Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Darku trije, Zali dva državna naslova

 

Namizni tenis/ Odigrano 24. Državno prvenstvo za mladince in mladinke

NT državno prvenstvo mladinciNovo mesto - V ŠRC Otočec je ta vikend potekalo 24. državno prvenstvo RS v namiznem tenisu za mladince in mladinke. Po pričakovanjih je bil junak turnirja Darko Jorgić, ki je pobral poln komplet zlatih odličij, medtem ko je pri dekletih Zala Veronik prišla do dveh zlatih odličij in enega srebra. Tekmovanje posameznikov je 16-letni Jorgić (NTK Krka) dobil brez večjih pretresov. V četrtfinalu je bil s 4:1 boljši od soigralca Petra Hribarja, v polfinalu pa je imel še največ dela proti Eriku Paulinu (NTK Arrigoni), ki je kasnejšemu zmagovalcu odvzel dva niza. V spodnjem delu žreba sta se v polfinalu pomerila nekdanja soigralca Deni Kožul (NTK Logatec) in Tom Šfiligoj (NTK Ilirija). Tekmo je s 4:1 dobil Kožul, ki pa v finalu proti Jorgiću ni imel večjih možnosti.

Pri dekletih smo že v polfinalu videli borbo med Zalo Veronik (NTK Fužinar) in Tamaro Pavčnik (NTK Hrastnik). Hrastničanka ima mesto v članski reprezentanci, Veronikova pa v zadnjem času ne pozna poraza proti svoji rivalki. Tokrat je slavila suvereno s 4:1. Nika Veronik (NTK Fužinar) je bila druga finalistka, potem ko je v polfinalu odpravila Aleksandro Vovk (NTK Logatec), ki je že v predtekmovanju ugnala 4. nosilko Katrino Sterchi (NTK Arrigoni), nato pa je bila od Primorke boljša še v četrtfinalu. Lani je finale mladinskega državnega prvenstva pripadlo Niki, letos pa je bila Zala predobra in je slavila s 4:0 (5, 8, 7, 4).
Med dvojicami sta branilca naslova Deni Kožul in Miha Grampovčnik izgubila v polfinalu proti Tomu Šfiligoju in Eriku Paulinu, potem ko sta v 5. nizu zapravila žogico za zmago, bilo je 3:2 (-5, 4, -5, 6, 11). Drugi polfinale je bil spopad 'Krkašev' v katerem sta Darko Jorgić in Aljaž Šmaljcelj s 3:1 ugnala Petra Hribarja in Tilna Cvetka. V finalu sta Tom in Erik precej hitro povedla z 2:0 v nizih, nato pa sta Darko in Aljaž pokazala povsem drug obraz in slavila s 3:2. Finale v konkurenci dvojic pri mladinkah je postreglo s pričakovanim obračunom med dvojčicama Veronik in Tamaro Pavčnik ter Ano Tofant. Po izgubljenem prvem nizu sta Korošici prevzeli pobudo in prišli do novega naslova z rezultatom 3:1. Bron sta osvojili dvojici Nika Naglič/Katrina Sterchi in Anja Bezjak/Katja Krajnc. Tudi v konkurenci mešanih dvojic se je Jorgić skupaj s Pavčnikovo v finalu proti Šfiligoju in Zali Veronik znašel v rezultatskem zaostanku z 0:2 v nizih, a to ni bilo dovolj, da bi Hrastničana podpisala kapitulacijo. Tekma se je končala z njunim drugim zaporednim naslovom z rezultatom 3:2. Na odru za zmagovalce sta stala še mešana para Deni Kožul/Tjaša Mihevc in Erik Paulin/Katrina Sterchi.
Rezultati, mladinci, posamezno, ¼ finale: Jorgić – Hribar 4:1, Grm Urbačnič – Paulin 1:4, Šfiligoj – Grampovčnik 4:1, Norčič – Kožul 0:4, ½ finale: Jorgić – Paulin 4:2, Šfiligoj – Kožul 1:4, finale: Jorgić – Kožul 4:1 (11:7, 11:5, 11:3, 7:11, 11:5).
Končni vrstni red: 1. Darko Jorgić (Krka), 2. Deni Kožul (Logatec), 3.- 4. Erik Paulin (Arrigoni Izola) in Tom Šfiligoj (Ilirija), 5.- 8. Peter Hribar (Krka), Črt Lovro Grm Urbančič (Olimpija), Miha Grampovčnik (Logatec) in Luka Norčič (Kema Puconci) itd.
Rezultati, mladinci dvojice, ½ finale: Jorgić/Šmaljcelj – Hribar/Cvetko 3:1, Šfiligoj/Paulin – Kožul/Grampovčnik 3:2, finale: Jorgić/Šmaljcelj – Šfiligoj/Paulin 3:2 (9:11, 5:11, 11:5, 11:6, 11:5).
Končni vrstni red: 1. Darko Jorigć/Aljaž Šmaljcelj (Krka), 2. Tom Šfiligoj/Erik Paulin (Ilirija/Arrigoni), 3.- 4. Peter Hirbar/Tilen Cvetko (Krka), Deni Kožul/Miha Grampovčnik (Logatec9 itd.
Rezultati, mladinke posamezno, ¼ finale: Z. Veronik – Stražar 4:0, Tofant – Pavčnik 2:4, Vovk – Sterchi 4:1, Mavri – N. Veronik 1:4, ½ finale: Z. Veronik – Pavčnik 4:1, Vovk – N. Veronik 0:4, finale: Z. Veronik – N. Veronik 4:0 (11:5, 11:8, 11:7, 11:4).
Končni vrstni red: 1. Zala Veronik, 2. Nika Veronik (obe Fužinar Interdiskont), 3.- 4. Tamara Pavčnik (Hrastnik) in Aleksandra Vovk (Logatec), 5.- 8. Katarina Stražar, Ana Tofant (obe Mengeš), Katrina Sterchi (Arrigoni Izola) in Gaja Mavri (Letrika) itd.
Rezultati, mladinke dvojice, ½ finale: Z. Veronik/N. Veronik – Naglič/Sterchi 3:0, Bezjak/Krajnc – Pavček/Tofant 1:3, finale: Z. Veronik/N. Veronik – Pavčnik/Tofant 3:1 (9:11, 11:6, 11:7, 11:3).
Končni vrstni red: 1. Zala Veronik/Nika Veronik (Fužinar Interdiskont), 2. Tamara Pavčnik/Ana Tofant (Hrastnik/Mengeš), 3.- 4. Nika Naglič/Katrina Sterchi (Muta/Arrigoni Izola) in Anja Bezjak/Katja Krajnc (Ptuj) itd.
Rezultati, mešane dvojice, ½ finale: Jorgić/Pavčnik – Kožul/Mihevc 3:1, Paulin/ Sterchi – Šfiligoj/Z. Veronik 2:3, finale: Jorgić/Pavčnik – Šfiligoj/Z. Veronik 3:2 (7:11, 7:11, 12:10, 11:9, 11:4).
Končni vrstni red: 1. Darko Jorgić/Tamara Pavčnik (Krka/Pavčnik), 2. Tom Šfiligoj/Zala Veronik (Ilirija/Fužinar Interdiskont), 3.- 4. Deni Kožul/Tjaša Mihevc (Logatec) in Erik Paulin/Katrina Sterchi (Arrigoni Izola) itd.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Darku trije, Zali dva državna naslova