Peršolja je povedel že s 3:1, a se Tom ni predal, grizel do konca in na koncu prišel do prve zmage nad Goričanom s 4:3.
Prvi niz finala med Jorgićem in Šfiligojem je bil odigran na vrhunskem nivoju in se je naposled končal z zmago Jorgića z 12:10. Hrastničan je nato zaigral bolj sproščeno in s 4:0 prišel do svojega prvega naslova državnega prvaka pri mlajših članih. Naslove je osvojil že med mlajšimi kadeti, kadeti in mladinci, sedaj ga čaka le še pri članih. Šfiligoj pa je znova potrdil, da garaško delo z osebnim trenerjem Jako Golavškom že rodi sadove, s čimer je gotovo zadovoljen tudi mladinski selektor Jože Urh, ki bo na Jorgića, Kožula in Šfiligoja še kako računal na julijskem mladinskem evropskem prvenstvu.
V konkurenci mlajših članic papirnatih presenečenj ni bilo. Mesto na odru za zmagovalke so si priborile prve štiri nosilke, naslov pa je odšel v roke 1. nosilke turnirja Zale Veronik (Fužinar). Zala je v polfinalu s 4:1 premagala Ano Tofant (Mengeš). Pravo uro resnice je Korošica preživela v četrtfinalu, ko je zadržala nalet Katrine Sterchi (Arrigoni) in slavila s 4:3. Tamara Pavčnik (Hrastnik) si je mesto v finalu priigrala z zmago nad Niko Veronik (Fužinar) s 4:1. Finale z izjemo prvega niza ni bilo tesno, vseh preostalih pet nizov je bilo gladkih, slavila pa je Zala s 4:2 (10, -4, 5, 4, -5, 6). Zala je tako prišla do drugega zaporednega naslova pri mlajših članicah, pri čemer ima že naslov v konkurenci mlajših kadetinj in mladink, nikoli pa ji ni uspelo slaviti pri kadetinjah. Tamara je 2. mestu na DP RS za članice dodala še srebro pri mlajših članicah.
Zlati dan sta Darko Jorgić in Zala Veronik dopolnila tudi v konkurenci dvojic. Zala je kakopak moči združila z dvojčico Niko in v finalu s 3:2 premagala navezo Tamara Pavčnik/Ana Tofant. Tretje mesto so si razdelile Simona Soldat in Nika Kobetič (PPK Rakek/Mengeš) ter Katja Gutnik in Tjaša Mihevc (Logatec). Pri mlajših članih sta bila Darko Jorgić in Tilen Novak (Krka) vseskozi zelo suverena. V finalu sta s 3:0 odpravila Ludvika Peršoljo in Patrika Sukiča. Na odru za zmagovalce sta stali še dvojici Tom Šfiligoj/Erik Paulin in presenetljivo Denis Pintar/Maj Pogačar (Kajuh Slovan). Igralca s Kodeljevega sta v četrtfinalu s 3:2 presenetila favorizirana Logatčana Denija Kožula in Miho Grampovčnika.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Darko Jorgić in Zala Veronik državna prvaka