Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Bojan Tokić nosi slovensko zastavo

 

Namizni tenis/ Bližajo se I. Evropske igre (Baku, 12.- 28.6.2015)

Bojan TokićLjubljana – Kot je znano bodo med 12. in 28. junijem v Bakuju, prestolnici Azerbajdžana, potekale 1. Evropske igre. Športni dogodek, ki bo potekal vsaka štiri leta, je osnovan po vzoru Olimpijskih iger in bo v svoji prvi ediciji pozdravil nekaj manj kot 6000 športnikov iz 50 držav, ki se bodo borili za odličja v 20 disciplinah. Med njimi bo tudi 81 slovenskih športnikov in športnic. Olimpijski komite Slovenije (OKS) je sprejel odločitev, da vlogo zastavonoše na otvoritvi letošnjih evropskih iger v Bakuju nameni najboljšemu slovenskemu namiznoteniškemu igralcu Bojanu Tokiču, ki je med drugim že sodeloval tudi na dveh olimpijadah. Prve evropske igre se bodo z otvoritveno slovesnostjo začele v petek, 12. junija, kjer bo že tudi večina naših športnic in športnikov, katerih vodja odprave je nekdanji odličen telovadec Aljaž Pegan.

Alex GaličMed udeleženci v Bakuju bodo na delu tudi namiznoteniški igralci in igralke, ki se bodo borili za prestižni naslov, poleg tega pa bosta zmagovalca pri moških in ženskah dobila vozovnico za Olimpijske igre, ki bodo prihodnje leto potekale v Riu de Janieru. Slovenske barve v Azerbajdžanu bosta branila Bojan Tokić in Alex Galič, v trenerski vlogi pa bosta z njima odpotovala Saš Lasan, kot pomočnik selektorja Bojana Raka in ženska selektorica Vesna Ojsteršek Drnovšek. „Čeprav o tem še nisem veliko razmišljal, sem zelo počaščen, da bom med takšnimi športniki, nosilec slovenske zastave. Za to se bom dobro pripravil, dal vse od sebe in poskušal navdušiti tiste, ki so mi to nalogo zaupali, da bi me mogoče izbrali tudi za nosilca na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru. Kakšen nasvet bom poskusil dobiti tudi od legendarnega Hrvata Zorana Primorca, ki je to nalogo že opravljal na olimpijskih igrah v Sydneyju, zdaj pa načrtuje nastop na svojih osmih olimpijskih igrah", je povedal naš najboljši igralec, Bojan Tokić, ki se zaveda, da gre za izjemno pomembno mednarodno tekmovanje
„V tujini sem zasledil, da tem igram v nekaterih državah pripisujejo mnogo večji pomen kot pri nas. Tako npr. v Belgiji lahko po televiziji vidiš vsakodnevne reklame, tudi namiznoteniški turnir v Bakuju bo na ravni evropskega prvenstva, če ne še boljši. Svoj nastop so potrdili Timo Boll, Vladimir Samsonov, Dimitrij Ovčarov, od najboljših bo manjkal le poškodovani Hrvat Andrej Gačina. Zmagovalec turnirja se bo kot prvi uvrstil na olimpijske igre v Riu. Da bi bil to lahko jaz, ne verjamem, vsekakor pa se želim pokazati v dobri luči, boljši kot na minulem svetovnem prvenstvu, kjer me je v posamični konkurenci že v prvem kolu premagal Čeh Lubomir Jančarik. Za olimpijske igre bom pa normo tako ali tako izpolnil, ne vem, kaj bi se moralo zgoditi, da ne bi bil med prvih 100 igralcev na kakovostni lestvici. To bo dovolj, tudi če se v Rio ne uvrstim prek kvalifikacij", je prepričan Bojan, trenutno 67. igralec ITTF lestvice, ki bo, skupaj z Alex Galič v Bakuju nastopil med prvimi. Namiznoteniški turnir bo namreč potekal med 13. in 19. junijem. In medtem, ko ima najboljši slovenski namiznoteniški igralec, ki se je za Baku pripravljal v Nemčiji ter v Zagrebu, veliko možnosti za dobro uvrstitev, za Alex Galič to težko trdimo, čeprav tudi ona lahko pride visoko, kar je potrdila na nedavnem svetovnem prvenstvu na Kitajskem, ko se je prebila na glavni turnir, kjer jo je nato premagala 30. igralka sveta Lee Ho Ching iz Hongkonga.

SLOVENSKA REPREZENTANCA ZA EVROPSKE IGRE V BAKUJU
Badminton (3): Iztok Utroša, Primož Flis, Kaja Stanković; Boks (3): Denis Lazar, Edin Sejdinovič, Aljaž Venko; Športna gimnastika (2): Sašo Bertoncelj, Saša Golob; Judo (18): Matjaž Trbovc, Adrijan Gomboc, Andraž Jereb, Rok Drakšič, Jesenko Četič, Gašper Jerman, Mihael Žgank, David Kukovica, Matjaž Ceraj, Kristina Vršič, Petra Nareks, Vlora Beđeti, Tina Trstenjak, Nina Miloševič; Kajakaštvo, šprint (4): Jošt Zakrajšek, Alan Apollonio, Simon Blaževič, Špela Ponomarenko Janić; Karate (1): Tjaša Ristič; Cestno kolesarstvo (8): Kristijan Koren, Matej Mohorič, Luka Mezgec, Matej Mugerli, Matej Marin, Jan Tratnik, Polona Batagelj, Urša Pintar
Gorsko kolesarstvo (3): Gregor Krajnc, Blaža Klemenčič, Tina Perše; Košarka 3 x 3 (8): Jure Eržen, Uroš Troppan, Dario Krejič, Boris Jeršin, Živa Zdolšek, Urša Žibert, Ana Ljubenovič, Maša Piršič; Lokostrelstvo (4): Rok Bizjak, Den Habjan, Jaka Komočar, Ana Umer; Namizni tenis (2): Bojan Tokič, Alex Galič; Plavanje (12): Vito Vodenik, Grega Popovič, Blaž Demšar, Tara Vovk, Neža Klančar, Ava Schollmayer, Diana Naglič, Gaja Kristan, Kaja Marin Balant, Neža Kocijan, Izabela Milanez, Maja Uduč; Rokoborba grško-rimskega sloga (2): Daniel Kočar, Jure Kuhar; Sambo (1): Tadej Čutuk; Strelstvo (4): Rajmond Debevec, Živa Dvoršak, Petra Dobravec, Urška Kuharič; Tekvondo (4): Ivan Trajkovič, Jure Pantar, Franka Anić, Nuša Rajher; Triatlon (2): Domen Dornik, Eva Skaza.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Bojan Tokić nosi slovensko zastavo