Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Dolenjci in Korošice pred novima naslovoma

 

Namizni tenis/ Začenja se play off državnega prvenstva

Ljubljana – Potem, ko je že v začetku marca bil končan ligaški del tekmovanja v obeh prvih namiznoteniških ligah, se ta konec tedna, v soboto, 9. maja, začenja še play off. Najprej bodo na sporedu polfinalni dvoboji končnice, kamor so se uvrstile po štiri moške in ženske ekipe. In po tistem, kar smo videli v ligaškem delu prvenstva je jasno, da imata lanskoletna prvaka tudi v letošnjem zaključku prvenstva največ možnosti. Redni del ligaškega dela sta namreč na vrhu, s samimi zmagami, zaključila novomeška Krka pri moških in ravenski Fužinar Interdiskont pri ženskah. Tako je realno pričakovati, da bodo Dolenjci osvojili drugo, Korošice pa že šesto zvezdico zapovrstjo. Igralke Fužinarja pravzaprav niti ne bi smele imeti težavnega dela, nekoliko bolj zapleteno bi lahko bilo pri fantih, saj imajo tudi Prekmurci svoje načrte, čeprav je Krka trenutno v prednosti.

Pri Novomeščanih že drugo leto zapovrstjo ogrodje ekipe sestavljata lanskoletni državni prvak Uroš Slatinšek in odlični mladenič Darko Jorgić, ki se je konec preteklega tedna vrnil s svojega prvega članskega svetovnega prvenstva na Kitajskem. V rednem delu sta bila Uroš (41 zmag in 2 poraza) in Darko (32:3) najučinkovitejša igralca prvenstva in bosta poleg Nevena Karkovića in Tilna Novaka v polfinalni seriji, ki se igra na dve dobljeni tekmi, skušala zaustaviti prerojene Primorce iz Letrike, ki so po slabšem jesenskem delu, v spomladanskem prvenstvu izgubili le s Krkaši. Poleg Ludvika Peršolje, sta dvig forme nakazala nekdanja reprezentanta Slovenije Janez Tomše in Janez Petrovčič. Kljub vsemu pa Letrika le nima možnosti proti Krki, in omenjeni polfinalni dvoboj bi se moral končati po dveh tekmah.
Podobno bi se po dveh tekmah moral končati tudi drugi polfinalni obračun, kjer se bosta udarila letošnja finalista Slovenskega pokala puconska Kema in ljubljanska Ilirija. Vse tri medsebojne tekme v letošnji sezoni so dobili Pucončani, ki so lani z 1:2 v finalu klonili proti Krki in si letos želijo maščevanja. Prva tekma polfinala med Prekmurci in Ljubljančani bo zaradi nastopov Toma Šfiligoja (Ilriija) na ITTF Junior Circuitu v Španiji odigrana v sredo, 13. maja.
In če nas pri moških čaka napet boj za naslov, se zdi, da igralk Fužinarja z Raven na Koroškem še šesto leto zapovrstjo ne bo moč ustaviti. Poleg dvojčic Zale in Nike Veronik, ki imata zaradi porodniškega dopusta Bolgarke Asye Kasabove letos bolj pomembno vlogo, bo šesto zvezdico napadala Manca Fajmut, ki je na SP na Kitajskem dosegla uspeh kariere, potem ko je uspešno opravila s kvalifikacijami in nato v 1. krogu presenetila še Rusinjo Yuliko Prokhorovo (108. igralka sveta) ter se prebila med najboljših 64 igralk sveta. Korošice se bodo v polfinalni seriji merile z ekipo izolskega Arrigonija, kjer bo vse odločeno po dveh tekmah. V drugem polfinalu bo na dvoboju med Vesno in Muto, nekoliko bolj negotovo, a vloga favoritinj pripada Ljubljančankam, ki so se odlično predstavile v ligaškem delu prvenstva.
Prve tekme bodo odigrane 9. maja, druga tekma bo na sporedu 13. maja, morebitna tretja tekma pa 16. maja. Gostitelj prve tekme je slabše uvrščena ekipa rednega dela prvenstva, gostitelj druge in tretje tekme pa boljše uvrščena ekipa rednega dela prvenstva.
Končnica prvenstva – polfinale, moški (prvi tekmi): Letrika – Krka (9.5. ob 17h), Ilirija – Kema Puconci I (13.5. ob 17h).
Končnica prvenstva - polfinale ženske (prvi tekmi): Arrigoni Izola – Fužinar Interdiskont, Muta – Vesna (obe tekmi 9.5. ob 17h).

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Dolenjci in Korošice pred novima naslovoma