Rodila se je pred 80., poročila pa pred 60. leti

Diamantna poroka LončaričZa Marico Lončarič iz Lokavcev pri Negovi je 23. januar gotovo najbolj srečen datum v življenju. Kako tudi ne, ko pa se je natančno tega dne pred osmimi desetletji rodila, pred šestimi pa tudi poročila. Torej je letos, prav na dan, ko so se po kar nekaj meglenih in turobnih dneh, nad negovskim delom Slovenskih Goric, pojavili prijetni sončni žarki, imela pravi vzrok za dvojno praznovanje. Pravzaprav je s svojim življenjskim sopotnikom, možem Slavkom, brez posebnega pompa in razkošja, v domači hiši, kjer ima sedež tudi na daleč znano podjetje Montaža Lončarič, predvsem prejemala darila in čestitke, oba za visok skupni življenjski jubilej, ona sama pa še za okrogel osebni jubilej. Odločila sta se namreč, da bosta svoj jubilej obeležila v družbi svojih najdražjih, treh otrok, štirih vnukov in pravnukinje, ter še nekaj drugih svojcev, sorodnikov in prijateljev. Ob ganljivih čestitkah se je slavljencema tu in tam orosilo oko...

Marica in Slavko Lončarič obeležila diamantno poroko in njenih osemdeset

Dedek Mraz obiskal tudi otroke v Lutvercih

Dedek Mraz LutverciV našem gasilskem domu je bilo konec decembra spet veselo. Naše otroke je obiskal dedek Mraz. Že sedmo leto zapored se v našem društvu trudimo, da organiziramo prihod dedka Mraza. Tudi letos sta celotno organizacijo in priprave za ta projekt prevzeli naši članici društva, ki sta tudi v komisiji za mladino v društvu Zdenka Šuman in Tina Rojc. Seveda so na pomoč priskočile še ostale pridne roke: Sanja H. je pomagala pri pripravi kulturnega programa, Monika Š. in Sara R. pri pakiranju daril, fotografiranje Monika, aranžerka Blanka pri izdelavi scene, pa še vsi ostali, ki so pomagali pri pripravi prostora, ipd.

Dedek Mraz v Lutvercih

Verniki so se zahvalili svojemu župniku (in nekdanjemu nogometnemu sodniku) Janezu Ferencku iz Apač, ob njegovem življenjskem jubileju

Janez FerencekDa priljubljeni apaški župnik Janez Ferencek letos praznuje okrogel življenjski jubilej, 60. letnico življenja, smo izvedeli po naključju. Na dan, ko se je pred 60 leti rodil so župnijski dvorani domače cerkve, ki se nahaja ob župnišču in služi v zimskem času kot bogoslužni prostor, je namreč daroval večerno sv. Mašo. Slednjo je s petjem, ob spremljavi organistke Aleksandre Papež na elektronskih orglah, popestril Župnijski pevski zbor, ki je po končani maši svojemu priljubljenemu župniku zapel: »Vse najboljše, dragi župnik Janez...«, v slovenščini in tradicionalno iste verze tudi v angleščini. V tem času so moški že začeli pripravljati mize in klopi, kjer so skupaj s slavljencem ob obloženi mizi z dobrotami, ki so jih pripravile pevke, s slavljencem nazdravili.

»Vse najboljše, dragi župnik Janez...«

Marija in Štefan Čeh sta tik po novem letu obeležila zlati pir

Zlata poroka ČehKomaj so utihnila božična in novoletna praznovanja, že sta zakonca Marija in Štefan Čeh z Bišečkega Vrha v Slovenskih goricah praznovala nov pomemben dogodek. Že prvo soboto v letu 2020 sta namreč, v krogu najbližjih in prijateljev, v gostišču Štajerska hiša kulinarike v Gočovi, obhajala visok skupni življenjski jubilej – zlato poroko. Vse skupaj se je začela z obiskom cerkve Sv. Bolfenka v Trnovski vasi, kjer je župnik Franc Mlakar, pri darovani sv. maši, opravil cerkveni obred. Od tod so se številni svatje z zlatoporočencema odpravili v Gočovski dvorec, kjer je potekal civilni zlatoporočni obred, s katerim sta potrdila svojo 50 - letno zakonsko zvestobo.

