Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Dolenjcem drugi, Korošicam sedmi naslov!

 

Namizni tenis/ Krka pohodila Kemo, Interdiskont pa Vesno

NTK KrkaLjubljana – Tisto kar je bilo realno pričakovati se je tudi uresničilo. Že po dveh finalnih tekmah končnice smo dobili nova (stara) državna namiznoteniška prvaka. Igralci Krke in igralke Fužinarja Interdiskonta, ki že nekaj časa tvorijo vrh slovenske klubske bele žogice, so svojo premoč v tem prvenstvu potrdili že po ligaškem delu tekmovanja, ko so dosegli same zmage. Tudi v polfinalu play offa so eni in drugi napredovali že po dveh tekmah, enako pa je bilo tudi v finalu končnice, kar pomeni, da Uroš Slatinšek, Darko Jorgić, Neven Karković, Tilen Novak, ter Manca Fajmut, Zala in Nika Veronik, nimajo doraslih nasprotnikov na sončni strani Alp.

Res je sicer, da so nekateri verjeli, da bi lahko Prekmurci ogrozili favorizirane igralce Krke, toda od tega ni bilo nič. Dolenjci so na obeh finalnih dvobojih zaigrali na vso moč in tako enostavno pohodili Prekmurce, ki na dveh tekmah niso uspeli osvojiti niti ene same točke, vsaj proti Krkinem „rezervistu" Nevenu Karkoviću. Toda hrvaški veteran je potrdil, da je najboljši ko je to najbolj potrebno, o Urošu Slatinšku in Darku Jorgiću pa tako in tako ne gre izgubljati besed, saj sta play off končala neporažena, v finalu pa je kot rečeno, znova svoje dodal nepogrešljivi hrvaški veteran v vrstah Dolenjcev Karković, ki je večino rednega dela v trenerski vlogi presedel na klopi, mesto za mizo pa prepustil mlademu Tilnu Novaku.
Na povratni tekmi je Dolenjski namiznoteniški center napolnilo skoraj 100 gledalcev, ki so z bučno podporo domače fante popeljali do drugega zaporednega naslova. Če je bila lani finalna serija odločena po treh tekmah, letos dvoma o zmagovalcu ni bilo. Zmago s 5:0 na prvi tekmi v Prekmurju, so Krkaši potrdili z novo vrhunsko predstavo in v še bolj zastrašujočem slogu dobili tudi drugo tekmo. Začel je Karković, ki je z zmago nad Patrikom Sukičem s 3:1 zabil prvi žebelj v krsto gostov, nadaljevala pa sta visoko-motivirana Slatinšek in Jorgić. Prvi je z mize odpihnil najprej Dominika Škrabana in nato Sukiča, drugi pa je Bojana Ropošo premagal s 3:1, pri čemer je četrti niz dobil z rezultatom 11:0. Pri rezultatu 4:0 za domače sta za mizo stopila Karković in Ropoša in Hrvat je naslov prinesel v Novo mesto. Pokal državnih prvakov je v roke Krkašom podelil župan MO Novo mesto Gregor Macedoni. Kljub porazu si Prekmurci za letošnjo sezono zaslužijo pohvale, saj so kljub odhodu Mitje Horvata in težki finančni situaciji osvojili pokalni naslov in bili z naskokom druga najboljša ekipa v državi. Poleg ekipnega odlikovanja, je Uroš Slatinšek še tretjič zapored in skupno petič v zadnjih šestih letih prejel nagrado za najboljšega igralca 1. SNTL za moške. V letošnji sezoni je skupaj s končnico prvenstva nanizal 51 zmag in 2 poraza (oba v rednem delu sezone proti Patriku Sukiču in Tomu Šfiligoju). Drugi najkoristnejši igralec lige je bil Jorgić z 39:3.
Navidezno težje, a prav tako enostavno delo so imele tudi Korošice, ki so na Ravnah na Koroškem visoko 5:1 dobile še drugo tekmo finalne serije. Proti gostjam iz Zaloga se Manca Fajmut, Nika in Zala Veronik niso posebej utrudile, a tudi igralke Vesne morajo biti ponosne na pravkar končano sezono. Igralke Fužinarja Interdiskonta so tako prišle do sedmega zaporednega naslova državnih prvakinj. Dominacija Mance Fajmut in njenih soigralk na domačih tleh se je tako za nekaj časa končala s sedmim naslovom. 24-letna Korošica se v prihodnji sezoni seli v 2. Bundesligo, k Saarbrücknu, kjer kruh že vrsto let služi tudi Bojan Tokić. Tako prihodnost Korošic ostaja negotova, a dvojčici Veronik in Asya Kasabova, če bo nadaljevala na Ravnah, spet ostajajo favoritinje. V vsakem primeru pa se odpirajo vrata tudi drugim ekipam, ki bodo želele prekiniti vladavino Fužinarja Interdiskonta, ki traja že vse od sezone 2008/09, ko so državni naslov prevzele od igralk NTK Iskra Avtoelektrika.
Povratna finalna tekma se je sicer končala s pričakovano zmago Korošic, naslov pa je priigrala Nika Veronik, ki je z 11:9 v petem nizu premagala prvo igralko Vesne Ivano Zero. Dve točki sta prispevali Fajmutova in Nika, eno pa je dodala še Zala Veronik, ki je v svoji prvi tekmi sicer priznala premoč Zeri. Varovanke Bojana Paviča so lahko s sezono izredno zadovoljne in bodo tudi prihodnje leto vsekakor krojile vrh slovenske lige. Tokrat ni šlo, morda pa bodo Ivana Zera, Kristina Rahotin, Rebeka Lukič, Tjaša Supanič in Špela Trelec prihodnjo sezono stopile še stopničko višje.
Manca Fajmut je osvojila nagrado za najkoristnejšo igralko sezone s končnim izkupičkom zmag in porazov 35:0, pri čemer je izgubila vsega osem nizov.
Povratna tekma play off, moški: Krka – Kema Puconci I 5:0
Neven Karković – Patrik Sukič 3:1 (-8, 7, 6, 5), Uroš Slatinšek – Dominik Škraban 3:0 (5, 5, 8), Darko Jorgić – Bojan Ropoša 3:1 (7, 6, -6, 0), Uroš Slatinšek – Patrik Sukič 3:0 (2, 4, 8), Neven Karković – Bojan Ropoša 3:2 (3, -2, 9, -9, 6).
Prva tekma: Kema Puconci I – Krka 0:5.
Skupni izid: Krka – Kema Puconci I 2:0 (10:0)
Povratna tekma play off, ženske: Fužinar Interdiskont – Vesna Zalog 5:1
Nika Veronik – Kristina Rahotin 3:1 (5, 4, -9, 8), Manca Fajmut – Tjaša Supanič 3:0 (1, 1, 8), Zala Veronik – Ivana Zera 0:3 (-7, -5, -10), Manca Fajmut – Kristina Rahotin 3:0 (3, 7, 7), Zala Veronik – Tjaša Supanič 3:0 (6, 6, 5), Nika Veronik – Ivana Zera 3:2 (6, -9, 11, -10, 9).
Prva tekma: Vesna Zalog – Fužinar Interdiskont 2:5
Skupni izid: Fužinar Interdiskont – Vesna Zalog 2:0 (10:3)

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Dolenjcem drugi, Korošicam sedmi naslov!