Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Dolenjci in zlasti Korošice bliže naslovoma

 

Namizni tenis/ Začenja se finalna serija play offa

Ljubljana – Najpozneje v soboto, 30. maja bomo v Sloveniji dobili nova (stara) državna namiznoteniška prvaka. Končano bo namreč 24. ligaško državno prvenstvo v samostojni Sloveniji, na sporedu pa so samo še finalni dvoboji play offa. In medtem, ko je pri dekletih že sedaj bolj ali manj jasno, da bo nova državna zvezdica pripadla branilkam naslova s Koroške, pa bo najbrž nekoliko bolj negotovo in dramatično v finalu moškega tekmovanja. Res je sicer, da so tudi tukaj v prednosti branilci naslova, igralci novomeške Krke, toda v ponovitvi lanskoletnega finala play offa, bo tudi puconska Kema skušala vrniti naslov v Prekmurje.

Ne glede na vse pa lahko realno pričakujemo, da bodo igralke Fužinarja Interdiskonta, po dveh finalnih tekmah proti zaloški Vesni, osvojile svoj 7. naslov zapovrstjo, prav tako, najverjetneje po treh tekmah, pa tudi Krka svoj 2. naslov. Tako Dolenjci, kot Korošice so svojo premoč na sončni strani Alp potrdili že v ligaškem delu prvenstva, ko so dosegli vse zmage, enako suvereni pa so bili tudi v polfinalu play offa.
V finalu to sicer nič ne šteje, a ker se igra ne dve zmagi je težko verjeti, da bo kdo izmed favoritov, v primeru slabega dneva, storil dva spodrsljaja na treh tekmah. Prvi finalni tekmi (23.5. ob 17,00) se igrata v Puconcih oz. Ljubljani, povratni (27.5. ob 17,00) in morebiti tretji (30.5. ob 17,00) odločilni pa v Novem mestu oz. Ravnah na Koroškem. Kema je resda sposobna premagati tudi Krko, toda Uroš Slatinšek in Darko Jorgić sta tačas močnejša od puconske Keme in zato je logično pričakovati skupno zmago Dolenjcev. Ob pomoči svojih zvestih navijačev, ki jih v Prekmurju ne manjka pa bi Bojan Ropoša, Dominik Škraban in Patrik Sukič, kljub vsemu lahko ta vikend povedli 1:0 v zmagah. Potem pa je težko pričakovati, da bi Pucončani na dveh tekmah v dolenjski prestolnici lahko dosegli kakšno zmago, tudi če bodo vsakokrat ugnali tretjega domačega igralca, bodisi Nevena Karkovića, bodisi Tilna Novaka. Vsekakor lahko na najmanj dveh pričakujemo kakovostne in lepe dvoboje. Ko gre za dekleta pa je jasno, da Vesna nima nobenih možnosti in njena uvrstitev v finale play offa je že dejansko izjemen uspeh. Za Kristino Rahotin, Ivano Zero in Rebeko Lukič, bo velik uspeh že vsaka morebitna točka in niz izjemen uspeh proti igralkam kot so Manca Fajmut ter dvojčici Zala in Nika Veronik.
Dosedanji ligaški državni prvaki
V Sloveniji je po osamosvojitvi, leta 1991 odigranih 23 ligaških državnih prvenstev, in zanimivo; naslove državnih prvakov je tako pri fantih kot pri dekletih osvajalo po šest ekip. Pri fantih sta največ kron osvojila ŽNTK Maribor (9) in ljubljanska Olimpija (7), pri dekletih pa Ilirija iz Ljubljane in Fužinar Interidskont z Raven na Koroškem (po 6), s tem, da bodo Korošice letos skoraj zanesljivo imele še en, torej 7. naslov državnih prvakinj.
Dosedanji osvajalci državnih naslovov – ekipno, moški: ŽNTK Maribor 9, Olimpija (Ljubljana) 7, Kema Puconci 3, Arcont Radgona 2, LM KO Lendava in Krka (Novo mesto) po 1.
Dosedanji osvajalci državnih naslovov – ekipno, ženske: Ilirija (Ljubljana) in Fužinar Interdiskont po 6, Iskra Avtoelektrika Vrtojba 5, Olimpija (Ljubljana) 3, Kajuh Slovan (Ljubljana) 2, Merkur Kranj 1.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Dolenjci in zlasti Korošice bliže naslovoma