Najprej v cerkev, nato v dvorec

Zofija in Anton Žavrlan iz Slovenskih goric sta obhajala zlato poroko

Zlata poroka ŽavrlanBrez velikega pompa, v družbi svojih najdražjih, sta tik pred iztekom leta 2019, zlato poroko obhajala Zofija in Anton Žavrlan z Zgornje Ščavnice v Slovenskih goricah. Prijetno praznovanje, ki je potekalo na njunem domu, je s svojim obiskom počastil tudi župan občine Sveta Ana, Silvo Slaček, ki jima je v imenu občine čestital in izročil spominsko darilo, umetniško sliko vinograda, na kateri se v ozadju vidi cerkev sv. Ane. Ob klepetu s slavljencema smo izvedeli marsikaj iz njunega zanimivega in pestrega skupnega življenja.

Župan jima je čestital kar na njunem domu

Delegacija OZ RKS je na Orehovskem Vrhu obiskala 90-letnico Veroniko Fajfar, ki se je razveselila obiska in čestitk

Veronika Fajfar jubilejPred dnevi je Veronika Fajfar, ki živi v Orehovskem Vrhu, dober streljaj iz Gornje Radgone, praznovala 90. rojstni dan in jo je z obiskom razveselila delegacija Rdečega križa. Na obisk je s poverjenicama Ido Šemrl in Marijo Vrbančič, prišel predsednik Krajevnega odbora RK Črešnjevci – Zbigovci, Janko Auguštin. Ob čestitkah in izročitvi daril, je bila opazna radost slavljenke, ki je izrazila veselje in zadovoljstvo, da so z obiskom počastili njen visoki življenjski jubilej.

Deset vnukov, 13 pravnukov in dva prapravnuka...

Priljubljena Prekmurca iz Apaške doline

Biserna poroka NovakKer sta se Amalija in Franc Novak iz Apač poročila 30. decembra 1959, sta tudi šestdeset let pozneje, biserno poroko obhajala tik pred iztekom leta. Prvič je poroka potekala v Murski Soboti, civilna na tedanjem matičnem uradu, cerkvena pa v cerkvi Sv. Nikolaja. In ker je bila Amalija učiteljica sta se cerkveno poročila ponoči v tajnosti. Tokrat sta svojo biserno poroko praznovala v krogu svoje družine in prijateljev v apaški cerkvi, sveto mašo pa je daroval župnik Janez Ferencek. Ob cerkvenem poročnem obredu jima je župnik Janez Ferencek namenil veliko lepih besed zahvale in jima izročil darilo.

Biserno poroko sta obhajala Amalija in Franc Novak iz Apač

Darila blagoslovil negovski župnik Marjan Rola

Božiček pri ŠenekarjuV Gostilni Šenekar, v Spodnjih Ivanjcih pri Negovi, je tik pred božičem, potekala tradicionalna prireditev, kjer je Božiček obdaril 60 otrok iz KS Spodnji Ivanjci, starih do 6 let. Že 27. tovrstno prireditev z obdarovanjem je tudi letos pripravilo Kulturno športno društvo (KŠD) Spodnji Ivanjci, s pomočjo sredstev Krajevne skupnosti Spodnji Ivanjci in dobrotnikov. Ob tej priliki so otroci iz KS Spodnji Ivanjci, pod vodstvom Simone Danko in Martine Vesenjak, pripravili kulturni program z božično vsebino.

Božiček obdaril 60 otrok

Moj kraj Radgona

VELIKOST TEKSTA

ZASLON

Zaslon

Favoriti suvereni na gostovanjih

 

Namizni tenis/ Začelo se je ligaško namiznoteniško DP

Ljubljana - S pričakovanimi zmagami favoriziranih gostujočih, ki so slavili na vseh štirih odigranih tekmah, se je pričela nova sezona prve Slovenske namiznoteniške lige (SNTL) za moške. Tri ekipe (Ilirija, Kema Puconci in ŽNTK Maribor), ki državni prvakinji Krki, v zadnjih sezonah delajo družbo v zgornjem delu lestvice, so v Križah, Ljubljani in Izoli, slavile z gladkimi „petardami", le novinec med prvoligaši Fužinar Interdiskont je na svojem prvoligaškem debiju osvojil štiri igre proti gostom iz Mengša.

Mnogi poznavalci razmer v slovenskem namiznem tenisu so prepričani, da lahko ljubljanska Ilirija letos celo ogrozi tudi prvakinjo Krko, ali se ji vsaj približa, kar so varovanci trenerja Boruta Verna potrdili že na uvodni tekmi. Ilirija je namreč v Križah slavila brez izgubljenega niza. Tomu Šfiligoju, Tomažu Roudiju in Mirzi Tvrtkoviću se je letos pridružil Britanec Kim Daybell, ki sicer sodi v sam vrh svetovnega namiznega tenisa pri invalidih v razredu 10. Da gre za močno okrepitev v Spodnji Šiški, je Kim potrdil tudi s tem, da je na prvem letošnjem odprtem turnirju za člane, šele v četrtfinalu s 3:4 klonil proti kasnejšemu zmagovalcu Deniju Kožulu. Daybell letos delno trenira v Namiznoteniškem trening centru Slovenije na Otočcu, prihodnji teden pa odhaja v Sheffield, kjer bo skupaj z vodjo britanske para namiznoteniške organizacije, Gorazdom Veckom, opravil zaključne treninge pred evropskim prvenstvom za invalide, ki bo v drugi polovici oktobra na Danskem.
Podobno kot Ilirija sta tudi Kema Puconci in ŽNTK Maribor slavila gladko s po 5:0 na gostovanjih pri novincih s Kodeljevega, oz. v Izoli. Bojan Ropoša, Domink Škraban in Tomaž Pelcar v Ljubljani ter Matic Slodej, Danilo Piljak in Matevž Črepnjak na Obali, so predali le nekaj nizov. Uvodoma je bilo še najbolj negotovo in dramatično na Ravnah na Koroškem, kjer so svojo prvo tekmo med elito pričeli igralci NTK Fužinar Interdiskont. Korošci so pred dvema letoma ženski ekipi (najuspešnejša slovenska ženska ekipa po osamosvojitvi je žal po koncu minule sezone, razpadla op.p.) priključili moško in se ekspresno prebili v 1. SNTL. Na začetku novega obdobja pa so igralci Fužinarja Interdiskonta doživeli boleč poraz proti NTS Mengeš. Korošci so namreč na koncu tekme imeli en niz več (19:18) in osvojili le točko manj (337:338), toda tesna zmaga (4:5) pa je odšla proti brniškem letališču, v Mengeš. Zanjo pa je gotovo najbolj zaslužen Andraž Avbelj, ki je v 9. tekmi s 3:2 ugnal Darka Jamška. Avbelj je sicer zabeležil tri zmage, dve je dodal še David Orešnik, le Klemen Jazbič ni imel svojega dne. Pri domačih poraza nista uspela preprečiti niti Ožbej Poročnik, ki je enako kot Jamšek osvojil eno točko, in novinec Janez Petrovčič (2).
Zadnja tekma tekma 1. kroga bo sicer odigrana v ponedeljek, 5. oktobra, ko se bosta v Novem mestu ob 17. uri udarili prva in druga ekipa tamkajšnjega NTK Krka. Branilci naslova svojih mlajših kolegov med elito zagotovo ne bodo pričakali odprtih rok, temveč bodo že na začetku sezone želeli dokazati, da jih zanima le tretji zaporedni naslov, za kar je igralska zasedba (Uroš Slatinšek, Darko Jorgić, Neven Karković in Tilen Novak) skoraj popolna garancija.
Rezultati 1. kroga v I. SNTL, moški:
Kajuh Slovan – Kema Puconci 0:5 (Pintar – Ropoša 0:3, Novak – Pelcar 2:3, Peperko – Škraban 0:3, Novak – Ropoša 1:3, Pintar – Škraban 1:3).
Križe – Ilirija Mrak – Daybell 0:3, Stojanović – Roudi 0:3, Steiner – Šfiligoj 0:3, Stojanović – Daybell 0:3, Mrak – Šfiligoj 0:3).
Arrigoni Izola – ŽNTK Maribor 0:5 (Frank – Slodej 2:3, Paulin – Črepnjak 0:3, Vigini – Piljak 0:3, Paulin – Slodej 2:3, Frank – Piljak 0:3).
Fužinar Interdiskont – Mengeš 4:5 (Jamešk – Jazbič 3:1, Petrovčič – Avbelj 1:3, Poročnik – Orešnik 0:3, Petrovčič – Jazbič 3:0, Jamšek – Orešnik 2:3, Poročnik – Avbelj 2:3, Petrovčič – Orešnik 3:0, Poročnik – Jazbič 3:2, Jamešk – Avbelj 2:3).
Krka I – Krka II (ponedeljek, 5.10. ob 17,00).
Vrstni red: Ilirija, Kema Puconci, ŽNTK Maribor, Mengeš po 2, Fužinar Interdiskont, Arrigoni Izola, Kajuh Slovan, Križe, Krka I in Krka II brez točk.

PRENOVLJENA SOBOTA ŽE MELJE
Odigran je bil tudi 1. krog v 2. in 3. SNTL za moške, kjer klubi še naprej vsako soboto, zaradi zniževanja stroškov, odigrajo po dve tekmi. In čeprav se je prvenstvo šele začelo je skorajda zanesljivo, da bo 1. mesto med drugoligaši osvojila močno okrepljena ekipa NTK Sobota (Mitja Horvat, Gregor Kocuvan, Mario Kolbl, Dominik Maček in Tonček Ropoša), ki bo najhujšega tekmeca imela v ekipi Logatca. Med tretjeligaši je prva favoritinja novoustanovljena NTK Savinja, ki domuje v Lučah (Jure Slatinšek, Janez Tomše, Patrik Rosc in Matic Golavšek).
Rezultati 1. kroga v II. SNTL, moški: Ptuj – Muta 3:5, Kajuh Slovan II – Rakek 1:5, Vesna Zalog – Logatec 3:5, Sobota – Olimpija 5:2, Kema Puconci II – Melamin Kočevje 5:4, Kajuh Slovan II – Logatec 1:5, Vesna Zalog – Rakek 5:4, Sobota – Melamin Kočevje 5:1, Kema Puconci II – Olimpija 1:5.
Vrstni red: Sobota, Logatec po 4, Rakek, Muta, Olimpija, Vesna po 2, Ptuj, Kema Puconci, Melamin Kočevje, Ptuj brez točk.
Rezultati 1. kroga v III. SNTL, moški: Gorica – Preserje 5:4, Cirkovce – Tempo Velenje 0:5, Savinja – Fužinar Interdiskont II 5:2, Metlika – Royal Beach Škofja Loka 5:1, Cirkovce – Fužinar II 1:5, Savinja – Tempo Velenje 5:2, Metlika – Prebold 2:5.
Vrstni red: Savinja 4, Prebold, Tempo Velenje, Metlika, Fužinar Interdiskont II, Gorica po 2, Preserje, Royal Becah Škofja Loka, Cirkovce brez točk.

Za prikaz gumbov, kot so "Všeč mi je", "Deli na FB", "Tweet", "G+" in komentarjev socialnih omrežij omogočite piškotke v nastavitvah, ki jih odprete na zavihku "Zasebnost" ob strani levo ali spodaj na gumbu "Dovoli piškotke"! Za pravilno delovanje novih nastavitev osvežite stran s pritiskom na tipko "F5".
Nahajate se: MKR Namizni tenis Favoriti suvereni na gostovanjih